Jedynie prawda jest ciekawa


Publicyści, politycy i internauci komentują zachowanie Donalda Tuska. Ryszard Makowski rozbił bank!

01.02.2018
tusk202012018
Publicyści, politycy i internauci komentują zachowanie Donalda Tuska. Ryszard Makowski rozbił bank!

Autorzy ustawy o IPN wypromowali podłe oszczerstwo o "polskich obozach" na cały świat – ocenił były premier Donald Tusk. Słowa szefa Rady Europejskiej wywołały lawinę komentarzy Internautów, publicystów i polityków. Zebraliśmy najciekawsze z nich.

Taki komentarz Donalda Tuska w tym szczególnym czasie, kiedy Polska poddawana jest niezwykle silnej presji z wielu stron, nie jest na rękę politykom Prawa i Sprawiedliwości. To nie może oczywiście dziwić, bo w tym szczególnym okresie i w tej sprawie polscy politycy powinni mówić jednym głosem. Tymczasem, słowa szefa Rady Europejskiej staną się teraz paliwem dla wielu środowisk nieprzychylnych Polsce. 

– Świetny moment do żartów. Prawdziwy mąż stanu. Tym bardziej, że b. trudny problem, który próbujemy rozwiązać (może z błędami)-zostawił nam PDT. Ustawa to 1 z wielu elementów polityki historycznej. I każdy, kto nie jest populistą wie, że z efektów można będzie rozliczać dopiero po latach – napisał Patryk Jaki.

Większość komentujących nie ukrywała, że słowa Donalda Tuska nie są zaskoczeniem, bo już wcześniej dawał on przykład podobnych zachowań.

Szok! Tusk zachował się w swoim stylu – napisał bloger Krzysztof Karnkowski.

Pojawiały się także ostrzejsze komentarze. - Donald Tusk jest gotów do najpodlejszej rzeczy względem Polski, aby tylko dokopać @pisorgpl.  Ale on zawsze przedkładał interes Zagranicy, szczególnie Niemiec, nad Polskę. Bulwersujące jednak, że robi to jako Przewodniczący RE – napisał jeden z Internautów.

Ironiczny komentarz do słów Tuska pojawił się na koncie rysownika goorsky.pl:

Ale najcelniej podsumował całość nieoceniony bohater legendarnego „Studia Yayo” satyryk Ryszard Makowski:

Prawda, że celnie?

ac/twitter

Warto poczytać

 1. konstanty-rokicki17072018 17.07.2018

  Uratował ogromną liczbę istnień w czasie Zagłady. Po wojnie o nim zapomniano, choć jego postawa zasługuje na nieśmiertelną chwałę

  60 lat temu, tj. 18 lipca 1958 roku, zmarł w Lucernie były polski wicekonsul w Szwajcarii, którego okres sprawowania funkcji dyplomatycznej w europejskim państwie przypadł na czas II wojny światowej.

 2. pozarstocznia17072018 17.07.2018

  Pożar w centrum Gdańska. Płonie magazyn stoczniowy

  13 zastępów straży gasi pożar, który wybuchł we wtorek około południa w hali zlokalizowanej w centrum Gdańska - na terenach stoczniowych. W płonącym magazynie składowane są m.in. farby. Gdański magistrat zaapelował do mieszkańców o prewencyjne zamknięcie okien.

 3. tk17072018 17.07.2018

  Jest wyrok TK w sprawie prawa łaski. "Prezydent skorzystał ze swoich uprawnień"

  Wtorkowy wyrok TK w sprawie prawa łaski nie jest zaskoczeniem; prezydent Andrzej Duda skorzystał ze swoich konstytucyjnych uprawnień - oceniła rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 4. 1270bartekbargiela 17.07.2018

  Niesamowita akcja ratunkowa Polaków. Zrobili to pierwsi na świecie!

  O wielkim szczęściu może mówić brytyjski wspinacz Rick Allen, który podczas wspinaczki na Broad Peak uległ poważnemu wypadkowi. Przez kilkadziesiąt godzin z himalaistą nie było żadnego kontaktu, a jego towarzysze myśleli, że zginął. Uratował go polski dron!

 5. parafianowicz17072018 17.07.2018

  Kolejne przesłuchanie w sprawie Amber Gold. Przed komisją były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz

  We wtorek po godz. 10 zebrała się sejmowa komisja śledcza ds. Amber Gold; jedynym punktem posiedzenia jest przesłuchanie b. wiceministra finansów i Generalnego Inspektora Informacji Finansowej Andrzeja Parafianowicza.

 6. Gersdorf06032018 17.07.2018

  Małgorzata Gersdorf podjęła decyzję w sprawie swojego powrotu do pracy

  Spór o ustawę o Sądzie Najwyższym oraz o odwołanie dotychczasowej Pierwszej Prezes SN Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska podzielił polską społeczność. Zapewne będzie dzielił dalej, a cała sprawa nie przycichnie. Sędzia Gersdorf zamierza wrócić do pracy w poniedziałek

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook