Jedynie prawda jest ciekawa


PSL proponuje rozwiązanie sporu między opozycją a rządem

29.12.2016

Na specjalnej konferencji prasowej Władysław Kosiniak-Kamysz zaproponował scenariusz wyjścia z kryzysu politycznego, jaki mamy od dwóch tygodni.

„Proponujemy żeby kolejne posiedzenie rozpoczęło się od przyjęcia uchwały, w której uznano by uchwalenie budżetu na Sali Kolumnowej”— powiedział lider PSL.

„Wobec wątpliwości społecznych potrzebne jest przeprowadzenie ponownego głosowania. Głosowania w formie uchwały nad każdą poprawką. Po tym głosowaniu opozycja powinna zakończyć swój protest”—dodał Kosiniak-Kamysz.

Zdaniem szefa PSL poprawki mogłyby być przegłosowane w Senacie. Jak dodawał Władysław Kosiniak-Kamysz, kolejnym punktem kompromisu powinna być sprawa mediów. „Nie wszystkie redakcje mogą być w Sejmie. Powinno się powrócić do zasad sprzed kryzysu. Przepustki jednodniowe powinny być wydawane dziennikarzom. Proponujemy, aby w pierwszych dniach stycznia marszałek zaprosił liderów wszystkich ugrupowań także tych wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy”— mówił lider PSL.

„Dziś jest sytuacja ogromnego ryzyka niepokojów społecznych”— ocenił. Jednak w opinii politologa Piotra Siekańskiego, opozycji zależy na podtrzymaniu atmosfery konfliktu.

,,Opozycja chce skupić na sobie uwagę. Jest to też taki czas świąteczny, gdzie planowo nie za dużo dzieje się w polityce, natomiast opozycja chciałaby podtrzymać taką atmosferę walki, tego, że nadal się coś dzieje. Tymczasem, budżet na 2017 rok został przegłosowany, pewne spraw zostały zamknięte i zrealizowane, więc w przyszłym roku marszałek Sejmu po prostu odtworzy nowe posiedzenie Sejmu i trzeba będzie w Sejmie zrobić „porządek”– stwierdził politolog.

Svl, ryb, PAP

Fot. [Twitter/@tvn24]

Warto poczytać

 1. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

 2. usa25052018 25.05.2018

  Sekretarz stanu USA boi się rosyjskiej ingerencji w wybory

  Sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił na spotkaniu z członkami Izby Reprezentantów, że obawia się ingerencji Rosji i innych wrogich państw w tegoroczne wybory do Kongresu.

 3. horala25052018 25.05.2018

  To, co wydarzyło się w Gdańsku nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym mieście. "Powinno rozważyć podjęcie kroków prawnych wobec winnych awarii"

  Politycy PiS zwrócili się do prezydenta Gdyni oraz do włodarzy gmin w rejonie Zatoki Gdańskiej, aby rozpoczęli proces szacowania szkód w związku z awarią przepompowni na Ołowiance.

 4. 1270lupaszko 24.05.2018

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole na ul. im. Szendzielarza "Łupaszki"

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole, aby na ulicy im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" w Białymstoku nie pojawiły się ponownie napisy dotyczące patrona ulicy.

 5. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 6. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

 7. walesa24052018 24.05.2018

  Jak SB opisywała Lecha Wałęsę? Znany historyk udostępnił notatkę służb

  Sławomir Cenckiewicz ujawnił na Twitterze fragment notatki przygotowanej przez Służby Bezpieczeństwa, które opracowały portret psychologiczny Lecha Wałęsy.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook