Jedynie prawda jest ciekawa


Republikanie podziękują Reaganowi

30.01.2012

We wtorek 31 stycznia pod warszawskim pomnikiem Ronalda Reagana (róg Alei Ujazdowskich i ulicy Matejki) złożą kwiaty przedstawiciele Ruchu Republikańskiego. Gest będzie symbolicznym aktem wdzięczności za amerykański Dzień Solidarności z pogrążoną w stanie wojennym Polską.

31 stycznia 1982 wyemitowano show „Let Poland be Poland”, w którym politycy, artyści i obywatele zachodnich państw solidaryzowali się z pogrążoną w stanie wojennym Polską. Audycja uznana została wówczas za najbardziej spektakularne tego rodzaju wydarzenie w historii – za pomocą telewizji satelitarnej obejrzało ją 185 milionów ludzi.

W programie udział wzięli m.in. Kirk Douglas, Czesław Miłosz, Frank Sinatra, Orson Welles, Henry Fonda, Margaret Thatcher i Ronald Reagan. Emisja programu był kulminacją proklamowanego przez prezydenta Reagana Dnia Solidarności.

W 30. rocznicę wyemitowania spektakularnego show, dzięki któremu losem Polaków zainteresowały się miliony ludzi na całym świecie, chcemy podziękować za ten gest solidarności. We wtorek 31 stycznia o godzinie 18.00 złożymy kwiaty pod pomnikiem Ronalda Reagana w Alejach Ujazdowskich .

Udział wezmą m.in. :

Marcin Chludziński (prezes Fundacji Republikańskiej)
Przemysław Wipler (poseł Prawa i Sprawiedliwości)
Marcin Bonicki (fundator Instytutu im. Ronalda Reagana).

Fot. PAP/Andrzej Hrechorowicz

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook