Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

PSL poprze w Krakowie prezydenta Majchrowskiego

10.09.2014

PSL nie wystawi swojego kandydata w wyborach na prezydenta Krakowa, ale poprze - podobnie jak to czyniło wcześniej - walczącego o kolejną reelekcję prezydenta Jacka Majchrowskiego - poinformował szef małopolskiego PSL Andrzej Kosiniak-Kamysz.

"Tak jak w poprzednich trzech wyborach, tak i teraz popieramy kandydaturę Jacka Majchrowskiego. Koalicja z nim, może nie podpisywana w sposób formalny, sprawdziła się przez poprzednie lata, zobowiązania koalicyjne w miarę zostały wypełnione" - zaznaczył Kosiniak-Kamysz.

Do walki o prezydenturę Krakowa staną: urzędujący prezydent Jacek Majchrowski, radna Marta Patena (PO), kandydat niezależny Łukasz Gibała, kandydat niezależny Sławomir Ptaszkiewicz, Tomasz Leśniak z Komitetu Kraków Przeciw Igrzyskom oraz Jan Hartman reprezentujący Twój Ruch. Wciąż nie wiadomo, kto będzie kandydatem PiS w Krakowie. Według medialnych informacji partia proponowała start w wyborach szefowi krakowskiego oddziału IPN, radnemu małopolskiego sejmiku Markowi Lasocie, ale ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w najbliższą sobotę.

Andrzej Kosiniak-Kamysz dodał, że kandydaci PSL pojawią się też na prezydenckiej liście wyborczej do Rady Miasta Krakowa. PSL przedstawił Majchrowskiemu 16 kandydatur ludowców, którzy mogą się znaleźć na jego liście w poszczególnych dzielnicach miasta. "W poprzedniej kadencji wprowadziliśmy dwóch swoich radnych, mamy też nadzieję wprowadzenia ich w tym roku" - zapowiedział szef małopolskich ludowców.

PSL wystawi własną listę w wyborach do sejmiku województwa małopolskiego. Znajdzie się na niej - według zapowiedzi - 16 osób oraz trzy osoby w rezerwie, a liderem będzie prawdopodobnie prof. Wiesław Musiał z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Do sejmiku kandydować mają także m.in. Małgorzata Marcińska, podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz Marzena Paszkot, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rodziny. Ostateczny kształt listy ma zostać zatwierdzony w poniedziałek na prezydium małopolskiego PSL.

PAP, lz

[fot: YT]


Słowa kluczowe:

PSL. PO

,

KRaków

,

Małopolska

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook