Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PSL poprze w Krakowie prezydenta Majchrowskiego

10.09.2014

PSL nie wystawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Krakowa, ale poprze - podobnie jak to czyniło wcześniej - walczącego o kolejną reelekcję prezydenta Jacka Majchrowskiego - poinformował szef małopolskiego PSL Andrzej Kosiniak-Kamysz.

"Tak jak w poprzednich trzech wyborach, tak i teraz popieramy kandydaturę Jacka Majchrowskiego. Koalicja z nim, może nie podpisywana w sposób formalny, sprawdziła się przez poprzednie lata, zobowiązania koalicyjne w miarę zostały wypełnione" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Do walki o prezydenturę Krakowa staną: urzędujący prezydent Jacek Majchrowski, radna Marta Patena (PO), kandydat niezależny Łukasz Gibała, kandydat niezależny Sławomir Ptaszkiewicz, Tomasz Leśniak z Komitetu Kraków Przeciw Igrzyskom oraz Jan Hartman reprezentujący Twój Ruch. Wciąż nie wiadomo, kto będzie kandydatem PiS w Krakowie. Według medialnych informacji partia proponowała start w wyborach szefowi krakowskiego oddziału IPN, radnemu małopolskiego sejmiku Markowi Lasocie, ale ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższą sobotę.

Andrzej Kosiniak-Kamysz dodał, że kandydaci PSL pojawią się też na prezydenckiej liście wyborczej do Rady Miasta Krakowa. PSL przedstawił Majchrowskiemu 16 kandydatur ludowców, którzy mogą się znaleźć na jego liście w poszczególnych dzielnicach miasta. "W poprzedniej kadencji wprowadziliśmy dwóch swoich radnych, mamy też nadzieję wprowadzenia ich w tym roku" - zapowiedział szef małopolskich ludowców.

PSL wystawi własną listę w wyborach do sejmiku województwa małopolskiego. Znajdzie się na niej - według zapowiedzi - 16 osób oraz trzy osoby w rezerwie, a liderem będzie prawdopodobnie prof. Wiesław Musiał z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Do sejmiku kandydować mają także m.in. Małgorzata Marcińska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Marzena Paszkot, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rodziny. Ostateczny kształt listy ma zostać zatwierdzony w poniedziałek na prezydium małopolskiego PSL.

PAP, lz

[fot: YT]


Słowa kluczowe:

PSL. PO

,

KRaków

,

Małopolska

Warto poczytać

 1. board-16666441280 21.01.2017

  MEN przedstawia projekt planów nauczania

  W IV klasie rozpocznie się nauczanie przedmiotowe. Uczniowie będą mieli m.in.: język polski, język obcy nowożytny, matematykę, informatykę, historię i przyrodę.

 2. dwnld1161634114tkalita 21.01.2017

  Tomasz Kalita spoczął na Powązkach

  „Z jego niepospolitymi umiejętnościami był wielką nadzieją polskiej lewicy, ale przede wszystkim polskiej polityki".

 3. mid-17121061 21.01.2017

  Abp Jędraszewski żegnał się z Łodzią

  "Za ten wspólny czas i wspólnie podejmowane wielkie dzieła w wielu wymiarach pragniemy dziś Panu Bogu bardzo serdecznie podziękować".

 4. mid-17121021 21.01.2017

  Msza dziękczynna za posługę kard. Dziwisza

  „Będę się starał nadal służyć archidiecezji krakowskiej” – zapewnił zgromadzonych odchodzący na emeryturę metropolita.

 5. mid-17119112 21.01.2017

  Rafalska: Babcie i dziadkowie to Instytucja

  „Życzę, by znaleźli czas na realizowanie własnych pasji i zainteresowań. By czuli się potrzebni, by jak najdłużej mogli cieszyć się bezinteresowną miłością wnuków”.

 6. mid-17120119 21.01.2017

  Ziobro: Sprawa finansowania Solidarnej Polski jest jasna

  Solidarna Polska była finansowana jak inne partie, a rozliczenia zostały zaakceptowane przez Parlament Europejski - powiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

 7. premierszydlozyczeniadobabcidziadkow 21.01.2017

  Życzenia premier dla babć i dziadków. WIDEO

  „Jesteście opoką naszych rodzin, to wy dajecie naszym dzieciom, swoim wnukom szczęście, radość i ciepło”.

 8. glinskinacmentarzuzydowskimSi 20.01.2017

  Gliński: polska kultura poniosła dotkliwą stratę przez Holocaust

  Inauguracja szlaku edukacyjnego śladem pomników nagrobnych Abrahama Ostrzega jest centralnym punktem europejskich obchodów 75. rocznicy "Akcji Reinhard" i Zagłady Żydów.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook