Jedynie prawda jest ciekawa

Radio Maryja obchodzi swoje 22 urodziny

30.11.2013

Radio rozpoczęło działalność w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia 1991 roku, jednak w tym roku uroczystości odbywają się nieco wcześniej niż zazwyczaj.

„Tym razem świętujemy 30 listopada, w Andrzeja, a więc Andrzejki będziemy spędzać radośnie” – powiedział na antenie Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor stacji.

Z tej okazji do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu przybędą tysiące wiernych słuchaczy z Polski i zagranicy, aby wspólnie uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Suski, ordynariusza diecezji toruńskiej. Homilię wygłosi bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

Zdaniem abp Józefa Michalika, dzieło stworzone przez o. Rydzyka jest dowodem na wielką siłę Kościoła. Przewodniczący KEP podkreślił, że Radio Maryja potrafi jednoczyć ludzi w każdej sytuacji, a 22 lata działalności stacji są dowodem, że „nie ma takiej sytuacji w której nie udałoby się znaleźć rozwiązania jeżeli ktoś coś bardzo pragnie, kocha jeśli jest gotów temu dziełu się poświęcić”.

„To jest przykład pomocy w przezwyciężaniu trudności. Powiem więcej, możemy się domyślać, że te trudności będą dalej, bo gdzie są ludzie, gdzie są dzieła, jest potrzeba ofiary trudu” – powiedział ks. abp Józef Michalik.

Warto podkreślić, że działalność Radia Maryja cenił Ojciec Święty bł. Jan Paweł II, który wyznaczył rozgłośni bardzo ważne zadanie:

Moi drodzy, zadaniem Radia Maryja jest ewangelizacja, to znaczy rozprzestrzenianie Bożego Orędzia Zbawienia, głoszenie Dobrej Nowiny i dzielenie się nią z każdym człowiekiem dobrej woli” – mówił Jan Paweł II. (Watykan, 29 marca 1995).

Początkowo audycje nadawane przez Radio Maryja docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie fale rozgłośni przekraczają granice oceanu, co ma ogromne znaczenie dla Polonii. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne radio słyszalne jest praktycznie na całym świecie.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

Radio Maryja, lz

[fot:facebook/radiomaryja]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook