Jedynie prawda jest ciekawa


Radio Maryja obchodzi swoje 22 urodziny

30.11.2013

Radio rozpoczęło działalność w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia 1991 roku, jednak w tym roku uroczystości odbywają się nieco wcześniej niż zazwyczaj.

„Tym razem świętujemy 30 listopada, w Andrzeja, a więc Andrzejki będziemy spędzać radośnie” – powiedział na antenie Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor stacji.

Z tej okazji do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu przybędą tysiące wiernych słuchaczy z Polski i zagranicy, aby wspólnie uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Suski, ordynariusza diecezji toruńskiej. Homilię wygłosi bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

Zdaniem abp Józefa Michalika, dzieło stworzone przez o. Rydzyka jest dowodem na wielką siłę Kościoła. Przewodniczący KEP podkreślił, że Radio Maryja potrafi jednoczyć ludzi w każdej sytuacji, a 22 lata działalności stacji są dowodem, że „nie ma takiej sytuacji w której nie udałoby się znaleźć rozwiązania jeżeli ktoś coś bardzo pragnie, kocha jeśli jest gotów temu dziełu się poświęcić”.

„To jest przykład pomocy w przezwyciężaniu trudności. Powiem więcej, możemy się domyślać, że te trudności będą dalej, bo gdzie są ludzie, gdzie są dzieła, jest potrzeba ofiary trudu” – powiedział ks. abp Józef Michalik.

Warto podkreślić, że działalność Radia Maryja cenił Ojciec Święty bł. Jan Paweł II, który wyznaczył rozgłośni bardzo ważne zadanie:

Moi drodzy, zadaniem Radia Maryja jest ewangelizacja, to znaczy rozprzestrzenianie Bożego Orędzia Zbawienia, głoszenie Dobrej Nowiny i dzielenie się nią z każdym człowiekiem dobrej woli” – mówił Jan Paweł II. (Watykan, 29 marca 1995).

Początkowo audycje nadawane przez Radio Maryja docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie fale rozgłośni przekraczają granice oceanu, co ma ogromne znaczenie dla Polonii. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne radio słyszalne jest praktycznie na całym świecie.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

Radio Maryja, lz

[fot:facebook/radiomaryja]

Warto poczytać

 1. 1270HANSG 21.01.2018

  Niemiecki przedsiębiorca stanie przed sądem za znieważanie pracowników

  Przed Sądem Rejonowym w Wejherowie (Pomorskie) ma ruszyć w piątek proces niemieckiego przedsiębiorcy Hansa G., oskarżonego o znieważenie pięciu pracowników swojej firmy. Cudzoziemcowi zarzucono też, że wobec jednej z pracownic stosował groźby utraty życia.

 2. 1270giertych22 21.01.2018

  Giertych będzie bronił Gawłowskiego - prawą rękę Schetyny

  Roman Giertych zapowiedział, że podejmie się obrony posła PO Stanisława Gawłowskiego. Jak podał Giertych poseł poprosił go o to poseł w wysłanym liście.

 3. Morawiecki20012018 21.01.2018

  Premier o zachowaniach faszystowskich: to deptanie pamięci naszych przodków

  Propagowanie faszyzmu lub innych totalitaryzmów jest nie tylko niezgodne z polskim prawem, jest przede wszystkim deptaniem pamięci naszych przodków i ich bohaterskiego wysiłku walki o Polskę sprawiedliwą i wolną od nienawiści - napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki

 4. Tarczynskimeczet 21.01.2018

  Poseł: Chcemy katedry w Arabii za meczet w Polsce. Nie pasuje to żegnam!

  - Jeśli islamskie państwo wyznaniowe chce inwestycji w Polsce to ja oczekuje takiego samego prawa u nich - przekonuje poseł PiS Dominik Tarczyński

 5. Gadowskiwiki 21.01.2018

  "Nie wybieraliśmy karierowiczów". Gadowski ostro o ostatnich decyzjach w PiS

  Ostatnie transfery do obozu Zjednoczonej Prawicy i sprawa niewyrażenia przez Senat zgody na tymczasowe aresztowanie senatora Koguta zdenerwowały Witolda Gadowskiego. - Rośnie masa dziadostwa - napisał

 6. terlikowski20012018 20.01.2018

  Katolicki publicysta wyrzucony z uczelni za poglądy? Na uczelnie wyższe wraca cenzura

  "Czy mój doktorat i moje publikacje przestają się liczyć, bo jestem przeciwko zabijaniu dzieci?" - pyta Terlikowski

 7. 1270psl 20.01.2018

  Lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz: boją się nas, jesteśmy groźni

  Nie powiódł się plan politycznych kłusowników - chcieli rozbić klub, ale klub jest i będzie - powiedział w sobotę lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. To komentarz do odejścia ze Stronnictwa podlaskiego posła Mieczysława Baszki.

 8. czaputowicz20012018 20.01.2018

  Czaputowicz spotka się Timmermansem. "Chcę pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty"

  Poprosiłem o spotkanie z Fransem Timmermansem (wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej), by pokazać dobrą wolę i nawiązać osobiste kontakty.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook