Jedynie prawda jest ciekawa


TVP wzywa do blokady Marszu Niepodległości

21.10.2011

Na facebookowym profilu programu TVP Kultura został umieszczony apel o udział w zablokowaniu Marszu Niepodległości, który ma się odbyć 11 listopada. W serwisie umieszczono także link do strony 11listopada.org, która aktywnie angażuje się w zatrzymanie Marszu.

- Jest dziwne, że TVP Kultura umieściła wezwanie do zatrzymania legalnej manifestacji - komentuje dla portalu Stefczyk.info Marta Brzezińska, redaktorka portalu Fronda.pl. - Zgodnie z Art. 51, par 1. Kodeksu karnego każdy, kto przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub przebiegu legalnej manifestacji, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny .

- Udało mi się skontaktować z rzecznikiem prasowym TVP, który zapewnia, że linki do grafik ze strony 11listopada.org znalazły się na profilu TVP Kultura w wyniku błędu technicznego. Obecnie trwają wyjaśnienia, jak do tego doszło. Apel o zatrzymanie Marszu Niepodległości zniknął już z konta TVP Kultura – dodaje nasza rozmówczyni.

Brzezińska zaznacza, że bez względu na okoliczności pojawienia się wpisu na Facebooku, TVP Kultura, niestety, wpisała się w szerszą politykę, jaką od dawna wobec narodowców stosuje "Gazeta Wyborcza" i związane z nią lewackie środowiska. - To nic innego jak współczesna forma stalinowskiej propagandy, w myśl której każdy wróg stawał się faszystą. Tak przecież z AK i Żołnierzy Wyklętych zrobiono faszystowskich bandytów - dodaje Brzezińska i przypomina słowa Rafała A. Ziemkiewicza, który często podkreśla, że "organ Michnika robi dokładnie to samo, co za Stalina nazywało się pierekowką".

Na profilu TVP Kultury na Facebooku użytkownicy masowo bojkotują apel o blokadzie Marszu Niepodległości.

MK

[fot. Marszniepodleglosci.pl]

Warto poczytać

 1. zendaya-21062018 21.06.2018

  Hit sieci. Została sam na sam z "polskimi faszystami". Opowiada jak udało się jej przetrwać

  Mecz Polski z Senegalem wzbudził ogromne emocje w całym kraju. W strefach kibica zgromadziło się wielu kibiców dopingujących polską reprezentację. Jednak do ciekawego zdarzenia doszło w Lublinie, gdzie wśród obecnych znalazła się sympatyczka Senegalu

 2. trzaskowski21062018 21.06.2018

  Szczyt żenady? Zamiast mieszkańców stolicy na „ławkę Trzaskowskiego” trafiają partyjni działacze

  Trudno jest nie odnieść wrażenia, iż kampania Rafała Trzaskowskiego toczy się od wpadki do wpadki.

 3. bydgoszcz-21062018 21.06.2018

  "Żart" prezydenta Bydgoszczy zdenerwował opozycję

  Podczas środowej sesji Rady Miasta Bydgoszcz zatwierdzono większością głosów sprawozdanie finansowe za rok 2017 r. i udzielone zostało absolutorium władzom miasta

 4. burza21062018 21.06.2018

  Zagrożenie II stopnia dla większości kraju. Spodziewane burze z gradem i niezwykle silny wiatr

  IMGW wydało w czwartek ostrzeżenia przed burzami z gradem: w niemal całym kraju obowiązują alerty co najmniej pierwszego stopnia, a ostrzeżenia drugiego stopnia przynajmniej częściowo dotyczą aż czternastu województw. Wiatr w porywach może wynosić do 100 km/h.

 5. medalt21062018 21.06.2018

  Postawili na medycynę alternatywną. Ich dziecko zmarło z niedożywienia

  Sąd Okręgowy w Nowym Sączu podtrzymał w środę wyrok sądu pierwszej instancji skazując znachora z Nowego Sącza Marka H. na 3,5 roku więzienia - poinformowało w środę Radio Kraków. H. udzielał rodzicom półrocznej dziewczynki pseudolekarskich porad, dziecko zmarło z niedożywienia.

 6. Szydlo21042018 21.06.2018

  Szydło na temat plotek o Jarosławie Kaczyńskim "Król jest tylko jeden"

  W Prawie i Sprawiedliwości wszystko jest w jak najlepszym porządku; król jest jeden - prezes Jarosław Kaczyński

 7. polska20062018 20.06.2018

  Komentarz po bramce Krychowiaka podbija Internet. Niesamowite emocje!

  Są takie wypowiedzi, pytania i monologi komentatorów sportowych, które wszyscy pamiętamy wyjątkowo długo.

 8. lgbt20062018 20.06.2018

  Naczelny Sąd Administracyjny podjął decyzję. Czy w Polsce można wpisać rodziców tej samej płci w akcie urodzenia dziecka?

  Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę na odmowę wpisu do ksiąg stanu cywilnego brytyjskiego aktu urodzenia dziecka, w którym jako rodzice widnieją dwie kobiety. Utrzymał tym samym wyrok uznający, iż w Polsce nie można w takim akcie wpisać rodziców tej samej płci.

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook