Jedynie prawda jest ciekawa


Rosiewicz: Są powody do niepokoju

11.12.2014

„Cudem największym jest poparcie PSLu. Skąd to się nagle wzięło?”

Andrzej Rosiewicz, znany muzyk, w TV Trwam opowiadał o aktualnych problemach Polski. Zaczął jednak od podziękowań za współpracę z „Naszym Dziennikiem” i zaznaczył, że dziwi go iż katolicka telewizja, jaką jest TV Trwam, w katolickim kraju spotyka tak wielkie problemy. Odnosząc się do swojej twórczości piosenkarz wskazał, że śpiewane przez niego piosenki wskazujące na potrzebę wolności w Polsce są aktualne.

„Ludzie rządzący Polską zadbali o to, by piosenki te były aktualne. Zmaganie się, walka o prawdę z tym krętactwem, z tym, co się dzieje, z tą manipulacją biednej prawdy. To jest smutne, że takie apele są aktualne. Prawda wciąż musi się przebijać, jak TV Trwam” - wskazał.

Pytany o swój start w wyborach Rosiewicz wskazuje, że startował, żeby zrobić coś dobrego dla Warszawy. „Mówiłem, że kocham Warszawę ze wzajemnością i jeśli mogę coś dla niej zrobić, to chętnie to zrobię. I dlatego wystartowałem. Hasło miałem przyjemne: „jestem ładny, chcę być radnym”. Jednak okazuje się, że wciąż jestem bezradny. Mam nadzieje chociaż, że te 100 tys. głosów nieważnych to było na mnie” - tłumaczył.

Dodał, że coraz więcej czasu poświęca ostatnio polityce. „Moja aktywność, moje zaangażowanie świadczy o zainteresowaniu sprawami politycznymi, Polską. Jak to jest rządzone, obrona prawdy, walka o prawdę” - mówił zaznaczając, że coraz więcej uwagi poświęca sprawom politycznym.

Zaznacza, że często jednak trzyma się również konwencji żartobliwej. „Atakowano kiedyś Donalda Tuska, że nie zna języków obcych. Ja wtedy pisałem: 'jak to nie zna? A polski?'” - tłumaczył, zaznaczając, że musi obecnie bacznie obserwować świat. „Ja go (Tuska – red.) obserwowałem, jak powiedział, że polskość to nienormalność, jak powiedział, że polskość mi ciąży, a także: „wy Polacy”. Wtedy porównywałem – marszałek Piłsudski mówił „my Polacy”, a on mówi: „wy”. I taki gość zostaje premierem i wszyscy głosują” - wskazuje Rosiewicz. Zaznaczył, że być może właśnie dlatego Tusk został „prezydentem” Europy.

Pytany, co sądzi, gdy widzi co dzieje się w polskiej polityce Rosiewicz przyznaje: „patrzę, że często nie mówi się o meritum, ale się zbacza na co innego”. „Zobaczmy np. aferę taśmową, tak ważną rzecz. Przecież prezes banku chce wydrukować miliony, żeby Platforma, żeby było na kampanię PO. To się zostawia, choć to rodzaj przestępstwa. Mówi się jednak: a kto nagrał te nagrania. Najbardziej winni są kelnerzy, którzy tam nagrywali i pluskwy, które nie zostały wyłączone. To mnie porusza, podobnie jak tych trzech kolegów, którzy nie są już posłami PiSu. To jest w gruncie rzeczy sprawa niewielka. W sumie wielkość tej sprawy jest mała. Teraz słyszę, że dziś minister Sikorski wydał sobie za pieniądze podatników za 200 tys. urodziny sobie wyprawił. Sądzę, że tam, gdzie są większe pieniądze, tam jest większa swoboda szastania nimi” - tłumaczy.

Pytany o tzw przemysł przykrywkowy zaznacza: „Jest taka teoria, że przykrywa się rzeczy duże mniejszymi. Wypłynęła afera taśmowa, która jest o wiele ważniejsza, tam są strategiczne tematy, a tu poseł coś zrobił. I wszyscy siedzimy i słuchamy tych, a tamto leży sobie już pod dywanem, czy gdzieś tam”.

Odnosząc się do wydarzeń po wyborach samorządowych wskazuje, że „cudem największym jest poparcie PSLu”. „Skąd to się nagle wzięło? Przecież ten minister rolnictwa mówił: „frajerzy jesteście”. Obrażał sadowników, rolników itd. Oni nic im nie załatwiają, partia w sondażach dołuje, a tu takie halo wielkie. Ale potem czytam, że 120 czy 160 tysięcy członków komisji wyborczych to członkowie PSLu. To zaczynam wiązać i wtedy to może być ważne. Już taka sytuacja jest przestępczogenna” - tłumaczy.

Rosiewicz wskazuje, że są powody do niepokoju. „Tak ogromna liczba nieważnych głosów, chaos, ktoś tam wygrał, kto w ogóle nie kandydował. To jest piękne. Żeby jednak zakończyć optymistycznie... zbliżają się Święta Bożego Narodzenia i podobno pod choinkę ma być skończone obliczanie głosów. I to będzie prezent od PKW dla wszystkich głosujących. A Św. Mikołaj jeszcze dwa wory głosów nieważnych rzucić” - tłumaczy Rosiewicz.

TK
[Fot. Youtube.pl]

ZOBACZ WIDEO Z CAŁĄ ROZMOWĄ

Warto poczytać

 1. padbrusy20032018 20.03.2018

  Wzruszające słowa prezydenta Dudy. "W waszej tragedii są elementy, które można przekuć na dobro"

  Wierzę, że w tragedii, która was dotknęła, są elementy, które mogą zostać przekute na dobro, takie jak wielkie serce i pomoc, którą okazaliście sobie nawzajem, swoim gościom i harcerzom - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek na spotkaniu z wolontariuszami w Brusach.

 2. Gowin20032018 20.03.2018

  Rząd przyjął reformę Gowina. Polskie uczelnie czeka prawdziwa rewolucja

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustaw reformujących polskie uczelnie - poinformował we wtorek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że przyszłoroczne nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 3,7 mld zł

 3. Kolakowska20032018 20.03.2018

  Nawoływała by "to coś złapać i ogolić na łyso". Jest wyrok

  Zapadł wyrok w głośnej sprawie radnej Anny Kołakowskiej, pozwanej za słowa "trzeba to coś złapać i ogolić na łyso"

 4. Komisjaweryfikacyjna20032018 20.03.2018

  PILNE: Jest decyzja komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy Hożej!

  Komisja uchyliła decyzję Prezydenta Warszawy z dnia 3 stycznia 2008 roku oraz odmówiła ustanowienia prawa użytkowania wieczystego nieruchomości położonej na ulicy Hożej 23/25

 5. LisAndruszkiewicz 20.03.2018

  Według Lisa polską politykę zagraniczną prowadzi smarkateria. Mocna odpowiedź Andruszkiewicza!

  - Przyszłość nie należy do totalnych, lecz do nas - młodego patriotycznego pokolenia! - odpowiedział Adam Andruszkiewicz na agresywny felieton Tomasza Lisa w najnowszym "Newsweeku"

 6. Smolenskwrakwiki 20.03.2018

  Polska nie odzyska wraku Tupolewa? Niespodziewany problem

  Sytuacja z wrakiem tupolewa, który 10 kwietnia 2010 r. rozbił się pod Smoleńskiem, jest ciężka, w pewnym "zakleszczeniu" - ocenił szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Poinformował, że 10 kwietnia br. prezydent Andrzej Duda weźmie udział w odsłonięciu pomnika ofiar katastrofy

 7. Banderasobieplonie20032018 20.03.2018

  Narodowcy spalili wizerunki Bandery. Jest reakcja Ukrainy

  Ambasada Ukrainy w Polsce potępia manifestację zorganizowaną przez niektóre polskie organizacje nacjonalistyczne pod Ambasadą tego kraju w Warszawie - poinformowała w oświadczeniu zamieszczonym na swojej stronie internetowej Ambasada

 8. Nordstreamwiki 20.03.2018

  "Pozostaliśmy przy swoim". Polska twardo przeciw Nord Stream 2

  Kropla drąży skałę - powiedział szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski pytany o kwestię gazociągu Nord Stream2 i poniedziałkową rozmowę prezydenta Andrzeja Dudy z kanclerz Niemiec Angelą Merkel. "Rozmawialiśmy o Nord Stream 2, pozostaliśmy przy swoim" - dodał

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook