Jedynie prawda jest ciekawa


Reklama SLD na stronie Narodowych Sił Zbrojnych

30.09.2011

Reklama komitetu wyborczego SLD kupiona w firmie Google wyświetlała się bez wiedzy właścicieli strony w oficjalnym serwisie Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. Czyż to nie chichot historii?

- Nic mi na ten temat nie wiadomo. Jestem całkowicie zaskoczony, tym bardziej, że strona Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych w założeniu ma nie posiadać żądnych reklam - mówi dla portalu Stefczyk.info Artur Zawisza, członek Zarządu Głównego Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych. – Przyczyny takiej sytuacji trzeba będzie wyjaśnić.

Reklama wyborcza postkomunistów wyświetlała się w boksie reklamowym firmy Google na stronie Nsz.com.pl jako tzw. reklama kontekstowa, czyli taka, w której właściciel strony nie ma wielkiego wpływu na to, jakie reklamy się na niej wyświetlają. Większy wpływ ma natomiast zamawiający, a więc SLD, bo to on wybiera słowa kluczowe używane na stronach, na których ma się wyświetlać reklama. Możemy się tylko domyślać, jakie słowa wybrali postkomuniści, bo popularne sformułowania na Nzs.com.pl to np. „komunizm”, „zbrodnia”, „Narodowe Siły Zbrojne”. To prawdziwy chichot historii, że formacja będąca spadkobiercą katów żołnierzy NSZ pojawiła się w oficjalnym serwisie zasłużonego Związku. Na pocieszenie pozostaje świadomość, że były to najgorzej wydane pieniądze w tej kampanii wyborczej, bo chyba nikt nie liczy, że ktokolwiek z sympatyków i członków Związku, może głosować na „czerwonych”.

RoJ

 

Warto poczytać

 1. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 2. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 3. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 4. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 5. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 6. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook