Jedynie prawda jest ciekawa

Przygotowania gabinetu prezydenta elekta

26.05.2015

W tym momencie trwają przygotowania nowego gabinetu, który będzie służył nowo wybranemu prezydentowi do momentu oficjalnego objęcia urzędu. Andrzej Duda pracę w Pałacu Prezydenckim rozpocznie jeszcze przed zaprzysiężeniem, 6 sierpnia.

Jak informuje Radio Zet, Bronisław Komorowski polecił na porannej odprawie szefowi swojej kancelarii wybrać gabinet, który będzie oddany do dyspozycji prezydenta elekta.

Beata Szydło, szefowa kampanii kandydata PiS podkreśliła, że trwają właśnie wspólne ustalenia by zorganizować taki gabinet w Pałacu Prezydenckim.

- Do tej pory tak było w zwyczaju, że prezydenci elekci otrzymywali taki gabinet. Jest wola Bronisława Komorowskiego, żeby tak też się to potoczyło – podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść w środę.

Jak powiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek, szef Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego Jacek Michałowski kontaktował się już z szefową sztabu Dudy z „prośbą o sformułowanie oczekiwań” prezydenta elekta w związku z jego funkcjonowaniem do czasu zaprzysiężenia, czyli do 6 sierpnia. Do rozmowy Michałowskiego z Szydło ma dojść w środę.

Najprawdopodobniej Andrzej Duda powróci do tradycji mieszkania w Pałacu Prezydenckim, z której zrezygnowała Bronisław Komorowski przenosząc się do Belwederu.  

Jeszcze przed wygraną Duda podkreślił, że wierzy iż od sierpnia zamieni adres na pałac na Krakowskim Przedmieściu.

- Wierzę, że wygram wybory, więc chyba będzie to pałacyk na Foksal, bo tam jest siedziba tymczasowa prezydenta elekta. A po 6 sierpnia – bo słyszałem, że wówczas nastąpi zaprzysiężenie nowego prezydenta – Pałac Prezydencki - mówił w rozmowie z „Faktem” Andrzej Duda.

mmil/PAP/Radio Zet/fakt.pl

[Fot. wPolityce.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook