Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rolnicy idą na Warszawę!

10.02.2015

Wygląda na to, że bez względu na wynik negocjacji z ministrem rolnictwa, chłopi i tak przybędą do stolicy, aby walczyć o swoje prawa.

Jak dowiedziała się IAR, rolnicy z OPZZ podjęli już decyzję ws. środowej demonstracji, która ma się odbyć w Warszawie

We wtorek chłopi przedstawili ministrowi rolnictwa ultimatum, zgodnie z którym, do godziny 15.00 Marek Sawicki miał odpowiedzieć, czy spełni żądania rolników dotyczących dopłat do produkcji mleka i hodowli trzody, a także rekompensat za szkody łowieckie.

„Bez współpracy z resortem ich sprawa będzie stała w miejscu” - zapowiedział szef resortu rolnictwa.

Chłopi nie składają jednak broni. Szef rolniczego OPZZ zapowiedział w audycji „Sygnały dnia”, że protestujący nie odstępują od swoich postulatów.

„Nie jest tak jak mówi minister, że my żądamy nie wiadomo jakich pieniędzy, które on ma wyjąć z kieszeni. My po prostu żądamy żeby minister, tak jak każdy minister, który spotyka się z grupą społeczną, za którą odpowiada kiedy są protesty, podpisał porozumienie z nami” - powiedział na antenie Polskiego Radia Sławomir Izdebski.

Wygląda na to, że protest rolników nie będzie pojedynczą manifestacją, ale trwałym sprzeciwem społecznym porównywalnym do protestu rolników. Czy jego przebieg będzie równie dramatyczny?

gah/polskieradio.pl

[fot. YouTube]
Słowa kluczowe:

rolnicy

,

OPZZ

,

demonstracja

,

Warszawa

,

decyzja

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook