Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Rolnicy idą na Warszawę!

10.02.2015

Wygląda na to, że bez względu na wynik negocjacji z ministrem rolnictwa, chłopi i tak przybędą do stolicy, aby walczyć o swoje prawa.

Jak dowiedziała się IAR, rolnicy z OPZZ podjęli już decyzję ws. środowej demonstracji, która ma się odbyć w Warszawie

We wtorek chłopi przedstawili ministrowi rolnictwa ultimatum, zgodnie z którym, do godziny 15.00 Marek Sawicki miał odpowiedzieć, czy spełni żądania rolników dotyczących dopłat do produkcji mleka i hodowli trzody, a także rekompensat za szkody łowieckie.

„Bez współpracy z resortem ich sprawa będzie stała w miejscu” - zapowiedział szef resortu rolnictwa.

Chłopi nie składają jednak broni. Szef rolniczego OPZZ zapowiedział w audycji „Sygnały dnia”, że protestujący nie odstępują od swoich postulatów.

„Nie jest tak jak mówi minister, że my żądamy nie wiadomo jakich pieniędzy, które on ma wyjąć z kieszeni. My po prostu żądamy żeby minister, tak jak każdy minister, który spotyka się z grupą społeczną, za którą odpowiada kiedy są protesty, podpisał porozumienie z nami” - powiedział na antenie Polskiego Radia Sławomir Izdebski.

Wygląda na to, że protest rolników nie będzie pojedynczą manifestacją, ale trwałym sprzeciwem społecznym porównywalnym do protestu rolników. Czy jego przebieg będzie równie dramatyczny?

gah/polskieradio.pl

[fot. YouTube]
Słowa kluczowe:

rolnicy

,

OPZZ

,

demonstracja

,

Warszawa

,

decyzja

Warto poczytać

 1. siweczkowskiSI-YT 22.10.2016

  Prokuratura zbada sprawę Caracali

  Prokuratura całościowo zajmie się wyjaśnieniem tej sprawy, od początku, od działań podjętych kilka lat temu, aż do chwili obecnej - powiedział w sobotę prokurator krajowy pytany czy będzie śledztwo ws. okoliczności wyboru śmigłowców Caracal i odstąpienia od zakupu.

 2. mid-16a20149 22.10.2016

  Prezydent leci do Budapesztu

  Andrzej Duda weźmie udział w obchodach rocznicy rewolucji węgierskiej.

 3. szyd-st 21.10.2016

  Premier Szydło: Polski rząd odpowie KE

  "Szukamy dialogu i przede wszystkim staramy się prowadzić dyskusję merytorycznie, a nie tak, jak czasami - mam wrażenie -niektóre podmioty czy instytucje, które bardziej politycznie angażują się w sprawę" - podkreśliła premier.

 4. brzeskawikipediaSI 21.10.2016

  Wyjaśnią śmierć Jolanty Brzeskiej?

  Wydział Spraw Wewnętrznych Prokuratury Krajowej wszczął śledztwo ws. niedopełnienia obowiązków przez warszawskich policjantów i prokuratorów, którzy mieli nieprawidłowo prowadzić i nadzorować śledztwo ws. śmierci Jolanty Brzeskiej.

 5. mid-16a21012stf 21.10.2016

  Sejm jednomyślnie za ochroną dzieci

  "Dobro dziecka jest wartością chronioną konstytucyjnie" – przypomniał Andrzej Dera, przedstawiając prezydencki projekt ws. zaostrzenia kar za przestępstwa wobec dzieci.

 6. krzysztofkwiatkowski 21.10.2016

  Kwiatkowski bez immunitetu

  Posłowie w głosowaniu zdecydowali o uchyleniu immunitetu prezesowi Najwyższej Izby Kontroli Krzysztofowi Kwiatkowskiemu. "Za" głosowało 409 posłów.

 7. carac-st 21.10.2016

  Przetarg na śmigłowce pod lupą CBA

  CBA analizuje zawiadomienie dot. możliwych nieprawidłowości przy przetargu na śmigłowce dla polskiej armii złożone przez posła PiS Michała Dworczyka; potem podejmie kontrolę w tej sprawie.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook