Jedynie prawda jest ciekawa

TVP wzywa do blokady Marszu Niepodległości

21.10.2011

Na facebookowym profilu programu TVP Kultura został umieszczony apel o udział w zablokowaniu Marszu Niepodległości, który ma się odbyć 11 listopada. W serwisie umieszczono także link do strony 11listopada.org, która aktywnie angażuje się w zatrzymanie Marszu.

- Jest dziwne, że TVP Kultura umieściła wezwanie do zatrzymania legalnej manifestacji - komentuje dla portalu Stefczyk.info Marta Brzezińska, redaktorka portalu Fronda.pl. - Zgodnie z Art. 51, par 1. Kodeksu karnego każdy, kto przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub przebiegu legalnej manifestacji, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny .

- Udało mi się skontaktować z rzecznikiem prasowym TVP, który zapewnia, że linki do grafik ze strony 11listopada.org znalazły się na profilu TVP Kultura w wyniku błędu technicznego. Obecnie trwają wyjaśnienia, jak do tego doszło. Apel o zatrzymanie Marszu Niepodległości zniknął już z konta TVP Kultura – dodaje nasza rozmówczyni.

Brzezińska zaznacza, że bez względu na okoliczności pojawienia się wpisu na Facebooku, TVP Kultura, niestety, wpisała się w szerszą politykę, jaką od dawna wobec narodowców stosuje "Gazeta Wyborcza" i związane z nią lewackie środowiska. - To nic innego jak współczesna forma stalinowskiej propagandy, w myśl której każdy wróg stawał się faszystą. Tak przecież z AK i Żołnierzy Wyklętych zrobiono faszystowskich bandytów - dodaje Brzezińska i przypomina słowa Rafała A. Ziemkiewicza, który często podkreśla, że "organ Michnika robi dokładnie to samo, co za Stalina nazywało się pierekowką".

Na profilu TVP Kultury na Facebooku użytkownicy masowo bojkotują apel o blokadzie Marszu Niepodległości.

MK

[fot. Marszniepodleglosci.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook