Jedynie prawda jest ciekawa


Przygotowania gabinetu prezydenta elekta

26.05.2015

W tym momencie trwają przygotowania nowego gabinetu, który będzie służył nowo wybranemu prezydentowi do momentu oficjalnego objęcia urzędu. Andrzej Duda pracę w Pałacu Prezydenckim rozpocznie jeszcze przed zaprzysiężeniem, 6 sierpnia.

Jak informuje Radio Zet, Bronisław Komorowski polecił na porannej odprawie szefowi swojej kancelarii wybrać gabinet, który będzie oddany do dyspozycji prezydenta elekta.

Beata Szydło, szefowa kampanii kandydata PiS podkreśliła, że trwają właśnie wspólne ustalenia by zorganizować taki gabinet w Pałacu Prezydenckim.

- Do tej pory tak było w zwyczaju, że prezydenci elekci otrzymywali taki gabinet. Jest wola Bronisława Komorowskiego, żeby tak też się to potoczyło – podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść w środę.

Jak powiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek, szef Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego Jacek Michałowski kontaktował się już z szefową sztabu Dudy z „prośbą o sformułowanie oczekiwań” prezydenta elekta w związku z jego funkcjonowaniem do czasu zaprzysiężenia, czyli do 6 sierpnia. Do rozmowy Michałowskiego z Szydło ma dojść w środę.

Najprawdopodobniej Andrzej Duda powróci do tradycji mieszkania w Pałacu Prezydenckim, z której zrezygnowała Bronisław Komorowski przenosząc się do Belwederu.  

Jeszcze przed wygraną Duda podkreślił, że wierzy iż od sierpnia zamieni adres na pałac na Krakowskim Przedmieściu.

- Wierzę, że wygram wybory, więc chyba będzie to pałacyk na Foksal, bo tam jest siedziba tymczasowa prezydenta elekta. A po 6 sierpnia – bo słyszałem, że wówczas nastąpi zaprzysiężenie nowego prezydenta – Pałac Prezydencki - mówił w rozmowie z „Faktem” Andrzej Duda.

mmil/PAP/Radio Zet/fakt.pl

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. 1270sejmsenate 16.07.2018

  Spalone karty do głosowania i akta sądowe we wsi pod Warszawą

  W opuszczonej szopie w podwarszawskiej wsi Gołaszew znaleziono tysiące nadpalonych dokumentów. Były to akta sądowe i karty do głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu. Trwa zabezpieczanie i wywożenie dokumentów przez policję

 2. strazgraniczna16072018 16.07.2018

  Straż Graniczna zatrzymała trzech imigrantów z Afryki. Dokąd zmierzali?

  Troje młodych imigrantów z Erytrei, którzy pieszo przekroczyli tzw. zieloną granicę z Ukrainy do Polski, zatrzymali funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Cudzoziemcy mieli być w podróży od kilku tygodni. Ich celem były Niemcy.

 3. 1270jezykias 16.07.2018

  Co trzeba mieć w głowie, żeby robić coś takiego. Sadysta z Zielonej Góry podpalił jeże

  Jak podają lokalne media, zielonogórska policja szuka sadysty, który morduje jeże. Tylko w zeszłym tygodniu zwyrodnialec zabił 9 małych jeżyków. Dziś znaleziono kolejne 4 martwe jeże. Ich spopielone zwłoki morderca podrzuca pod urząd miasta

 4. ziobro16072018 16.07.2018

  "Życiorys sędziego Iwulskiego jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów reformy sądownictwa"

  Życiorys Józefa Iwulskiego, człowieka, który został wyznaczony przez Małgorzatę Gersdorf do pełnienia obowiązków Pierwszego Prezesa SN, jest symbolem, który pokazuje jeden z motywów, które legły u podstaw naszej reformy wymiaru sprawiedliwości.

 5. sondaztuskduda16072018 16.07.2018

  Sondaż: Duda wygrałby z Tuskiem w wyborach prezydenckich

  Z sondażu Pollster wykonanego na zlecenie „Super Expressu” wynika, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę, to stanowisko utrzymałby Andrzej Duda. Wygrałby on z Donaldem Tuskiem, który zająłby drugie miejsce.

 6. 1270peyt2u 16.07.2018

  To koniec Petru? Balcerowicz: Jest szkodnikiem, egocentryzm przesłania mu rozum

  - Merytorycznie jest bardzo dobry. Okazał się jednak niedojrzały politycznie. W efekcie szkodzi sobie, a przy okazji projektowi, który współtworzył. Najgorsze było jego zachowanie po przegranej w partii.

 7. tuskkaczynski15072018 15.07.2018

  Tusk kontra Kaczyński? Jaki: Scenariusz nie do zrealizowania

  Donald Tusk chce się zmierzyć w wyborach prezydenckich z liderem PiS, a nie marionetkami - powiedział Marcin Kierwiński (PO). Według Patryka Jakiego (Zjednoczona Prawica), Tusk tworzy scenariusz nie do zrealizowania, bo nie chce walczyć z prezydentem Andrzejem Dudą.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook