Jedynie prawda jest ciekawa


Giertych wezwany do gaszenia pożaru? O M. Tusku: "Ten młody człowiek postanowił sam zarabiać na życie"

21.06.2017

Wizyta mecenasa Romana Giertycha u redaktor Moniki Olejnik w „Kropce nad i” była więcej niż pewna dla każdego, kto słuchał dzisiejszego przesłuchania Michała Tuska przed komisją ds. Amber Gold. Trzeba było ugasić pożar, który wywołał syn byłego premiera swoimi zeznaniami. Kto mógł to zrobić lepiej niż jego pełnomocnik, który - zdaniem wielu komentatorów - nie do końca poradził sobie w bezpośredniej konfrontacji z przewodniczącą komisji Małgorzatą Wassermann.

Na przyjaznym terenie radził sobie lepiej. Miotał oskarżeniami i kpił z komisji. Monika Olejnik dopytywała o określenie „lipa”, którego użył syn Donalda Tuska ("Obaj z ojcem wiedzieliśmy, że Amber Gold, mówiąc kolokwialnie, to lipa" – powiedział m. in. Michał Tusk w trakcie składania zeznań przed komisją). Giertych nie widział w tym nic niewłaściwego. Jeżeli ktoś nie potrafi używać Google, to znaczy, że nie powinien inwestować dużych pieniędzy. Jeśli firma znajduje się na liście ostrzeżeń KNF-u, to żaden człowiek nie chce w nią inwestować – odpowiadał.

Problem Michała Tuska jest taki, że nie spróbował wykorzystać swojego nazwiska, podobnie jak pan Przemysław Wałęsa czy pani Małgorzata Wassermann. Ten młody człowiek postanowił sam zarabiać na życie. Dziennikarze uważają, że to jest coś niewłaściwego – próbował bronić swojego klienta. Cała ta komisja jest po to, żeby dorwać Tuska. Miała doprowadzić do sytuacji, w której będzie można postawić oskarżenia Donaldowi Tuskowi – mówił Giertych.

Dzisiejsze pytania Małgorzaty Wasserman Roman Giertych nazwał skandalicznymi. Jedno z pytań, których użyła przewodnicząca komisji miało – zdaniem pełnomocnika Michała Tuska – stanowić „cytat z zeznań kryminalisty”. Komisję ds. Amber Gold Giertych nazwał bezsensowną, a cała afera Amber Gold – jak perorował były działacz Ligi Polskich Rodzin – skończy się po przesłuchaniu Donalda Tuska. Bez formalnego oskarżenia i sensownych wniosków – dodawał. 

Warto poczytać

 1. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 2. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 3. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 4. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 5. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 6. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 7. pogotowie12062018 16.07.2018

  Samochód wjechał w grupę pieszych. Nie żyje 13-letnia dziewczynka

  13-letnia dziewczynka zginęła, a jej rówieśniczka została ranna w wyniku wypadku, do którego doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w miejscowości Koryczany w powiecie zawierciańskim (Śląskie). Kierowane przez 19-latka auto wjechało tam w grupę idących poboczem pieszych.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook