Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Radio Maryja obchodzi swoje 22 urodziny

30.11.2013

Radio rozpoczęło działalność w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia 1991 roku, jednak w tym roku uroczystości odbywają się nieco wcześniej niż zazwyczaj.

„Tym razem świętujemy 30 listopada, w Andrzeja, a więc Andrzejki będziemy spędzać radośnie” – powiedział na antenie Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor stacji.

Z tej okazji do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu przybędą tysiące wiernych słuchaczy z Polski i zagranicy, aby wspólnie uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Suski, ordynariusza diecezji toruńskiej. Homilię wygłosi bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

Zdaniem abp Józefa Michalika, dzieło stworzone przez o. Rydzyka jest dowodem na wielką siłę Kościoła. Przewodniczący KEP podkreślił, że Radio Maryja potrafi jednoczyć ludzi w każdej sytuacji, a 22 lata działalności stacji są dowodem, że „nie ma takiej sytuacji w której nie udałoby się znaleźć rozwiązania jeżeli ktoś coś bardzo pragnie, kocha jeśli jest gotów temu dziełu się poświęcić”.

„To jest przykład pomocy w przezwyciężaniu trudności. Powiem więcej, możemy się domyślać, że te trudności będą dalej, bo gdzie są ludzie, gdzie są dzieła, jest potrzeba ofiary trudu” – powiedział ks. abp Józef Michalik.

Warto podkreślić, że działalność Radia Maryja cenił Ojciec Święty bł. Jan Paweł II, który wyznaczył rozgłośni bardzo ważne zadanie:

Moi drodzy, zadaniem Radia Maryja jest ewangelizacja, to znaczy rozprzestrzenianie Bożego Orędzia Zbawienia, głoszenie Dobrej Nowiny i dzielenie się nią z każdym człowiekiem dobrej woli” – mówił Jan Paweł II. (Watykan, 29 marca 1995).

Początkowo audycje nadawane przez Radio Maryja docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie fale rozgłośni przekraczają granice oceanu, co ma ogromne znaczenie dla Polonii. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne radio słyszalne jest praktycznie na całym świecie.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

Radio Maryja, lz

[fot:facebook/radiomaryja]

Warto poczytać

 1. mid-17118076 18.01.2017

  Atak na biuro poselskie PiS w Szczecinie

  "Polityka nienawiści i agresji zbiera owoce. Ktoś nakręca tę sprężynę. Niektórzy nie wytrzymują takiej propagandy”.

 2. mid-17118013 18.01.2017

  Premier po przeglądzie pierwszego z resortów

  "Rozmawialiśmy o sprawach, które dla Polaków są najważniejsze - o sprawach bezpieczeństwa, które dla naszego rządu będzie priorytetem".

 3. wsiecitajemnicepawlarabieja2994 18.01.2017

  Nowoczesna tłumaczy się z apelu o interwencję

  Wniosek, który powstał 16 grudnia w Sejmie to był apel do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o uspokojenie sytuacji, a nie apel do instytucji europejskich o interwencję - podkreślił w środę w rozmowie z PAP rzecznik Nowoczesnej Paweł Rabiej.

 4. CyWyVbWgAMLCrd-1 18.01.2017

  CBA w mazowieckim sanepidzie

  Dyrekcja mazowieckiego sanepidu zawarła ze sobą i z kilkudziesięcioma pracownikami umowy zlecenia na prawie 3,5 mln zł.

 5. twarze 18.01.2017

  Twarze zadymiarzy sprzed Sejmu

  Policja publikuje wizerunki uczestników awantur przed Sejmem.

 6. mid-17117016 18.01.2017

  Duda: Budżet uchwalony prawidłowo

  Prezydent Andrzej Duda o podpisaniu ustawy budżetowej.

 7. mid-17117278 17.01.2017

  Rozłam w KOD stał się faktem

  "Zarząd podjął uchwałę, wyrażającą brak zaufania do przewodniczącego Zarządu Stowarzyszenia KOD Mateusza Kijowskiego i wzywającą go do niezwłocznego ustąpienia z funkcji przewodniczącego Zarządu".

 8. MAT0971 17.01.2017

  Skandaliczny apel opozycji! Domagano się "interwencji z zewnątrz"

  "16 grudnia, gdy zaczynała się „okupacja Sejmu”, posłowie PO i Nowoczesnej mieli już przygotowany „wspólny apel opozycji”, w którym wzywano Radę Europy i Parlament Europejski do pilnej interwencji".

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook