Jedynie prawda jest ciekawa


Rosiewicz: Są powody do niepokoju

11.12.2014

„Cudem największym jest poparcie PSLu. Skąd to się nagle wzięło?”

Andrzej Rosiewicz, znany muzyk, w TV Trwam opowiadał o aktualnych problemach Polski. Zaczął jednak od podziękowań za współpracę z „Naszym Dziennikiem” i zaznaczył, że dziwi go iż katolicka telewizja, jaką jest TV Trwam, w katolickim kraju spotyka tak wielkie problemy. Odnosząc się do swojej twórczości piosenkarz wskazał, że śpiewane przez niego piosenki wskazujące na potrzebę wolności w Polsce są aktualne.

„Ludzie rządzący Polską zadbali o to, by piosenki te były aktualne. Zmaganie się, walka o prawdę z tym krętactwem, z tym, co się dzieje, z tą manipulacją biednej prawdy. To jest smutne, że takie apele są aktualne. Prawda wciąż musi się przebijać, jak TV Trwam” - wskazał.

Pytany o swój start w wyborach Rosiewicz wskazuje, że startował, żeby zrobić coś dobrego dla Warszawy. „Mówiłem, że kocham Warszawę ze wzajemnością i jeśli mogę coś dla niej zrobić, to chętnie to zrobię. I dlatego wystartowałem. Hasło miałem przyjemne: „jestem ładny, chcę być radnym”. Jednak okazuje się, że wciąż jestem bezradny. Mam nadzieje chociaż, że te 100 tys. głosów nieważnych to było na mnie” - tłumaczył.

Dodał, że coraz więcej czasu poświęca ostatnio polityce. „Moja aktywność, moje zaangażowanie świadczy o zainteresowaniu sprawami politycznymi, Polską. Jak to jest rządzone, obrona prawdy, walka o prawdę” - mówił zaznaczając, że coraz więcej uwagi poświęca sprawom politycznym.

Zaznacza, że często jednak trzyma się również konwencji żartobliwej. „Atakowano kiedyś Donalda Tuska, że nie zna języków obcych. Ja wtedy pisałem: 'jak to nie zna? A polski?'” - tłumaczył, zaznaczając, że musi obecnie bacznie obserwować świat. „Ja go (Tuska – red.) obserwowałem, jak powiedział, że polskość to nienormalność, jak powiedział, że polskość mi ciąży, a także: „wy Polacy”. Wtedy porównywałem – marszałek Piłsudski mówił „my Polacy”, a on mówi: „wy”. I taki gość zostaje premierem i wszyscy głosują” - wskazuje Rosiewicz. Zaznaczył, że być może właśnie dlatego Tusk został „prezydentem” Europy.

Pytany, co sądzi, gdy widzi co dzieje się w polskiej polityce Rosiewicz przyznaje: „patrzę, że często nie mówi się o meritum, ale się zbacza na co innego”. „Zobaczmy np. aferę taśmową, tak ważną rzecz. Przecież prezes banku chce wydrukować miliony, żeby Platforma, żeby było na kampanię PO. To się zostawia, choć to rodzaj przestępstwa. Mówi się jednak: a kto nagrał te nagrania. Najbardziej winni są kelnerzy, którzy tam nagrywali i pluskwy, które nie zostały wyłączone. To mnie porusza, podobnie jak tych trzech kolegów, którzy nie są już posłami PiSu. To jest w gruncie rzeczy sprawa niewielka. W sumie wielkość tej sprawy jest mała. Teraz słyszę, że dziś minister Sikorski wydał sobie za pieniądze podatników za 200 tys. urodziny sobie wyprawił. Sądzę, że tam, gdzie są większe pieniądze, tam jest większa swoboda szastania nimi” - tłumaczy.

Pytany o tzw przemysł przykrywkowy zaznacza: „Jest taka teoria, że przykrywa się rzeczy duże mniejszymi. Wypłynęła afera taśmowa, która jest o wiele ważniejsza, tam są strategiczne tematy, a tu poseł coś zrobił. I wszyscy siedzimy i słuchamy tych, a tamto leży sobie już pod dywanem, czy gdzieś tam”.

Odnosząc się do wydarzeń po wyborach samorządowych wskazuje, że „cudem największym jest poparcie PSLu”. „Skąd to się nagle wzięło? Przecież ten minister rolnictwa mówił: „frajerzy jesteście”. Obrażał sadowników, rolników itd. Oni nic im nie załatwiają, partia w sondażach dołuje, a tu takie halo wielkie. Ale potem czytam, że 120 czy 160 tysięcy członków komisji wyborczych to członkowie PSLu. To zaczynam wiązać i wtedy to może być ważne. Już taka sytuacja jest przestępczogenna” - tłumaczy.

Rosiewicz wskazuje, że są powody do niepokoju. „Tak ogromna liczba nieważnych głosów, chaos, ktoś tam wygrał, kto w ogóle nie kandydował. To jest piękne. Żeby jednak zakończyć optymistycznie... zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i podobno pod choinkę ma być skończone obliczanie głosów. I to będzie prezent od PKW dla wszystkich głosujących. A Św. Mikołaj jeszcze dwa wory głosów nieważnych rzucić” - tłumaczy Rosiewicz.

TK
[Fot. Youtube.pl]

ZOBACZ WIDEO Z CAŁĄ ROZMOWĄ

Warto poczytać

 1. 1270jarrekk 20.06.2018

  Jarosław Kaczyński zrezygnuje za rok z polityki? Beata Mazurek komentuje spekulacje medialne

  Jarosław Kaczyński zamierza zrezygnować z funkcji prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość i wycofać się z czynnego udziału w polityce?

 2. sylwester-chruszcz-20062018 20.06.2018

  Sylwester Chruszcz nie wierzy w samobójstwo brata "To był człowiek spełniony"

  Nikt z rodziny i znajomych nie wierzy w samobójstwo mojego brata - mówił w środę poseł Sylwester Chruszcz, brat zmarłego w maju głogowskiego radnego Pawła Chruszcza. "To był człowiek mocno zbudowany wewnętrznie" - podkreślił polityk koła poselskiego Wolni i Solidarni

 3. sejm-20062018 20.06.2018

  Kantar Public: PiS zyskuje, PO traci, Nowoczesna poza sejmem

  Gdyby wybory do Sejmu odbyły się w czerwcu, 41 proc. badanych wyrażających gotowość udziału w nich zagłosowałoby na PiS, a 20 proc. na PO; próg wyborczy przekroczyłyby też SLD (6 proc.) i Kukiz'15 (6 proc.) - wynika z sondażu Kantar Public

 4. szpital-lozka 20.06.2018

  "Ruchy antyszczepionkowe działają jak sekty, manipulując ludźmi i oszukując ich". Lekarze przestrzegają: "Rośnie liczba odmów szczepień”

  "Ruchy antyszczepionkowe działają jak sekty, manipulując ludźmi i oszukując ich"

 5. polacy19062018 19.06.2018

  "Te nasze stopery ze zdrowiem gorsze niż Glik bez barku". Ostre komentarze po porażce Polaków

  Reakcje znanych sportowców na Twitterze są bardzo krytyczne po porażce Polaków z Senegalem 1:2 w pierwszym meczu piłkarskich mistrzostw świata w Rosji.

 6. tvp19062018 19.06.2018

  Nieprawdopodobne. Mecz z Senegalem oglądało… blisko 19 milionów Polaków

  Blisko 19 milionów widzów oglądało mecz Polski z Senegalem – poinformował na Twitterze prezes TVP.

 7. tvn17062018 19.06.2018

  Co dalej z prezenterką opowiadająca o "dwóch hat-trickach" Ronaldo? Dziwne zachowanie TVN24

  Wypowiedź dziennikarki odbiła się tak szerokim echem w Internecie, iż do całej sytuacji odniosła się macierzysta stacja dziennikarki.

 8. wypadek19062018 19.06.2018

  Samochód wjechał pod pociąg. Dwie osoby nie żyją

  Dwie osoby podróżujące toyotą zginęły na miejscu po tym, jak samochód wjechał pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Do zdarzenia doszło we wtorek około godz. 10, w Wierzawicach na Podkarpaciu.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook