Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Przygotowania gabinetu prezydenta elekta

26.05.2015

W tym momencie trwają przygotowania nowego gabinetu, który będzie służył nowo wybranemu prezydentowi do momentu oficjalnego objęcia urzędu. Andrzej Duda pracę w Pałacu Prezydenckim rozpocznie jeszcze przed zaprzysiężeniem, 6 sierpnia.

Jak informuje Radio Zet, Bronisław Komorowski polecił na porannej odprawie szefowi swojej kancelarii wybrać gabinet, który będzie oddany do dyspozycji prezydenta elekta.

Beata Szydło, szefowa kampanii kandydata PiS podkreśliła, że trwają właśnie wspólne ustalenia by zorganizować taki gabinet w Pałacu Prezydenckim.

- Do tej pory tak było w zwyczaju, że prezydenci elekci otrzymywali taki gabinet. Jest wola Bronisława Komorowskiego, żeby tak też się to potoczyło – podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść w środę.

Jak powiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek, szef Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego Jacek Michałowski kontaktował się już z szefową sztabu Dudy z „prośbą o sformułowanie oczekiwań” prezydenta elekta w związku z jego funkcjonowaniem do czasu zaprzysiężenia, czyli do 6 sierpnia. Do rozmowy Michałowskiego z Szydło ma dojść w środę.

Najprawdopodobniej Andrzej Duda powróci do tradycji mieszkania w Pałacu Prezydenckim, z której zrezygnowała Bronisław Komorowski przenosząc się do Belwederu.  

Jeszcze przed wygraną Duda podkreślił, że wierzy iż od sierpnia zamieni adres na pałac na Krakowskim Przedmieściu.

- Wierzę, że wygram wybory, więc chyba będzie to pałacyk na Foksal, bo tam jest siedziba tymczasowa prezydenta elekta. A po 6 sierpnia – bo słyszałem, że wówczas nastąpi zaprzysiężenie nowego prezydenta – Pałac Prezydencki - mówił w rozmowie z „Faktem” Andrzej Duda.

mmil/PAP/Radio Zet/fakt.pl

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. smig111 27.03.2017

  MON analizuje oferty dostawców śmigłowców

  W postępowania na dostawy śmigłowców wpłynęły oferty zaproszonych do negocjacji dostawców - poinformowało w poniedziałek MON.

 2. sasxc 27.03.2017

  Sasin o ustawie metropolitalnej: Trwają konsultacje

  Sasin był pytany w poniedziałek przez dziennikarzy, co dalej z propozycją PiS w sprawie metropolii warszawskiej, w kontekście wyników referendum w Legionowie.

 3. hossnowySI 27.03.2017

  Hoss pozostanie w areszcie

  O kolejne trzy miesiące, do czerwca, przedłużył warszawski sąd areszt Arkadiuszowi Ł. ps. Hoss, który według śledczych jest liderem jednej z największych i najprężniej działających grup zajmujących się wyłudzaniem pieniędzy tzw. metodą na wnuczka.

 4. smoelr 27.03.2017

  Światowe laboratoria zbadają sprawę 10/04

  Sprawdź, co zmieni się w śledztwie smoleńskim. Czy będzie to przełom i poznamy prawdę, która nie będzie budzić wątpliwości?

 5. karczewskiPAP 27.03.2017

  PiS uwzględni referendum w Legionowie?

  - Na pewno jako poważni politycy weźmiemy pod uwagę wyniki referendum w Legionowie - zapowiedział w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

 6. IMG7566 27.03.2017

  ABW zatrzymała cztery osoby. Wyłudziły 21 mln zł

  Osoby podejrzewane są o udział w wyłudzeniach podatku VAT i unijnych dotacji.

 7. tusk990 27.03.2017

  Szef MSZ: Tusk wybrany ze złamaniem prawa

  Doszło do fałszerstwa. Mamy ekspertyzy, które wykazują, że Tusk został wybrany ze złamaniem prawa europejskiego- stwierdził minister Witold Waszczykowski.

 8. policjasi12345 27.03.2017

  Tragiczny wypadek na Mazowszu

  Pięć osób zginęło w wypadku drogowym w miejscowości Pawłowo w woj. mazowieckim. Bus zderzył się czołowo z ciężarówką.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook