Jedynie prawda jest ciekawa


Publicyści, politycy i internauci komentują zachowanie Donalda Tuska. Ryszard Makowski rozbił bank!

01.02.2018
tusk202012018
Publicyści, politycy i internauci komentują zachowanie Donalda Tuska. Ryszard Makowski rozbił bank!

Autorzy ustawy o IPN wypromowali podłe oszczerstwo o "polskich obozach" na cały świat – ocenił były premier Donald Tusk. Słowa szefa Rady Europejskiej wywołały lawinę komentarzy Internautów, publicystów i polityków. Zebraliśmy najciekawsze z nich.

Taki komentarz Donalda Tuska w tym szczególnym czasie, kiedy Polska poddawana jest niezwykle silnej presji z wielu stron, nie jest na rękę politykom Prawa i Sprawiedliwości. To nie może oczywiście dziwić, bo w tym szczególnym okresie i w tej sprawie polscy politycy powinni mówić jednym głosem. Tymczasem, słowa szefa Rady Europejskiej staną się teraz paliwem dla wielu środowisk nieprzychylnych Polsce. 

– Świetny moment do żartów. Prawdziwy mąż stanu. Tym bardziej, że b. trudny problem, który próbujemy rozwiązać (może z błędami)-zostawił nam PDT. Ustawa to 1 z wielu elementów polityki historycznej. I każdy, kto nie jest populistą wie, że z efektów można będzie rozliczać dopiero po latach – napisał Patryk Jaki.

Większość komentujących nie ukrywała, że słowa Donalda Tuska nie są zaskoczeniem, bo już wcześniej dawał on przykład podobnych zachowań.

Szok! Tusk zachował się w swoim stylu – napisał bloger Krzysztof Karnkowski.

Pojawiały się także ostrzejsze komentarze. - Donald Tusk jest gotów do najpodlejszej rzeczy względem Polski, aby tylko dokopać @pisorgpl.  Ale on zawsze przedkładał interes Zagranicy, szczególnie Niemiec, nad Polskę. Bulwersujące jednak, że robi to jako Przewodniczący RE – napisał jeden z Internautów.

Ironiczny komentarz do słów Tuska pojawił się na koncie rysownika goorsky.pl:

Ale najcelniej podsumował całość nieoceniony bohater legendarnego „Studia Yayo” satyryk Ryszard Makowski:

Prawda, że celnie?

ac/twitter

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. MagdalenaZukFB 25.04.2018

  Jej śmierć wstrząsnęła Polską. Jest raport śledczych z Egiptu

  Prokuratura prowadząca śledztwo ws. śmierci w Egipcie 27-letniej Magdaleny Żuk otrzymała od tamtejszych organów ścigania odpowiedź w ramach pomocy prawnej - poinformowała PAP w środę Prokuratura Krajowa. W związku z tym polskie śledztwo będzie przedłużone

 3. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 4. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 5. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 6. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 7. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 8. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook