Jedynie prawda jest ciekawa


Przez 8 lat nie potrafiliście! – premier do PO-PSL ws. 500+

07.07.2017

Premier Beata Szydło ostro zareagowała na atak posłanki PO skierowany w szefową resortu rodziny. Minister Elżbieta Rafalska omawiała zmiany w ustawach dotyczących programu 500+ i jego dotychczasowe efekty. Po jej wystąpieniu Magdalena Kochan (PO) stwierdziła pod adresem rządu: "Jesteście, nie tylko bezczelni, ale po prostu kłamiecie". Odpowiedziała jej premier.

"Można oczywiście wychodzić tutaj na mównicę, stosować populistyczne wypowiedzi, mówić populistyczne rzeczy po to, żeby przypodobać się wyborcom. Tylko że przez osiem lat nie potrafiliście tego zrobić" – celnie zauważyła Beata Szydło, nawiązując do szybkiego wprowadzenia przez PiS programu Rodzina 500+.

Premier przypomniała, że w wyniku działań PiS o 94 proc. zmniejszyło się ubóstwo wśród dzieci. Wyjaśniła: "To jest wystarczający dowód na to, że ten program, program Rodzina 500+, był potrzebny, jest realizowany w sposób doskonały i przynosi dobre efekty".

Szydło zapowiedziała opozycji: "Zobaczycie, że nie będzie w Polsce żadnego dziecka i żadnej rodziny, która będzie cierpiała biedę. Dzięki temu, że rządzi Prawo i Sprawiedliwość".

Totalna opozycje nie poprzestała jednak na ataku posłanki PO. Inni pytali m.in. dlaczego PiS nie chce się zgodzić na system złotówka za złotówkę w naliczaniu 500+. Zarzucili rządowi pozorowane działania.

Szefowa resortu rodziny i pracy Elżbieta Rafalska odpowiedziała: "Twierdzenie, że rządowy program wsparcia rodzin jest pozornym wsparciem polskich rodzin, jest jednym z największych kłamstw, jakie słyszałam w tej Izbie". Podkreśliła, że wzrost nakładów na politykę społeczną i rodzinną przekroczył 3 procent PKB, podczas gdy za rządów PO-PSL wynosił 1,7.

Rafalska podała, że obecnie ze świadczenia 500+ korzysta już 2,6 miliona dzieci. Podkreśliła, że takiej liczby najmłodszych Polaków objętych pomocą państwa nie było przez całe lata. "Ileż bezczelności, zakłamania trzeba w sobie mieć, żeby wyjść na tą mównicę i mówić o tym, że ten program nie wspiera polskich rodzin" - powiedziała minister.

Natomiast premier zaapelowała do opozycji: "Dosyć tego, szanowni państwo, żeby były ciągłe ataki i poniżanie posłów Prawa i Sprawiedliwości i ludzi z nami związanych. Doprowadzacie do tego, że agresja i brak kultury, i te emocje, które nakręcacie, prowadzą m.in. do takich czynów, których ostatnio doświadczyła pani poseł Krystyna Pawłowicz" (nieznani sprawcy zdewastowali grób rodziców posłanki PiS – red.).

Sejm przyjął rządową ustawę 269 głosami, przy 157 przeciwnych i 16 wstrzymujących się.

tvp.info/MBB

Fot. PAP/Jakub Kamiński

Warto poczytać

 1. 1270sdfesdxz 21.05.2018

  Kukiz'15 składa projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową

  Kukiz'15 składa w Sejmie projekt ustawy likwidującej opłatę paliwową. Chcemy obniżać, a nie podwyższać ceny paliw - podkreślił w poniedziałek wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15).

 2. 1270gowingi 21.05.2018

  Gowin: nasz rząd zrobił dla rodzin niepełnosprawnych więcej niż którykolwiek

  Nasz rząd zrobił dla rodzin osób niepełnosprawnych więcej niż którykolwiek rząd do tej pory - mówił w poniedziałek w Krakowie wicepremier Jarosław Gowin. Jak dodał, mając ograniczone możliwości budżetowe, rząd nie jest w stanie realizować wszystkich postulatów.

 3. szczerekerwerwe21052018 21.05.2018

  Pełne szaleństwo w TVN24! Ależ popis, to trzeba zobaczyć [WIDEO]

  Poranny seans nienawiści sączony z ekranu TVN 24 w prowadzonym przez Marcina Mellera programie "Drugie śniadanie mistrzów",

 4. 1270bolek00a 21.05.2018

  Wałęsa okłamał miliony Polaków

  Lech Wałęsa jest postacią historyczną z zasługami, ale jest też postacią kontrowersyjną - uważa wiceminister kultury Jarosław Sellin

 5. 1270jarrekk 20.05.2018

  Posłanka PiS zdradza: „Projekt ustawy o dekoncentracji mediów jest gotowy”

  "Jest więc pytanie, w którym momencie ruszyć z tą armatą i to jest pytanie do Jarosława Kaczyńskiego"

 6. morawiecki20052018 20.05.2018

  Skandaliczna sytuacja w Gdańsku. Totalni przerwali spotkanie premiera Morawieckiego!

  Grupa zadymiarzy KOD-u w agresywny sposób przerwała dziś spotkanie z premierem Mateuszem Morawieckim.

 7. pope20052018 20.05.2018

  Polski duchowny oddał mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii. Otrzyma godność kardynała od papieża

  Oddał służbowe mieszkanie rodzinie uchodźców z Syrii i zamieszkał w biurze, zimą roznosi śpiwory i ciepłe jedzenie bezdomnym koło bazyliki św. Piotra.

Wiadomości ze świata

więcej
CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook