Jedynie prawda jest ciekawa

TVP wzywa do blokady Marszu Niepodległości

21.10.2011

Na facebookowym profilu programu TVP Kultura został umieszczony apel o udział w zablokowaniu Marszu Niepodległości, który ma się odbyć 11 listopada. W serwisie umieszczono także link do strony 11listopada.org, która aktywnie angażuje się w zatrzymanie Marszu.

- Jest dziwne, że TVP Kultura umieściła wezwanie do zatrzymania legalnej manifestacji - komentuje dla portalu Stefczyk.info Marta Brzezińska, redaktorka portalu Fronda.pl. - Zgodnie z Art. 51, par 1. Kodeksu karnego każdy, kto przeszkadza lub usiłuje przeszkodzić w organizowaniu lub przebiegu legalnej manifestacji, podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny .

- Udało mi się skontaktować z rzecznikiem prasowym TVP, który zapewnia, że linki do grafik ze strony 11listopada.org znalazły się na profilu TVP Kultura w wyniku błędu technicznego. Obecnie trwają wyjaśnienia, jak do tego doszło. Apel o zatrzymanie Marszu Niepodległości zniknął już z konta TVP Kultura – dodaje nasza rozmówczyni.

Brzezińska zaznacza, że bez względu na okoliczności pojawienia się wpisu na Facebooku, TVP Kultura, niestety, wpisała się w szerszą politykę, jaką od dawna wobec narodowców stosuje "Gazeta Wyborcza" i związane z nią lewackie środowiska. - To nic innego jak współczesna forma stalinowskiej propagandy, w myśl której każdy wróg stawał się faszystą. Tak przecież z AK i Żołnierzy Wyklętych zrobiono faszystowskich bandytów - dodaje Brzezińska i przypomina słowa Rafała A. Ziemkiewicza, który często podkreśla, że "organ Michnika robi dokładnie to samo, co za Stalina nazywało się pierekowką".

Na profilu TVP Kultury na Facebooku użytkownicy masowo bojkotują apel o blokadzie Marszu Niepodległości.

MK

[fot. Marszniepodleglosci.pl]

Słowa kluczowe:

Telewizja Polska

Warto poczytać

 1. PalacKultury 21.09.2017

  Mazurek: Gronkiewicz-Waltz złamała prawo i została słusznie ukarana

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złamała prawo, nie stawiając się przed komisją weryfikacyjną; została słusznie ukarana - powiedziała w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 2. Szydlo21092017 21.09.2017

  Szydło: liczę na prawdziwą reformę sądownictwa

  Mam nadzieję, że prezydenckie projekty ustaw o KRS i SN, będą zakładały prawdziwą reformę sądownictwa, bo tego oczekują Polacy - oświadczyła w czwartek premier Beata Szydło.

 3. Grupinskiwiki 21.09.2017

  Farbowany konserwatysta. Poseł PO chce wprowadzenia związków partnerskich!

  Jeśli Platforma Obywatelska wróci do władzy, to będę dążył do tego, żeby "jak najszybciej" wprowadzić związki partnerskie - zapowiedział poseł PO Rafał Grupiński. Dodał, że jego ugrupowanie zmieni także podstawy programowe, po przeprowadzonej przez szefową MEN reformie edukacji.

 4. HGW09082017 21.09.2017

  Urząd Skarbowy wszedł na konto Gronkiewicz-Waltz!

  Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do komisji weryfikacyjnej. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

 5. GryglasNSZ 20.09.2017

  Nowoczesna udzieliła nagany posłowi za oddanie szacunku żołnierzom Polskiego Podziemia. "To sprzeczne z ideami i programem naszej partii"

  Posłowi Zbigniewowi Gryglasowi udzielono nagany za „zajmowanie postaw sprzecznych z programem i ideami Nowoczesnej, w szczególności takich, które mogą być odbierane za przejaw przyzwalania na zachowania nacjonalistyczne i ksenofobiczne”

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook