Jedynie prawda jest ciekawa

Reklama OLT z Wajdą powstała

23.09.2012

Michał Kwieciński, producent filmu o Lechu Wałęsie, zdradza kulisy kontaktów z firmami Marcina P., oszusta, który naciągnął tysiące Polaków. Okazuje się, że w zamian za dotację na film o byłym prezydencie producent świadczył usługi na rzecz OLT i Amber Gold. W ramach współpracy przygotowana została m.in. reklama firm Marcina P., w której wystąpił Andrzej Wajda.

Z ustaleń tygodnika „Wprost” wynika, że film promocyjny powstał w Akson Studio, firmie produkującej film „Wałęsa”. Głównymi bohaterami spotu mieli być Wajda oraz Robert Więckiewicz, grający tytułową rolę w filmie o byłym prezydencie. O kampanii promocyjnej opowiedział kilkanaście dni temu gazecie Kwieciński, który dziś wypiera się swoich słów.

Producent filmu o Wałęsie nie ukrywał żalu, jaki ma do P. „My żeśmy wykonali dla nich jednak pracę. Ta praca też jest jakaś i właściwie ja tu jestem najbardziej rozczarowany, że ta praca jest niewyceniona. Myśmy zrobili dla nich usługi za jakiś milion złotych” - tłumaczył Kwieciński.

Pytany, co firma zrobiła dla AG, wymienia usługi świadczone na rzecz biznesów P. „Zrobiliśmy foldery, zrobiliśmy dziesiątki… Była konferencja prasowa. Z OLT i z Amber Gold. Dwie. (…) Były jeszcze wizyty na planie. Zamówione krzesła z Amber Gold. No, dziesiątki takich rzeczy – ulotki, początki filmu promocyjnego Amber Gold i OLT Express, który zaczęliśmy robić” - zaznacza.

Kwieciński opisuje nawet, jak wygląda reklamówka OLT i Amber Gold. „Chodziło o to, że połączenie miało być montażowe, że tu pan Andrzej na planie kręci...(...) „Wałęsę”. Lata liniami OLT, co żeśmy też nakręcili, bo raz przeleciał czy dwa razy. On naprawdę latał. (...) I to było wmontowane. Pan Andrzej lata tym samolotem, Więckiewicz lata tymi samolotami, film „Wałęsa” się kręci i jest OLT Express” - tłumaczy.

Producent wyjaśniał, że filmik trwa około jednej minuty.

Ze słów Kwiecińskiego wynika jasno, że twórcy filmu o Lechu Wałęsie włączyli się do kampanii promowania oszusta Marcina P. i jego fałszywych interesów. Ta współpraca do kolejny styk między środowiskiem ludzi obecnej władzy i biznesami P.

TK,wprost.pl
[Fot. Walesafilm.pl]

Warto poczytać

 1. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 2. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 3. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 4. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 5. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

 6. wellmanpiekara18012018 18.01.2018

  Szokujący wyrok. Jacek Piekara ma zapłacić pół miliona złotych za wpis w internecie

  W październiku 2016 roku na Twitterze Piekara zasugerował, iż Wellman nie grozi aborcja.

 7. mirzec-policja 18.01.2018

  Brudziński: rewolucja w polskiej policji będzie postępowała

  Kolejny posterunek wraca na policyjną mapę Polski. To już 72 jednostka przywrócona przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

 8. Pieczynski 18.01.2018

  Mówił że "oberwał za poglądy", tymczasem napastnik był chory psychicznie. Nowe fakty w sprawie pobicia Pieczyńskiego

  Aktor zdążył już oskarżyć o atak polską nietolerancyjność. - Z naszych ustaleń wynika, że choroba agresywnego mężczyzny objawia się w panicznym strachu przed osobami w czerwonych kurtkach - ujawnił portal wpolityce.pl

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook