Jedynie prawda jest ciekawa


Giertych wezwany do gaszenia pożaru? O M. Tusku: "Ten młody człowiek postanowił sam zarabiać na życie"

21.06.2017

Wizyta mecenasa Romana Giertycha u redaktor Moniki Olejnik w „Kropce nad i” była więcej niż pewna dla każdego, kto słuchał dzisiejszego przesłuchania Michała Tuska przed komisją ds. Amber Gold. Trzeba było ugasić pożar, który wywołał syn byłego premiera swoimi zeznaniami. Kto mógł to zrobić lepiej niż jego pełnomocnik, który - zdaniem wielu komentatorów - nie do końca poradził sobie w bezpośredniej konfrontacji z przewodniczącą komisji Małgorzatą Wassermann.

Na przyjaznym terenie radził sobie lepiej. Miotał oskarżeniami i kpił z komisji. Monika Olejnik dopytywała o określenie „lipa”, którego użył syn Donalda Tuska ("Obaj z ojcem wiedzieliśmy, że Amber Gold, mówiąc kolokwialnie, to lipa" – powiedział m. in. Michał Tusk w trakcie składania zeznań przed komisją). Giertych nie widział w tym nic niewłaściwego. Jeżeli ktoś nie potrafi używać Google, to znaczy, że nie powinien inwestować dużych pieniędzy. Jeśli firma znajduje się na liście ostrzeżeń KNF-u, to żaden człowiek nie chce w nią inwestować – odpowiadał.

Problem Michała Tuska jest taki, że nie spróbował wykorzystać swojego nazwiska, podobnie jak pan Przemysław Wałęsa czy pani Małgorzata Wassermann. Ten młody człowiek postanowił sam zarabiać na życie. Dziennikarze uważają, że to jest coś niewłaściwego – próbował bronić swojego klienta. Cała ta komisja jest po to, żeby dorwać Tuska. Miała doprowadzić do sytuacji, w której będzie można postawić oskarżenia Donaldowi Tuskowi – mówił Giertych.

Dzisiejsze pytania Małgorzaty Wasserman Roman Giertych nazwał skandalicznymi. Jedno z pytań, których użyła przewodnicząca komisji miało – zdaniem pełnomocnika Michała Tuska – stanowić „cytat z zeznań kryminalisty”. Komisję ds. Amber Gold Giertych nazwał bezsensowną, a cała afera Amber Gold – jak perorował były działacz Ligi Polskich Rodzin – skończy się po przesłuchaniu Donalda Tuska. Bez formalnego oskarżenia i sensownych wniosków – dodawał. 

Warto poczytać

 1. 1270szydlowa 26.04.2018

  Szydło: zaproponuję rządowi pomoc dla rodziców Alfiego Evansa

  Wicepremier Beata Szydło zapowiedziała, że zaproponuje w czwartek Radzie Ministrów pomoc dla rodziców niespełna dwuletniego Alfiego Evansa, który decyzją brytyjskiego sądu został odłączony od aparatury podtrzymującej życie. W jej ocenie "cywilizacja śmierci zaczyna zwyciężać".

 2. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 3. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook