Jedynie prawda jest ciekawa


Rola odpowiada na manipulacje BBC: Za wszystkim stoi córka Jacka Rostowskiego

26.06.2018
rola-vs-rostowska-26062018-r
Rola odpowiada na manipulacje BBC: Za wszystkim stoi córka Jacka Rostowskiego

Materiał puszczony przez stację BBC, w którym dziennikarka tej stacji, Nawal Al-Maghafi, przeprowadziła wywiad z polskim publicystą, Marcinem Rolą, wywołał burzę wśród brytyjskiej i polskiej społeczności. Jednakże Marcin Rola postanowił przedstawić jaka jest prawda.

17 czerwca w Leeds odbyło się spotkanie prowadzone przez Rolę, w którym uczestniczyli m.in. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zalewski oraz Wojciech Sumliński. W pewnym momencie wtargnęła na nie ekipa BBC, prowadzona przez reporterkę Nawal Al-Maghafi, która zgodnie z relacją publicysty W komiczny sposób czaili się pod oknami sali,w której odbywała się konferencja. Wtargnęli celowo, po to by na siłę doszukać się jakiejś afery czy hajlujących nazioli z waflami w ręku - tłumaczył w wywiadzie dla portalu wprawo.pl. Dodał również, iż umówił się z dziennikarką na krótki wywiad po zakończonym spotkaniu, pod warunkiem,  że nie zostanie on w żaden sposób zmanipulowany.

Podczas wywiadu opowiadał o problemach związanych z pedofilskimi gangami muzułmańskimi oraz skrajnymi dżihadystami, którzy w imię Islamu terroryzują społeczeństwo. Nie wyraził jednak, jak sam twierdzi, nigdzie poglądu, iż generalizuje problem wobec każdego wyznawcy islamu. Jak podkreślił powiedziałbym to samo osobach, które mienią się katolikami. Cały wywiad trwał ok. 30 minut.

Tymczasem materiał puszczony przez BBC Newsnight pokazuje tylko urywki z rozmowy, wyrwane z kontekstu całej wypowiedzi. Zaprezentowany materiał przedstawia Marcina Rolę jako skrajnego islamofoba, który w samych negatywnych słowach miałby się wyrażać o islamie oraz muzułmanach.

Jak wskazuje publicysta, za manipulacją materiału miała stać córka Jacka Vincenta Rostowskiego, byłego ministra finansów RP, Maja Rostowska, która pracuje dla BBC. Miała ona towarzyszyć Nawal podczas wywiadu i odgrywać „pierwsze skrzypce”, gdzie praktycznie decydowała o całym przebiegu wywiadu, jak i najprawdopodobniej jego montażem.

Dziennikarz zdecydowanie nie spodziewał się, iż BBC w taki sposób przetworzy materiał z rozmowy. Miło wspominał sam kontakt z dziennikarką BBC, która wobec niego miała podobne zdanie, nazywając go „miłym i interesującym mężczyzną”. Ta opinia nie przypadła do gustu córce byłego ministra finansów.

JD/ wprawo.pl/prawdaobiektywna.pl

Warto poczytać

 1. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 2. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 3. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 4. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 5. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 6. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 7. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 8. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook