Jedynie prawda jest ciekawa

Reklama OLT z Wajdą powstała

23.09.2012

Michał Kwieciński, producent filmu o Lechu Wałęsie, zdradza kulisy kontaktów z firmami Marcina P., oszusta, który naciągnął tysiące Polaków. Okazuje się, że w zamian za dotację na film o byłym prezydencie producent świadczył usługi na rzecz OLT i Amber Gold. W ramach współpracy przygotowana została m.in. reklama firm Marcina P., w której wystąpił Andrzej Wajda.

Z ustaleń tygodnika „Wprost” wynika, że film promocyjny powstał w Akson Studio, firmie produkującej film „Wałęsa”. Głównymi bohaterami spotu mieli być Wajda oraz Robert Więckiewicz, grający tytułową rolę w filmie o byłym prezydencie. O kampanii promocyjnej opowiedział kilkanaście dni temu gazecie Kwieciński, który dziś wypiera się swoich słów.

Producent filmu o Wałęsie nie ukrywał żalu, jaki ma do P. „My żeśmy wykonali dla nich jednak pracę. Ta praca też jest jakaś i właściwie ja tu jestem najbardziej rozczarowany, że ta praca jest niewyceniona. Myśmy zrobili dla nich usługi za jakiś milion złotych” - tłumaczył Kwieciński.

Pytany, co firma zrobiła dla AG, wymienia usługi świadczone na rzecz biznesów P. „Zrobiliśmy foldery, zrobiliśmy dziesiątki… Była konferencja prasowa. Z OLT i z Amber Gold. Dwie. (…) Były jeszcze wizyty na planie. Zamówione krzesła z Amber Gold. No, dziesiątki takich rzeczy – ulotki, początki filmu promocyjnego Amber Gold i OLT Express, który zaczęliśmy robić” - zaznacza.

Kwieciński opisuje nawet, jak wygląda reklamówka OLT i Amber Gold. „Chodziło o to, że połączenie miało być montażowe, że tu pan Andrzej na planie kręci...(...) „Wałęsę”. Lata liniami OLT, co żeśmy też nakręcili, bo raz przeleciał czy dwa razy. On naprawdę latał. (...) I to było wmontowane. Pan Andrzej lata tym samolotem, Więckiewicz lata tymi samolotami, film „Wałęsa” się kręci i jest OLT Express” - tłumaczy.

Producent wyjaśniał, że filmik trwa około jednej minuty.

Ze słów Kwiecińskiego wynika jasno, że twórcy filmu o Lechu Wałęsie włączyli się do kampanii promowania oszusta Marcina P. i jego fałszywych interesów. Ta współpraca do kolejny styk między środowiskiem ludzi obecnej władzy i biznesami P.

TK,wprost.pl
[Fot. Walesafilm.pl]
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook