Jedynie prawda jest ciekawa


Publicysta ostro o PO: Gdyby usunąć PiS, to straciłaby sens egzystencji

27.10.2017
POFlickr
Publicysta ostro o PO: Gdyby usunąć PiS, to straciłaby sens egzystencji

Podstawowym problemem całej opozycji jest to, że nie ma silnego, charakterystycznego lidera, który by skupił szerokie gremium polityków; nie widzę przywódcy, który może zaszkodzić partii rządzącej czy z nią konkurować - powiedział PAP publicysta Marek Król.

- Ten rząd pracuje bardzo ciężko i bardzo dobrze - ocenił Marek Król, zaznaczając, że "oczywiście są różne kłopoty i mankamenty, jak to zwykle bywa".

Publicysta spodziewa się, że podczas zapowiadanych zmian w rządzie teki mogą stracić ministrowie Andrzej Adamczyk (min. infrastruktury i budownictwa) oraz Krzysztof Jurgiel (min. rolnictwa i rozwoju wsi). Król podejrzewa, że stracą je ze względów "estetycznych", bo jego zdaniem "mają kiepskie notowania w mediach, są mało medialni i nie potrafią zaprezentować swoich problemów".

Publicysta skomentował również spekulacje dotyczące zmiany premiera: "Myślę, że pani premier jest osobą niezwykle ciężko pracującą i bardzo dobrze się sprawdza. Jest takim solidnym premierem - rzemieślnikiem. I za to właśnie Polacy ją bardzo cenią, o czym świadczy wysokie zaufanie, bo ma drugie miejsce po prezydencie".

Król uważa też, że skoro "notowania rządu rosną bezustannie", to nie ma istotnego powodu, by dokonywać "gwałtownych rekonstrukcji".

Publicysta odniósł się także do informacji o zjednoczeniu sił opozycji przed wyborami samorządowymi. - Nie wierzę w zjednoczenie sił opozycji, ponieważ nikomu to się nie opłaca - tłumaczył. Jak ocenił, partie z mniejszym popraciem zostałby "zjedzone przez Platformę Obywatelską".

Król uważa, że to PO skupiła wokół siebie"cały monopol antypisowskiej krytyki". Zażartował, że "gdyby ktoś zrobił dowcip i usunął PiS, to Platforma Obywatelska straciłaby sens egzystencji". Jego zdaniem partia nie potrafi wyjść poza tę koncepcję. Propozycje PO, takie jak trzynasta emerytura czy 500 złotych na pierwsze dziecko, uważa za "żałosne".

Publicysta wśród polityków partii opozycyjnych nie widzi przywódcy, który "może zaszkodzić partii rządzącej czy z nią konkurować". Jego zdaniem podstawowym problemem całej opozycji jest to, że "nie ma silnego, charakterystycznego lidera, który by skupił szerokie gremium polityków".

W opinii Króla Grzegorz Schetyna jest słabym przywódcą, który "jako samodzielny szef Platformy kompletnie się nie sprawdził". Z kolei o przewodniczącym Nowoczesnej Ryszardzie Petru powiedział, że "zanim wystrzelił, to już na samym początku się spalił, swoimi bon motami i wpadkami merytorycznymi. I raczej jest schodzącą gwiazdą na firmamencie politycznym".

PAP
Fot: Flickr/PlatformaObywatelskaRP

Warto poczytać

 1. 1270putinluk 26.05.2018

  Istnieje niebezpieczeństwo połączenia Białorusi z Rosją

  Istnieje niebezpieczeństwo integracji Białorusi z Rosją i stworzenia przez nie "połączonego podmiotu prawnego"; prezydentem połączonych państw mógłby zostać Władimir Putin, przedłużając sobie tym samym możliwość sprawowania władzy na Kremlu - powiedział w sobotę dyrektor PISM Sławomir Dębski.

 2. 1270wiezababel 26.05.2018

  "Popatrzmy, jak wygląda dzisiejsza Francja, Szwecja czy Londyn. To jest wieża Babel"

  Jeżeli nie przeprowadzimy zmian demograficznych i nie zachęcimy rodzin, by poprawiły dzietność, to żadna polityka gospodarcza w dłuższej perspektywie nie przyniesie skutków - powiedział w sobotę zastępca koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik.

 3. kwiatek 26.05.2018

  Życzenia od premiera Morawieckiego z okazji z Dnia Matki

  Mateusz Morawiecki z okazji Dnia Matki przekazał mamom najlepsze życzenia. Pamiętajmy o naszych Mamach dzisiaj i we wszystkie pozostałe 364 dni roku! - dodał premier we wpisie na Twitterze.

 4. JablonskiPomnik 26.05.2018

  Tak wygląda czysta pogarda i nienawiść. Doktor politologii wzywa do oddawania moczu przy Pomniku Smoleńskim

  Popularny w mediach komentator, a wcześniej pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego wzywa do sikania przy warszawskim pomniku smoleńskim. Czy można upaść niżej?

 5. PolskaUEwiki 26.05.2018

  Polexit coraz bliżej? Jest komentarz polskiego ministra

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii

 6. Jaki26052018 26.05.2018

  Jaki przyznaje: jestem w małym konflikcie z rządem. O co poszło?

  Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Warszawy zaskoczył słuchaczy swoją deklaracją

 7. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook