Jedynie prawda jest ciekawa


Przeżyjmy to jeszcze raz! Wszystkie trzy olimpijskie złota Kamila Stocha [WIDEO]

17.02.2018
Stoch170220181
Przeżyjmy to jeszcze raz! Wszystkie trzy olimpijskie złota Kamila Stocha [WIDEO]

Trzy złote medale - czegoś takiego w historii Polskich startów na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich jeszcze nie było. Prześledźmy raz jeszcze wspaniałe zwycięstwa Kamila z Sochi i Pjongczangu.

Skoczek z Zębu zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w 2006 roku w Turynie. Wówczas na skoczni normalnej zajął 16 pozycję. Na skoczni dużej zakwalifikował się do drugiej serii z olbrzymim trudem, bo z trzydziestego miejsca. Ostatecznie był 26, a parę dni później wraz z pozostałymi polskimi skoczkami dołożył piąte miejsce w konkursie drużynowym.

W 2010 roku jeszcze można było mieć wątpliwości co do tego, czy Kamil kiedykolwiek zdobędzie medal na igrzyskach. W pierwszym konkursie zajął 27 miejsce, a na skoczni dużej był 14. Rok później zaczął już wygrywać w Pucharze Świata i wtedy stało się pewne, że czeka go wielka narciarska kariera. 

2014 rok i wielkie nadzieje, ale też... rozczarowanie, bo w dzień konkursu okazało się że Kamil Stoch jest w stanie podgorączkowym. Jak się jednak okazało, choroba nie była żadną przeszkodą. Polak nie tylko w obu seriach skoczył najdalej (105,5 i 103,5 metra), ale też w kapitalnym stylu, zdobywając najwyższą notę indywidualną w historii konkursów olimpijskich na normalnej skoczni! 

Drugi konkurs znów stał pod znakiem zapytania, bo na jednym z treningów Stoch upadł i skręcił staw łokciowy. Powtórnie udowodnił jednak że jest "cyborgiem" i w pierwszej serii wyrównał rekord skoczni skacząc 139 metrów. W drugiej serii, po skoku na 132,5 metra cała Polska wstrzymała oddech. Niepotrzebnie, bo Kamil o 1,3pkt pokonał Noriakiego Kasaiego i stał się trzecim w historii skoczkiem, który na jednej olimpiadzie zdobył dwa złote krążki indywidualnie. 

I wreszcie - Pjongczang. Po horrorze, który został nam zapewniony w ubiegłą sobotę (4 miejsce, przegrał walkę o medal o zaledwie 4 dziesiąte punktu!) Kamil odniósł wielkie zwycięstwo, zdobywając trzeci złoty medal w historii dzięki skokom na 135 i 136,5 metra. 

Dziękujemy Kamil! 

kh
Fot: PAP

Warto poczytać

 1. 1270policjaprow 24.04.2018

  Policyjna prowokacja - przechodnie pomagali pijanym kierowcom

  Dwie na cztery osoby zdecydowały się pomóc pijanemu kierowcy wyjechać z parkingu podczas policyjnej prowokacji, przeprowadzonej we wtorek w Katowicach. W jednym przypadku reakcja była bierna, a tylko w jednym - prawidłowa.

 2. 1270popieluszko50 24.04.2018

  Prezydent wręczył bratu bł. ks. Popiełuszki i jego żonie medal za 50 lat pożycia małżeńskiego

  Brat błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, Józef i jego żona Alfreda, odebrali we wtorek w Pałacu Prezydenckim z rąk prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy medale za długoletnie pożycie małżeńskie.

 3. 1270rafalskaaaa 24.04.2018

  Podpisano porozumienie ws. wsparcia osób niepełnosprawnych

  To sukces środowisk osób niepełnosprawnych; widzę tu dobrą wolę, że rząd chce spełnić niektóre postulaty - oceniła podpisanie porozumienia rządu i części środowisk osób niepełnosprawnych Ewa Krawczyk z Fundacji Pomóż Innym.

 4. Chrzanowskawiki 24.04.2018

  Polska będzie miała kolejną błogosławioną. Była współpracowniczką Karola Wojtyły

  W sobotę w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się beatyfikacja Hanny Chrzanowskiej. To postać, która wspaniale wpisuje się w obchody stulecia odzyskania niepodległości i czterdziestolecia wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża - podkreśla metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski

 5. Lichocka22042018 24.04.2018

  Lichocka o Terlikowskim: Pajac zupełny

  - Zachował się jak hałaśliwy pajac w tej sprawie i nie będę wobec niego używać taryfy ulgowej po tym co napisał - tak posłanka PiS skomentowała słowa Terlikowskiego na temat jej wypowiedzi dotyczącej aborcji

 6. sejm22042018 24.04.2018

  Masażyści wejdą do Sejmu

  Do dyspozycji protestujących osób niepełnosprawnych na czas wizyty masażystów w Sejmie zostanie udostępniony pokój dziennikarski na pierwszym piętrze, nieopodal miejsca protestu - poinformował dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka

 7. RafalskaFlickr 24.04.2018

  PO chce dymisji Rafalskiej. Za 500+, leki dla seniorów, czy spadek bezrobocia?

  Absolutnie powinno dojść do dymisji minister Elżbiety Rafalskiej, to byłby gest rządu, który przyznałby się, że przez 2,5 roku sprawę opiekunów niepełnosprawnych zostawił nierozwiązaną - ocenił szef klubu PO Sławomir Neumann. Będziemy rozmawiać o wniosku ws. wotum nieufności dla Rafalskiej - dodał

 8. HGWPOFlickr 24.04.2018

  Kolejne zatrzymania w sprawie afery reprywatyzacyjnej. A HGW przez lata nie widziała problemu

  Przez lata władze Warszawy udawały że nic się nie dzieje. Tymczasem na polecenie prokuratora policja zatrzymała we wtorek rano dwie osoby w związku z nieprawidłowościami przy reprywatyzacji nieruchomości przy ul. Skaryszewskiej 11 w Warszawie

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook