Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Reklama OLT z Wajdą powstała

23.09.2012

Michał Kwieciński, producent filmu o Lechu Wałęsie, zdradza kulisy kontaktów z firmami Marcina P., oszusta, który naciągnął tysiące Polaków. Okazuje się, że w zamian za dotację na film o byłym prezydencie producent świadczył usługi na rzecz OLT i Amber Gold. W ramach współpracy przygotowana została m.in. reklama firm Marcina P., w której wystąpił Andrzej Wajda.

Z ustaleń tygodnika „Wprost” wynika, że film promocyjny powstał w Akson Studio, firmie produkującej film „Wałęsa”. Głównymi bohaterami spotu mieli być Wajda oraz Robert Więckiewicz, grający tytułową rolę w filmie o byłym prezydencie. O kampanii promocyjnej opowiedział kilkanaście dni temu gazecie Kwieciński, który dziś wypiera się swoich słów.

Producent filmu o Wałęsie nie ukrywał żalu, jaki ma do P. „My żeśmy wykonali dla nich jednak pracę. Ta praca też jest jakaś i właściwie ja tu jestem najbardziej rozczarowany, że ta praca jest niewyceniona. Myśmy zrobili dla nich usługi za jakiś milion złotych” - tłumaczył Kwieciński.

Pytany, co firma zrobiła dla AG, wymienia usługi świadczone na rzecz biznesów P. „Zrobiliśmy foldery, zrobiliśmy dziesiątki… Była konferencja prasowa. Z OLT i z Amber Gold. Dwie. (…) Były jeszcze wizyty na planie. Zamówione krzesła z Amber Gold. No, dziesiątki takich rzeczy – ulotki, początki filmu promocyjnego Amber Gold i OLT Express, który zaczęliśmy robić” - zaznacza.

Kwieciński opisuje nawet, jak wygląda reklamówka OLT i Amber Gold. „Chodziło o to, że połączenie miało być montażowe, że tu pan Andrzej na planie kręci...(...) „Wałęsę”. Lata liniami OLT, co żeśmy też nakręcili, bo raz przeleciał czy dwa razy. On naprawdę latał. (...) I to było wmontowane. Pan Andrzej lata tym samolotem, Więckiewicz lata tymi samolotami, film „Wałęsa” się kręci i jest OLT Express” - tłumaczy.

Producent wyjaśniał, że filmik trwa około jednej minuty.

Ze słów Kwiecińskiego wynika jasno, że twórcy filmu o Lechu Wałęsie włączyli się do kampanii promowania oszusta Marcina P. i jego fałszywych interesów. Ta współpraca do kolejny styk między środowiskiem ludzi obecnej władzy i biznesami P.

TK,wprost.pl
[Fot. Walesafilm.pl]
Słowa kluczowe:

Lech Wałęsa

,

OLT

,

reklama

,

producent

,

Kwieciński

Warto poczytać

 1. mid-17321024 23.03.2017

  Premier: Nie ma mowy o rekonstrukcji rządu

  Nie ma w tej chwili absolutnie mowy na temat jakiejkolwiek rekonstrukcji rządu - zadeklarowała w czwartek w TVN24 premier Beata Szydło. Premier dodała również, że czeka na zapowiadany przez PO wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec jej rządu.

 2. mid-17323014 23.03.2017

  Zieliński: W Polsce nie ma zagrożenia terrorystycznego

  - Polska policja jest w kontakcie z brytyjską; ostatnio zwiększamy liczbę oficerów łącznikowych w Wielkiej Brytanii - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

 3. warsaw-8821121280 22.03.2017

  Spotkanie Duda-Macierewicz 31 marca

  "22 marca br. szef BBN minister Paweł Soloch w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaprosił na spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”.

 4. mid-17322021 22.03.2017

  Była prezes UOKiK przed komisją ds. Amber Gold

  Przykro mi, że klienci Amber Gold zostali poszkodowani, ale nie czuję się winna, bo w oparciu o ówczesną wiedzę i instrumenty, jakimi dysponowaliśmy, zrobiliśmy to, co uważaliśmy, że możemy zrobić - mówiła b. prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel w środę przed komisją śledczą.

 5. mid-17321059 22.03.2017

  Prezydent: Ważna rola demokracji lokalnej

  „Decentralizacja państwa, przekazanie części władzy publicznej „w dół”, w ręce samorządowych wspólnot, stanowi jeden z istotniejszych elementów polskich przemian”.

 6. mid-17322030 22.03.2017

  IPN wznowił pracę na Cmentarzu Rakowickim

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie specjaliści z IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych prowadzą w środę oględziny szczątków odnalezionych przez badaczy z Fundacji Niezłomni. Dopiero po dalszych badaniach będzie wiadomo, czy udało się odnaleźć miejsce pochówku żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

 7. pretty 22.03.2017

  B. doradca Tuska nt. 10/04: Nie można mówić o rozdzieleniu wizyt

  Wojciech D. - ówczesny doradca premiera Donalda Tuska, dziś pracownik gabinetu prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza - zeznał, że zajmował się polityką historyczną rządu, której częścią były m.in. obchody 70-lecia Zbrodni Katyńskiej.

 8. mid-17320129 22.03.2017

  Bochenek: Nie ma konfliktu w obozie władzy

  Rzecznik rządu stwierdził, że gdy obserwuje, co się dzieje w mediach i przestrzeni publicznej, to widzi "burzę w szklance wody".

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook