Jedynie prawda jest ciekawa


Rafalska: Rodzina jest ważna dla rządu

15.05.2017

Rodzina pozostanie w centrum zainteresowania rządu; będziemy pracować nad rozwiązaniami, które ułatwią życie rodzinne i zawodowe - zapowiedziała w Międzynarodowy Dzień Rodzin szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

15 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych 20 września 1993 roku. W życzeniach dla rodzin, które opublikowało na swoich stronach internetowych MRPiPS, szefowa resortu zapewniła, że "rodzina nadal będzie znajdowała się w centrum zainteresowania obecnego rządu". Jak podkreśliła, dziś szczególnie potrzeba silnych rodzin. 


"Dlatego w dalszym ciągu będziemy pracować nad nowymi rozwiązaniami, ułatwiającymi życie rodzinne i zawodowe. Chcemy objąć nimi starszych i młodszych. Przyszłych rodziców, rodziców - opiekunów, rodziców - pracowników i emerytów" - napisała minister. 

"Tylko prawidłowo funkcjonująca rodzina daje nam siłę, opiekę i wsparcie. Wszystko, co najlepsze: miłość i zrozumienie, bezpieczeństwo i spokój znajdziemy właśnie tu, pod troskliwym okiem naszych rodziców, pod dachem rodzinnego domu" - dodała. Według danych, opublikowanych w poniedziałek przez MRPiPS, w Polsce mamy: 49,7 proc. małżeństw z dziećmi, 24,6 małżeństw bez dzieci, 19,8 matek samotnie wychowujących dzieci, 3 proc. ojców samotnie wychowujących dzieci, 1,6 proc. związków partnerskich z dziećmi oraz 1,3 partnerów bez dzieci. 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodzin życzenia polskim rodzinom złożył także prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Para prezydencka życzyła m.in., by rodziny mogły spędzać ze sobą więcej czasu. W apel prezydenta wpisuje się inicjatywa społeczna Fundacji Humanites - Sztuka Wychowania "Dwie godziny dla rodziny". 

Akcja od kilku lat towarzyszy obchodom Międzynarodowego Dnia Rodziny, a jej organizatorzy zachęcają pracodawców i pracowników, aby 15 maja skrócić dzień pracy o dwie godziny - tak, by wszyscy tego dnia mogli spędzić więcej czasu z bliskimi. Corocznie w akcję włącza się kilkaset polskich i międzynarodowych firm oraz instytucji publicznych.

wkt/PAP

[fot. Lech Muszyński]

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 3. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 4. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 5. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 6. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook