Jedynie prawda jest ciekawa


Rada Ministrów podsumowała rok

29.12.2016

Jak mówiła premier Beata Szydło podczas spotkania z dziennikarzami po posiedzeniu rządu, jej gabinet ułatwi ściąganie alimentów i utrudni uchylanie się przed tym obowiązkiem. "To ważna zmiana, która mieści się w tym cyklu ustaw prorodzinnych, które zostały wprowadzone w tym roku przez rząd PiS" - powiedziała.

Szydło przypominała przy tym projekty i ustawy przyjęte przez rząd w ostatnim roku, wymieniając między innymi ustawę obniżającą wiek emerytalny, podwyższającą stawkę godzinową, program 500+ oraz szereg ustaw prorodzinnych. Jak oceniła, rząd „zajmował się sprawami zwykłych ludzi”."Mamy najniższe od 25 lat bezrobocie w Polsce. To również bardzo ważna informacja" - zaznaczyła.

Premier chwaliła się również osiągnięciami rządu na arenie gospodarczej i przemysłowej. Wyliczała obniżenie CIT dla mikroprzedsiębiorców, uruchomienie gazoportu w Świnoujściu, reformę górnictwa, a także liczne projekty, które pozwoliły uratować polskie przedsiębiorstwa.Szefowa rządu przypominała również, że osiągnięciem rządu była organizacja szczytu NATO i podjęte na nim decyzje oraz Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie. "Muszę też w kilku zdaniach odnieść się do wydarzeń w ramach polityki zagranicznej. To był rok niełatwy - nie tylko z punktu widzenia polskiej polityki, ale i tego, co dzieje się w Europie i na świecie. Kryzys imigracyjny - zdecydowana postawa polskiego rządu i Polski, przekonanie, że ten problem może być rozwiązany tam na miejscu, przez pomoc humanitarną, przynosi efekty. Dziś większość państw UE zaczyna prezentować ten punkt widzenia. Można powiedzieć - zbyt późno, ale i nareszcie" - tłumaczyła.

"Dzisiaj to my jesteśmy tymi, którzy serwują politykę zagraniczną. (…) Warto głośno upominać się o rozwój naszej części Europy. Głos V4 jest nie do przecenienia" - dodała pani premier. Szydło podkreślała również, że kierowany przez nią rząd potrafił znaleźć pieniądze w budżecie na bardzo duże wsparcie dla rodzin."Ci, którzy dzisiaj krytykują i którzy krytykowali w grudniu 2015 roku budżet przygotowany przez PiS, program Rodzina 500+, Mieszkanie+, darmowe leki dla seniorów, obniżenie wieku emerytalnego, warto by powiedzieli: co robili z pieniędzmi z budżetu państwa przez 8 lat? Dlaczego te pieniądze nie trafiały wcześniej dla obywateli?" - pytała.

"Czyich interesów bronicie? I w czyim imieniu robicie awantury?" -  dopytywała Szydło, odpowiadając na pytania dziennikarzy dotyczące protestu opozycji w sali sejmowej."11 stycznia to będzie sprawdzian, czy chcą pracować dla Polaków, realizować dobre projekty, czy bronią interesów kogoś… Pytanie: kogo? Po to, by nie dopuścić, by Polacy mogli mieć stabilne życie w Polsce" - dodawała.W ocenie szefowej rządu od roku z rozwoju Polski korzystają nie tylko wąskie grupy elit, ale wszyscy Polacy."PiS reprezentuje interesy Polaków, a ci posłowie, którzy nie mogą się pogodzić z tym, że wąskie elity przestały mieć benefity z budżetu państwa, protestują. Uczciwością polityków jest dziś realizowanie założeń, które zostały zawarte w budżecie" - stwierdziła Szydło.

kk

[fot. PAP/Radek Pietruszka]

Warto poczytać

 1. horala25052018 25.05.2018

  To, co wydarzyło się w Gdańsku nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym mieście. "Powinno rozważyć podjęcie kroków prawnych wobec winnych awarii"

  Politycy PiS zwrócili się do prezydenta Gdyni oraz do włodarzy gmin w rejonie Zatoki Gdańskiej, aby rozpoczęli proces szacowania szkód w związku z awarią przepompowni na Ołowiance.

 2. 1270lupaszko 24.05.2018

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole na ul. im. Szendzielarza "Łupaszki"

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole, aby na ulicy im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" w Białymstoku nie pojawiły się ponownie napisy dotyczące patrona ulicy.

 3. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 4. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 5. walesa24052018 24.05.2018

  Jak SB opisywała Lecha Wałęsę? Znany historyk udostępnił notatkę służb

  Sławomir Cenckiewicz ujawnił na Twitterze fragment notatki przygotowanej przez Służby Bezpieczeństwa, które opracowały portret psychologiczny Lecha Wałęsy.

 6. 1270menty01 24.05.2018

  Rosjanin napisał prawdę o pakcie Ribbentrop-Mołotow – został skazany

  Rosja skutecznie walczy z nieprawomyślnością. Od kilku lat eliminuje z internetu i przestrzeni publicznej treści, które mogą godzić w jedyną słuszną wizję świata i historii proponowaną przez Kreml

 7. kacperplazynski22042018 24.05.2018

  "Spółka, w której doszło do awarii w przepompowni ścieków przekazała do Francji 60 milionów zysków"

  "Spółka Saur Neptun Gdańsk (SNG) przekazała w ciągu 10 lat do Francji ponad 60 mln zł zysków; to "łupienie kieszeni" gdańszczan"

 8. 1270duda01 24.05.2018

  Trzy lata temu Andrzej Duda wygrał wybory prezydenckie

  Mijają trzy lata od wygranej Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Pełniąc funkcję głowy państwa Andrzej Duda odwiedził 176 miejscowości w Polsce, złożył 67 wizyt zagranicznych, przyjął 97 szefów państwa, rządów i następców tronu

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook