Jedynie prawda jest ciekawa


Przyjmiemy 7,5 tys. imigrantów?!

22.09.2015

Przecieki z Brukseli! Rząd Ewy Kopacz ma zgodzić się na przyjęcie w Polsce, w ciągu dwóch lat, 7,5 tys. imigrantów! I to jedynie na początek!

Według wyborczej.pl, takie ustalenia mają zapaść dziś na spotkaniu ministrów spraw wewnętrznych państw UE.  Rozmowy w Brukseli nie dotyczą jednak całej puli uchodźców. Za kilka miesięcy Unia może oczekiwać od nas przyjęcia kolejnych tysięcy przybyszów.

- Warszawa zamierza zadeklarować, że w sumie w ciągu dwóch lat przyjmie 7,5 tys. uchodźców - 2 tys., które zadeklarowaliśmy już w lipcu, plus ok. 5,5 tys. z grupy 120 tys. dodatkowych uchodźców, których rozmieszczenie w krajach Unii zaproponował przed dwoma tygodniami szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker – podaje "Wyborcza", powołując się na informacje z polskich źródeł rządowych.

Według przecieków, byłby to dopiero pierwszy etap przyjmowania przez Polskę imigrantów. Obecne ustalenia dotyczą bowiem podziału tylko 66 tys. ze 120 tys. uchodźców. Decyzje co do pozostałych 54 tys. osób, które inne kraje Unii miały przejąć z Węgier, mają zostać podjęte w kolejnych miesiącach.
Jak twierdzi „GW”, Polska miałaby na razie przyjąć głównie imigrantów przebywających obecnie w Grecji (3881 osób) i we Włoszech (1201).

- Ale gdy losy zwolnionej węgierskiej puli 54 tys. zostaną w najbliższych tygodniach lub miesiącach wyjaśnione, to od Polski będzie się oczekiwać przyjęcia dodatkowych ludzi – zastrzega gazeta.

Rozmówca „GW” zapewnia, że w porozumieniu będą zapisane trzy warunki, o które zabiegała Warszawa: uszczelnienie granic UE, oddzielanie uchodźców od imigrantów ekonomicznych oraz weryfikacja osób, które mają przyjechać do Polski, przez polskie służby specjalne.

W porozumieniu ma też być zapis o tym, że liczba imigrantów przydzielonych Polsce może się zmienić, jeśli zaostrzyłaby się sytuacja na Ukrainie i będziemy musieli przyjąć uchodźców zza naszej wschodniej granicy.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!


JUB/wyborcza.pl

[fot. PAP/EPA]

Warto poczytać

 1. 1270jakikodeksiaki 19.04.2018

  Patryk Jaki kandydatem na prezydenta Warszawy

  To już ponoć pewne. Kandydatem PiS na prezydenta Warszawy będzie Patryk Jaki

 2. 1270tusektusek 19.04.2018

  Morawiecki: Donald Tusk zaburza europejskie standardy

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk trochę szkodzi Europie, zaburzając standardy europejskie; nie jest ambasadorem Polski, ale Platformy Obywatelskiej

 3. boni18042018 18.04.2018

  Boni znów skarży się na Polskę. Pisze list do europosłów: "Areszt dla Gawłowskiego to cios dla demokracji”

  "Areszt dla Stanisława Gawłowskiego to cios dla demokracji i poszanowania prawa w Polsce"

 4. korea18042018 18.04.2018

  BBC straszy przed polskimi stoczniami. Ukryta kamera pokazuje „niewolników” z Korei Północnej

  Wielka Brytania bezpardonowo walczy z polską konkurencją czy pokazuje realny problem, o którym milczały dotąd polskie media?

 5. 1270chyzyruj 18.04.2018

  Tusk stanie przed sądem więc jątrzy: PiS to mściwa partia

  Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk powiedział w środę dziennikarzom, że w poniedziałek stawi się jako świadek w sądzie.

 6. 1270wypadekzach 17.04.2018

  Zderzenie autobusu z ciężarówką w Zachodniopomorskiem: 2 osoby nie żyją, wielu rannych

  Premier Mateusz Morawiecki jest na bieżąco informowany o sytuacji w związku ze zderzeniem ciężarówki z autobusem na DK6; wojewoda zachodniopomorski udaje się na miejsce zdarzenia - poinformowała we wtorek PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska.

 7. 1270gawlowskiareszt 17.04.2018

  Wałęsa i grupa opozycjonistów z czasu PRL: wierzymy w niewinność Gawłowskiego

  Wierzymy w niewinność posła PO Stanisława Gawłowskiego - napisała we wtorek w oświadczeniu grupa b. opozycjonistów z czasu PRL, w tym Lech Wałęsa. Zdaniem autorów pisma, zgoda sejmowej większości PiS-u, na aresztowanie polityka Platformy ma służyć "wywołaniu strachu" i "sianiu terroru".

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook