Jedynie prawda jest ciekawa


Przygotowania gabinetu prezydenta elekta

26.05.2015

W tym momencie trwają przygotowania nowego gabinetu, który będzie służył nowo wybranemu prezydentowi do momentu oficjalnego objęcia urzędu. Andrzej Duda pracę w Pałacu Prezydenckim rozpocznie jeszcze przed zaprzysiężeniem, 6 sierpnia.

Jak informuje Radio Zet, Bronisław Komorowski polecił na porannej odprawie szefowi swojej kancelarii wybrać gabinet, który będzie oddany do dyspozycji prezydenta elekta.

Beata Szydło, szefowa kampanii kandydata PiS podkreśliła, że trwają właśnie wspólne ustalenia by zorganizować taki gabinet w Pałacu Prezydenckim.

- Do tej pory tak było w zwyczaju, że prezydenci elekci otrzymywali taki gabinet. Jest wola Bronisława Komorowskiego, żeby tak też się to potoczyło – podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami.

Decyzja w tej sprawie ma zapaść w środę.

Jak powiedziała Joanna Trzaska-Wieczorek, szef Kancelarii Prezydenta Bronisława Komorowskiego Jacek Michałowski kontaktował się już z szefową sztabu Dudy z „prośbą o sformułowanie oczekiwań” prezydenta elekta w związku z jego funkcjonowaniem do czasu zaprzysiężenia, czyli do 6 sierpnia. Do rozmowy Michałowskiego z Szydło ma dojść w środę.

Najprawdopodobniej Andrzej Duda powróci do tradycji mieszkania w Pałacu Prezydenckim, z której zrezygnowała Bronisław Komorowski przenosząc się do Belwederu.  

Jeszcze przed wygraną Duda podkreślił, że wierzy iż od sierpnia zamieni adres na pałac na Krakowskim Przedmieściu.

- Wierzę, że wygram wybory, więc chyba będzie to pałacyk na Foksal, bo tam jest siedziba tymczasowa prezydenta elekta. A po 6 sierpnia – bo słyszałem, że wówczas nastąpi zaprzysiężenie nowego prezydenta – Pałac Prezydencki - mówił w rozmowie z „Faktem” Andrzej Duda.

mmil/PAP/Radio Zet/fakt.pl

[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. kaczynski23012018 23.01.2018

  Jarosław Kaczyński apeluje: "Niech futra przejdą do historii"

  - Niech futra przejdą do historii, by na świecie było o wiele mniej cierpienia zwierząt niż dziś - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński w nagraniu wideo do uczestników konferencji na ten temat, zorganizowanej we wtorek w Parlamencie Europejskim w Brukseli.

 2. duda23012018 23.01.2018

  Prezydent Duda przyleciał do Szwajcarii. Weźmie udział w Forum w Davos

  - Prezydent Andrzej Duda we wtorek po południu przyleciał do Szwajcarii, gdzie weźmie udział w Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Będzie uczestniczył w debatach na temat Europy Środkowej oraz Bliskiego Wschodu; spotka się m.in. z prezesem Google'a i królem Jordanii.

 3. 1270premiermateuszmorawiecki 23.01.2018

  Premier: w Davos chcę pokazać, że polski model gospodarczy działa

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że w Davos podczas Światowego Forum Ekonomicznego będzie promował politykę solidarnościową

 4. 1270dudaprezydent01 23.01.2018

  Dera: Polska jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej

  Polska jako niestały członek Rady Bezpieczeństwa ONZ jest bardzo ważnym parterem na arenie światowej - ocenił we wtorek prezydencki minister Andrzej Dera

 5. nitek22012018 22.01.2018

  Niemiecki pracodawca chciał rozstrzelać Polaków. „Świadkowie potwierdzają”

  Według słów Polki, które przed sądem potwierdzili liczni świadkowie, Hans G. miał nazywać się „hitlerowcem”, który „nienawidzi Polaków”.

 6. Schetynawiki 22.01.2018

  To nie jest dobry dzień dla Grzegorza Schetyny. Ministerstwo odpowiada na jego fake newsa

  Lider Platformy Obywatelskiej próbował punktować na Twitterze polski rząd, ale jego strzał okazał się wyjątkowo niecelny

 7. RuchNarodowy22012018 22.01.2018

  Narodowcy: Ktokolwiek zakłada nazistowski mundur, wypisuje się z polskiej wspólnoty narodowej

  Jako polscy narodowcy, jako spadkobiercy idei, która najbardziej ucierpiała w czasie II wojny światowej całkowicie potępiamy i zawsze potępialiśmy wszelkie odwołania do ruchów totalitarnych, do nazizmu, do komunizmu - oświadczył Lider Ruchu Narodowego Robert Winnicki

 8. miasto22012018 22.01.2018

  Nie zabierajcie nam domu. Kulisy dzikiej prywatyzacji w Gdańsku

  W tygodniku Sieci ujawniamy kulisy transakcji, w której położoną w niezwykle atrakcyjnym miejscu działkę i kamienicę oddano za bezcen.

Wiadomości ze świata

więcej
CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook