Jedynie prawda jest ciekawa

Ratusz: Straty po Marszu Niepodległości to 90 tys. zł

12.11.2014

Warszawski magistrat dokonał podliczenia strat, do których doszło w czasie Marszu Niepodległości. Z informacji ratusza wynika, że bijatyka chuliganów z policją przy rondzie Waszyngtona kosztowała miasto 90 tys. zł. Prezydent miasta jest „wkurzona”.

W czasie zamieszek oraz marszu zniszczona została nawierzchnia ulic, liczne znaki drogowe, wiaty przystankowe oraz trzy rowery Veturilo.

Dodatkowo marsz pozostawił po sobie około 10 ton śmieci. Zarząd Oczyszczania Miasta tylko na sprzątanie musi wydać około 50 tys. złotych.

Warszawski magistrat poinformował również, że straty poniosło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji. Ucierpiała elewacja jednego z budynków jednostki, znajdującego się niedaleko miejsca zamieszek.

„Jestem po raz kolejny, mówiąc potocznie, wkurzona, że jako stolica płacimy tak wysoką cenę. Gdyby można było zakazać tego marszu, to bez wahania bym to zrobiła. Niestety, ustawa o zgromadzeniach jest tak skonstruowana, że w tym stanie prawnym nie możemy zakazać demonstracji. Cieszę się, że będą przyspieszone prace nad przepisem zakazującym ukrywania twarzy podczas demonstracji.

PAP, lz

[fot: PAP/Maciej Kulczycki]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook