Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Przyjmiemy 7,5 tys. imigrantów?!

22.09.2015

Przecieki z Brukseli! Rząd Ewy Kopacz ma zgodzić się na przyjęcie w Polsce, w ciągu dwóch lat, 7,5 tys. imigrantów! I to jedynie na początek!

Według wyborczej.pl, takie ustalenia mają zapaść dziś na spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych państw UE.  Rozmowy w Brukseli nie dotyczą jednak całej puli uchodźców. Za kilka miesięcy Unia może oczekiwać od nas przyjęcia kolejnych tysięcy przybyszów.

- Warszawa zamierza zadeklarować, że w sumie w ciągu dwóch lat przyjmie 7,5 tys. uchodźców - 2 tys., które zadeklarowaliśmy już w lipcu, plus ok. 5,5 tys. z grupy 120 tys. dodatkowych uchodźców, których rozmieszczenie w krajach Unii zaproponował przed dwoma tygodniami szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker – podaje "Wyborcza", powołując się na informacje z polskich źródeł rządowych.

Według przecieków, byłby to dopiero pierwszy etap przyjmowania przez Polskę imigrantów. Obecne ustalenia dotyczą bowiem podziału tylko 66 tys. ze 120 tys. uchodźców. Decyzje co do pozostałych 54 tys. osób, które inne kraje Unii miały przejąć z Węgier, mają zostać podjęte w kolejnych miesiącach.
Jak twierdzi „GW”, Polska miałaby na razie przyjąć głównie imigrantów przebywających obecnie w Grecji (3881 osób) i we Włoszech (1201).

- Ale gdy losy zwolnionej węgierskiej puli 54 tys. zostaną w najbliższych tygodniach lub miesiącach wyjaśnione, to od Polski będzie się oczekiwać przyjęcia dodatkowych ludzi – zastrzega gazeta.

Rozmówca „GW” zapewnia, że w porozumieniu będą zapisane trzy warunki, o które zabiegała Warszawa: uszczelnienie granic UE, oddzielanie uchodźców od imigrantów ekonomicznych oraz weryfikacja osób, które mają przyjechać do Polski, przez polskie służby specjalne.

W porozumieniu ma też być zapis o tym, że liczba imigrantów przydzielonych Polsce może się zmienić, jeśli zaostrzyłaby się sytuacja na Ukrainie i będziemy musieli przyjąć uchodźców zza naszej wschodniej granicy.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


JUB/wyborcza.pl

[fot. PAP/EPA]
Słowa kluczowe:

imigracja

,

Bruksela

,

Grecja

,

Włochy

Warto poczytać

 1. ec183c522d0244a28910420090869fe7 20.10.2016

  Rafalska o pracy zespołu „Za życiem”

  "Zespół 'Za życiem' pracuje bardzo intensywnie, ale nie chcemy mówić o wypracowanych rozwiązaniach, zanim nie zostaną one zaakceptowane przez panią premier".

 2. tr-st-st 20.10.2016

  Tusk o karaniu Polski za TK: To mało prawdopodobne

  Były premier z dystansem wyraził się o ewentualnym przeniesieniu procedury praworządności na poziom Rady Europejskiej.

 3. mid-16a20063 20.10.2016

  Sejmowa awantura o Caracale

  "Powtarzanie, że mamy do czynienia wyłącznie z zamówieniem w Mielcu i wyłącznie z zamówieniem helikopterów Black Hawk jest nieprawdą" - podkreślił minister Antoni Macierewicz.

 4. dudusonieplnoSI 20.10.2016

  Prezydent o tworzeniu szans niepełnosprawnym

  "Jestem wdzięczny wszystkim tym, którzy myślą o innych, którzy myślą o tym, jak uczynić Polskę dostępną, jak uczynić Polskę nowoczesną".

 5. put-sts 20.10.2016

  Ta taśma podważa ustalenia komisji Millera i MAK

  Rozmowa 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku b. premierów Polski i Rosji -Donalda Tuska i Wladimira Putina - przedstawia przebieg katastrofy smoleńskiej w sposób sprzeczny z konkluzjami MAK i komisji Millera - oświadczył w czwartek resort obrony narodowej.

 6. was-st 20.10.2016

  W listopadzie ruszą przesłuchania świadków ws. Amber Gold

  -Pierwszym bardzo istotnym świadkiem jest prok. Kijanko. Moja determinacja, aby ten świadek był przesłuchany pierwszy jest daleko posunięta- mówiła podczas czwartkowego posiedzenia szefowa komisji śledczej Małgorzata Wassermann (PiS).

 7. maciereiwczocaracalachwsejmieSI 20.10.2016

  Szef MON: ws. Caracali nie było gwarancji 6 tys. miejsc pracy

  "Grupa posłów w pełni świadomych, cynicznych i bezwstydnych działa na rzecz międzynarodowych koncernów przeciw państwu polskiemu”.

 8. gronkowiecipisSI 20.10.2016

  PiS: Skandaliczna postawa prezydent Warszawy

  "Na posiedzenie komisji samorządu terytorialnego została zaproszona Hanna Gronkiewicz-Waltz, niestety pani prezydent zignorowała to zaproszenie, zlekceważyła posłów".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook