Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Radio Maryja obchodzi swoje 22 urodziny

30.11.2013

Radio rozpoczęło działalność w uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny 8 grudnia 1991 roku, jednak w tym roku uroczystości odbywają się nieco wcześniej niż zazwyczaj.

„Tym razem świętujemy 30 listopada, w Andrzeja, a więc Andrzejki będziemy spędzać radośnie” – powiedział na antenie Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor stacji.

Z tej okazji do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Toruniu przybędą tysiące wiernych słuchaczy z Polski i zagranicy, aby wspólnie uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem ks. bp Andrzeja Suski, ordynariusza diecezji toruńskiej. Homilię wygłosi bp Józef Zawitkowski, biskup pomocniczy diecezji łowickiej.

Zdaniem abp Józefa Michalika, dzieło stworzone przez o. Rydzyka jest dowodem na wielką siłę Kościoła. Przewodniczący KEP podkreślił, że Radio Maryja potrafi jednoczyć ludzi w każdej sytuacji, a 22 lata działalności stacji są dowodem, że „nie ma takiej sytuacji w której nie udałoby się znaleźć rozwiązania jeżeli ktoś coś bardzo pragnie, kocha jeśli jest gotów temu dziełu się poświęcić”.

„To jest przykład pomocy w przezwyciężaniu trudności. Powiem więcej, możemy się domyślać, że te trudności będą dalej, bo gdzie są ludzie, gdzie są dzieła, jest potrzeba ofiary trudu” – powiedział ks. abp Józef Michalik.

Warto podkreślić, że działalność Radia Maryja cenił Ojciec Święty bł. Jan Paweł II, który wyznaczył rozgłośni bardzo ważne zadanie:

Moi drodzy, zadaniem Radia Maryja jest ewangelizacja, to znaczy rozprzestrzenianie Bożego Orędzia Zbawienia, głoszenie Dobrej Nowiny i dzielenie się nią z każdym człowiekiem dobrej woli” – mówił Jan Paweł II. (Watykan, 29 marca 1995).

Początkowo audycje nadawane przez Radio Maryja docierały tylko do słuchaczy w Toruniu, Bydgoszczy i okolicznych miejscowości. Obecnie fale rozgłośni przekraczają granice oceanu, co ma ogromne znaczenie dla Polonii. Poprzez Internet i nadawanie satelitarne radio słyszalne jest praktycznie na całym świecie.

Zainteresował Cię artykuł? Dołącz do nas na Facebooku!

Radio Maryja, lz

[fot:facebook/radiomaryja]

Warto poczytać

 1. siemoniak-stare 22.05.2017

  Siemoniak atakuje Wojska Obrony Terytorialnej

  Były szef MON krytykuje nowy rodzaj sił zbrojnych powołany przez Antoniego Macierewicza.

 2. mid-17522101 22.05.2017

  Prezydent o Wodeckim: odszedł wybitny muzyk

  Jeden z najpopularniejszych polskich piosenkarzy, skrzypek, trębacz i kompozytor Zbigniew Wodecki zmarł w poniedziałek w Warszawie.

 3. mid-17522108 22.05.2017

  Prezydent Duda: Singapur jest naszym ważnym partnerem

  "Pan prezydent Singapuru dokonał szerszego otwarcia drzwi na współpracę i za to bardzo serdecznie dziękuję" - podkreślił prezydent otwierając Polsko-Singapurskie Forum Biznesowe.

 4. SiedzibaTelewizjiPolskiejwWarszawie2017 22.05.2017

  TVP: Zarzuty o cenzurowaniu festiwalu w Opolu są nieprawdziwe

  - Zarzuty o funkcjonowaniu cenzury artystów występujących na Festiwalu Opole 2017 są nieprawdziwe i naruszają dobre imię spółki - oświadczyła w poniedziałek TVP.

 5. kownacki 22.05.2017

  Kownacki: Caracale to największa afera Platformy

  Wiceminister obrony odpowiada na ataki polityków opozycji.

 6. ciarkaSITVPinfo 22.05.2017

  Dymisje w dolnośląskiej policji

  - Komendant dolnośląskiej policji, jego zastępca ds. prewencji i komendant miejski zostali odwołani ze stanowisk przez szefa MSWiA w związku ze śmiercią Igora Stachowiaka. Powodem utrata zaufania i niedopełnienie obowiązków - poinformował w poniedziałek rzecznik KGP mł. insp. Mariusz Ciarka.

 7. mid-epa05979655 22.05.2017

  Wałęsa kpi z ABW: Wyczyściłem wszystko

  - Wyczyściłem wszystko, więc mogą do mnie przyjść - mówi Lech Wałęsa nt. informacji, że ABW będzie chciała sprawdzić dokumenty, które niedawno opublikował w internecie.

 8. mac65 22.05.2017

  Platforma chce do środy dokumenty z MON

  Posłowie PO wystosowali w poniedziałek pismo ponaglające do szefa MON Antoniego Macierewicza, by udostępnił im kolejne dokumenty ws. zakupu śmigłowców dla wojska.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook