Jedynie prawda jest ciekawa


Reklama OLT z Wajdą powstała

23.09.2012

Michał Kwieciński, producent filmu o Lechu Wałęsie, zdradza kulisy kontaktów z firmami Marcina P., oszusta, który naciągnął tysiące Polaków. Okazuje się, że w zamian za dotację na film o byłym prezydencie producent świadczył usługi na rzecz OLT i Amber Gold. W ramach współpracy przygotowana została m.in. reklama firm Marcina P., w której wystąpił Andrzej Wajda.

Z ustaleń tygodnika „Wprost” wynika, że film promocyjny powstał w Akson Studio, firmie produkującej film „Wałęsa”. Głównymi bohaterami spotu mieli być Wajda oraz Robert Więckiewicz, grający tytułową rolę w filmie o byłym prezydencie. O kampanii promocyjnej opowiedział kilkanaście dni temu gazecie Kwieciński, który dziś wypiera się swoich słów.

Producent filmu o Wałęsie nie ukrywał żalu, jaki ma do P. „My żeśmy wykonali dla nich jednak pracę. Ta praca też jest jakaś i właściwie ja tu jestem najbardziej rozczarowany, że ta praca jest niewyceniona. Myśmy zrobili dla nich usługi za jakiś milion złotych” - tłumaczył Kwieciński.

Pytany, co firma zrobiła dla AG, wymienia usługi świadczone na rzecz biznesów P. „Zrobiliśmy foldery, zrobiliśmy dziesiątki… Była konferencja prasowa. Z OLT i z Amber Gold. Dwie. (…) Były jeszcze wizyty na planie. Zamówione krzesła z Amber Gold. No, dziesiątki takich rzeczy – ulotki, początki filmu promocyjnego Amber Gold i OLT Express, który zaczęliśmy robić” - zaznacza.

Kwieciński opisuje nawet, jak wygląda reklamówka OLT i Amber Gold. „Chodziło o to, że połączenie miało być montażowe, że tu pan Andrzej na planie kręci...(...) „Wałęsę”. Lata liniami OLT, co żeśmy też nakręcili, bo raz przeleciał czy dwa razy. On naprawdę latał. (...) I to było wmontowane. Pan Andrzej lata tym samolotem, Więckiewicz lata tymi samolotami, film „Wałęsa” się kręci i jest OLT Express” - tłumaczy.

Producent wyjaśniał, że filmik trwa około jednej minuty.

Ze słów Kwiecińskiego wynika jasno, że twórcy filmu o Lechu Wałęsie włączyli się do kampanii promowania oszusta Marcina P. i jego fałszywych interesów. Ta współpraca do kolejny styk między środowiskiem ludzi obecnej władzy i biznesami P.

TK,wprost.pl
[Fot. Walesafilm.pl]

Warto poczytać

 1. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 2. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 3. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 4. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 5. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 6. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 7. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 8. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook