Jedynie prawda jest ciekawa


RDI w obronie usuwanych patriotycznych profili na Facebooku

19.10.2017
MN
RDI w obronie usuwanych patriotycznych profili na Facebooku

Reduta Dobrego Imienia poszukuje osób, których strony i grupy na Facebooku zostały zablokowane samowolnie przez administratorów Facebooka. Informacje o takich poczynaniach posłużą jako dowody w sprawie sądowej - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

Jak poinformowała RDI, pozew przeciwko spółce Facebook został złożony w grudniu 2016 r. - Teraz w celu uzupełnienia, wyjaśnienia i podania argumentów, potrzebne jest kolejne wsparcie przy działaniach przeciwko nierównemu traktowaniu użytkowników przez Facebooka - napisano w komunikacie.

Osoby, których strony internetowe, grupy lub profile zostały usunięte mogą skontaktować się z Redutą Dobrego Imienia poprzez adres kontakt@reduta-dobrego-imienia.pl.

Zgłoszenie powinno zawierać opis zaistniałej sytuacji, nazwę usuniętej strony lub grupy, zrzut ekranu oraz adresy URL.

- Prosimy także o przesłanie oświadczeń z własnoręcznym podpisem, że założyli Państwo grupę/profil na Facebooku, który został usunięty bez Państwa zgody - wyjaśnia rzecznik prasowy Reduty Dobrego Imienia Urszula Wójcik.

Jak poinformowano, istotne są opisy sytuacji z 2016 roku, które miały miejsce przy okazji blokowania wydarzeń związanych z Marszem Niepodległości, a także opisy nowych sytuacji, które mogą "potwierdzić, że wydarzenia z 2016 r. nie były jednorazowymi przypadkami, a Facebook w dalszym ciągu stosuje nieuzasadnione praktyki".

RDI informuje, że wiadomości mogą stać się dowodem w sprawie sądowej, dlatego w korespondencji powinna znaleźć się formuła:

"Ja, ___(imię i nazwisko) zgadzam się na dołączenie do sprawy sądowej przeciwko Facebook, jako dowodów plików, zwartych w poniższych mailu, dotyczących usuwania treści z mojego profilu ___(nazwa profilu) w dniu __. Imię i nazwisko"


Reduta Dobrego Imienia Polska Liga przeciw Zniesławieniom istnieje od czterech lat. Zajmuje się m.in. inicjowaniem i wspieraniem działań mających na celu prostowanie nieprawdziwych informacji pojawiających się w mediach na temat historii Polski, zwłaszcza przebiegu II wojny światowej oraz propagowanie wiedzy na temat historii i kultury Polski.

PAP

Warto poczytać

 1. 1270lupaszko 24.05.2018

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole na ul. im. Szendzielarza "Łupaszki"

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole, aby na ulicy im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" w Białymstoku nie pojawiły się ponownie napisy dotyczące patrona ulicy.

 2. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 3. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 4. walesa24052018 24.05.2018

  Jak SB opisywała Lecha Wałęsę? Znany historyk udostępnił notatkę służb

  Sławomir Cenckiewicz ujawnił na Twitterze fragment notatki przygotowanej przez Służby Bezpieczeństwa, które opracowały portret psychologiczny Lecha Wałęsy.

 5. 1270menty01 24.05.2018

  Rosjanin napisał prawdę o pakcie Ribbentrop-Mołotow – został skazany

  Rosja skutecznie walczy z nieprawomyślnością. Od kilku lat eliminuje z internetu i przestrzeni publicznej treści, które mogą godzić w jedyną słuszną wizję świata i historii proponowaną przez Kreml

 6. kacperplazynski22042018 24.05.2018

  "Spółka, w której doszło do awarii w przepompowni ścieków przekazała do Francji 60 milionów zysków"

  "Spółka Saur Neptun Gdańsk (SNG) przekazała w ciągu 10 lat do Francji ponad 60 mln zł zysków; to "łupienie kieszeni" gdańszczan"

 7. 1270duda01 24.05.2018

  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie

  Mijają trzy lata od wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Pełniąc funkcję głowy państwa Andrzej Duda odwiedził 176 miejscowości w Polsce, złożył 67 wizyt zagranicznych, przyjął 97 szefów państwa, rządów i następców tronu

 8. 1270morawieckirozwoj 23.05.2018

  Morawiecki: postawiliśmy przed sobą zadanie równomiernego rozwoju Polski

  Inaczej niż nasi poprzednicy postawiliśmy przed sobą takie zadanie, żeby Polska rozwijała się równomiernie - powiedział w środę w Bystrzycy Kłodzkiej premier Mateusz Morawiecki. Apelował o wsparcie dla obozu rządzącego tak, aby mógł "przez najbliższe 5-10 lat zmieniać Polskę".

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook