Jedynie prawda jest ciekawa


TVP wzywa do blokady Marszu Niepodległości

21.10.2011

Na facebookowym profilu programu TVP Kultura został umieszczony apel o udział w zablokowaniu Marszu Niepodległości, który ma się odbyć 11 listopada. W serwisie umieszczono także link do strony 11listopada.org, która aktywnie angażuje się w zatrzymanie Marszu.

- Jest dziwne, że TVP Kultura umieściła wezwanie do zatrzymania legalnej manifestacji - komentuje dla portalu Stefczyk.info Marta Brzezińska, redaktorka portalu Fronda.pl. - Zgodnie z Art. 51, par 1. Kodeksu karnego każdy, kto przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub przebiegu legalnej manifestacji, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny .

- Udało mi się skontaktować z rzecznikiem prasowym TVP, który zapewnia, że linki do grafik ze strony 11listopada.org znalazły się na profilu TVP Kultura w wyniku błędu technicznego. Obecnie trwają wyjaśnienia, jak do tego doszło. Apel o zatrzymanie Marszu Niepodległości zniknął już z konta TVP Kultura – dodaje nasza rozmówczyni.

Brzezińska zaznacza, że bez względu na okoliczności pojawienia się wpisu na Facebooku, TVP Kultura, niestety, wpisała się w szerszą politykę, jaką od dawna wobec narodowców stosuje "Gazeta Wyborcza" i związane z nią lewackie środowiska. - To nic innego jak współczesna forma stalinowskiej propagandy, w myśl której każdy wróg stawał się faszystą. Tak przecież z AK i Żołnierzy Wyklętych zrobiono faszystowskich bandytów - dodaje Brzezińska i przypomina słowa Rafała A. Ziemkiewicza, który często podkreśla, że "organ Michnika robi dokładnie to samo, co za Stalina nazywało się pierekowką".

Na profilu TVP Kultury na Facebooku użytkownicy masowo bojkotują apel o blokadzie Marszu Niepodległości.

MK

[fot. Marszniepodleglosci.pl]

Warto poczytać

 1. 1270sudy 21.03.2018

  Gersdorf: prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów SN

  - Jest prawie pewne, że to ostatnie takie Zgromadzenie Sędziów Sądu Najwyższego; wejście w życie nowej ustawy o SN doprowadzi do niekonstytucyjnego ukształtowania ustroju SN - powiedziała w środę I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf.

 2. 1270studenci 21.03.2018

  Przepychanki przed kurią - to studenci protestują przeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję"

  "Edukacja zamiast zakazów", "Aborcja wolna od (o)sądów" - m.in. takie hasła prezentowali studenci pikietujący przed UW przeciw projektowi "Zatrzymaj aborcję". Przeszli też przed siedziby MZ i kurii, gdzie doszło do przepychanek z policją. Wcześniej przed MZ pikietowali przeciwnicy aborcji.

 3. Czaputowicz21032018 21.03.2018

  Czaputowicz wyjaśnia kwestię "białej księgi": to właściwe zaprezentowanie polskich reform

  "Biała księga" dotycząca zmian w systemie sądownictwa to właściwe zaprezentowanie polskich reform - ocenił szef MSZ Jacek Czaputowicz. Podkreślił gotowość strony polskiej do wspólnego z KE analizowania tego systemu. Zaznaczył, że w czwartek premier Mateusz Morawiecki będzie rozmawiał z szefem KE

 4. Policja14022018 21.03.2018

  Jest akt oskarżenia w sprawie Stachowiaka. Policjanci jedynie przekroczyli uprawnienia?

  Prokuratura Okręgowa w Poznaniu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko b. policjantom wz. ze śmiercią Igora Stachowiaka. Funkcjonariusze oskarżeni są o przekroczenie uprawnień i znęcanie się nad osobą pozbawioną wolności

 5. FurgoCzaputowicz 21.03.2018

  PO manipuluje w sprawie korpusu dyplomatycznego podczas expose min. Czaputowicza! Jak jest naprawdę?

  Czy faktycznie korpus dyplomatyczny postanowił opuścić expose ministra spraw zagranicznych Jacka Czaputowicza? Według posła PO - tak. Prawda jest tymczasem zupełnie inna

 6. padbrusy20032018 20.03.2018

  Wzruszające słowa prezydenta Dudy. "W waszej tragedii są elementy, które można przekuć na dobro"

  Wierzę, że w tragedii, która was dotknęła, są elementy, które mogą zostać przekute na dobro, takie jak wielkie serce i pomoc, którą okazaliście sobie nawzajem, swoim gościom i harcerzom - powiedział prezydent Andrzej Duda we wtorek na spotkaniu z wolontariuszami w Brusach.

 7. Gowin20032018 20.03.2018

  Rząd przyjął reformę Gowina. Polskie uczelnie czeka prawdziwa rewolucja

  Rząd przyjął we wtorek projekt ustaw reformujących polskie uczelnie - poinformował we wtorek wicepremier, szef resortu nauki Jarosław Gowin. Dodał, że przyszłoroczne nakłady na naukę i szkolnictwo wyższe wzrosną o 3,7 mld zł

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook