Jedynie prawda jest ciekawa


Przerażające sceny przemocy w gdańskiej szkole. Padły strzały!

15.05.2017

Najpierw bulwersujące pobicie jednej z gdańskich gimnazjalistek przez grupę jej rówieśniczek, a teraz kolejny trudny do wyobrażenia incydent. Po tym, jak setki tysięcy internautów z przerażeniem obejrzały bestialskie pobicie jednej z uczennic gdańskiego Gimnazjum nr 3, policja ujawniła, iż 9 maja br. budynek szkoły ostrzelano z broni pneumatycznej! W wyniku zdarzenia ucierpiały dwie 15 letnie uczennice.

Jak udało nam się dowiedzieć od Aleksandry Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, odpowiedzialnego za postrzelenie dwóch 15-latek mężczyznę udało się już zatrzymać. Ze wstępnego rozpoznania wynika, że jego zachowanie nie jest w żaden sposób powiązane z pobiciem gimnazjalistki. Więcej szczegółów zajścia poznajemy z serwisu internetowego Radia Gdańsk, którego reporter ustalił, iż 18 latek używał broni pneumatycznej na metalowe kulki. Pierwotnie ostrzelał drzwi wejściowe i jedną z szyb gdańskiego gimnazjum, później postrzelił 15-latkę przy zbiorniku retencyjnym na osiedlu Pięć Wzgórz. Rykoszetem dostała jeszcze jedna 15-latka. Obie dziewczyny czują się już lepiej, pamiątką po całym zdarzeniu jest jedynie kilka krwiaków. 

W tej samej okolicy doszło do brutalnego pobicia jednej z gimnazjalistek. Film przedstawiający to zdarzenie zbulwersował setki tysięcy internautów. Dziewczyna, która oryginalnie udostępniła go w jednym z serwisów społecznościowych, napisała:

- Cześć wszystkim, dobry wieczór. Drodzy znajomi wczoraj 11.05.2017 roku przed szkołą w Gdańsku miało miejsce pewne zdarzenie. Tak jak widzieliście lub dopiero zobaczycie na podanych niżej filmikach 1. gimnazjalistki dosłownie masakrują i poniżają dziewczynę. Nie są to żadne plotki ani opowieści ponieważ osobiście rozmawiałam z pobitą osobą i za całkowitą zgodą ofiary tej przemocy udostępniam ten filmik, żeby wszyscy mieli świadomość tego co się dzieje dookoła i starali się doprowadzić do zmniejszenia lub nawet do całkowitego zlikwidowania tego typu problemu (pisownia oryginalna).

Szokujące zachowanie uczniów gimnazjum na gdańskim Chełmie przerażało także dlatego, że nikt nie zareagował na przemoc wobec jednej z uczennic. W miejscu, w którym agresywne nastolatki przewróciły swoją koleżankę na ziemię, po czym zaczęły ją lżyć, kopać i bić pięściami, przechodziło kilkadziesiąt osób. Żadna z nich nie zdecydowała się pomóc bitej nastolatce. 

Agresywne nastolatki, które pobiły swoją koleżankę przebywają aktualnie w policyjnej izbie dziecka, gdzie czekają na sprawę w sądzie rodzinnym.

- Niektóre z tych osób, pomimo młodego wieku, miały już konflikt z prawem. Sprawa trafi do sądu rodzinnego, czekamy teraz na ustalenie przez sąd terminu przesłuchania – powiedziała w Radiu Gdańsk Aleksandra Siewert. Choć policja nie łączy obu tych szokujących spraw, to ciężko nie zastanawiać się nad tym, co nakręca tę spiralę przemocy w Gdańsku i kto odpowiada za to przerażające zachowanie nastolatków.


Warto poczytać

 1. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

 2. mieszkowski-20072018 20.07.2018

  Polska kadra była słaba, bo brakowało jej graczy z Aryki oraz Azji? Przemówienie posła Nowoczesnej podbija sieć

  Przyczyn słabości polskiej reprezentacji na mundialu w Rosji doszukiwał się każdy, od piłkarskiego eksperta po zwykłego, niedzielnego kibica. W rolę krytyka, na sejmowej mównicy, wcielił się również poseł Nowoczesnej, Krzysztof Mieszkowski

 3. sasin-gersdorf-20072018 20.07.2018

  Sasin w mocnych słowach o Gersdorf: Jest emerytką, czy się jej to podoba, czy też nie

  Dotychczasowa I prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf jest dzisiaj emerytką i powinna korzystać z wolnego czasu - powiedział w piątek w "Sygnałach dnia" w PR3 szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin

 4. protest-20072018 20.07.2018

  Akt wandalizmu w trakcie protestu. Jego uczestnicy domagają się "sądu ostatecznego"

  "Czas na sąd ostateczny" - taki napis wykonany sprayem umieścili w nocy z czwartku na piątek na elewacji budynku sejmowego protestujący pod gmachem parlamentu

 5. 1270primemateusz 19.07.2018

  Premier: apeluję do opozycji o zdrowy rozsądek

  Chciałbym zaapelować do opozycji, żeby bezpieczeństwo granicy zdrowego rozsądku zapanowało; żeby nie zdarzały się takie rzeczy, że jacyś awanturnicy są wwożeni na teren Sejmu w bagażnikach - mówił w czwartek w Sejmie premier Mateusz Morawiecki.

 6. gersdorf03072018 19.07.2018

  Gersdorf w liście do prezydenta: moja kadencja w SN trwa do 2020 r.; nie może zostać skrócona ustawą

  Zostałam prawidłowo powołana na stanowisko I prezes Sądu Najwyższego; zgodnie z Konstytucją moja kadencja w SN trwa do 30 kwietnia 2020 roku i nie może zostać skrócona żadną ustawą - napisała sędzia Małgorzata Gersdorf w liście skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy.

 7. chmajwassermann18072018 19.07.2018

  Małgorzata Wassermann kontra Marek Chmaj. Pełnomocnik Rostowskiego tłumaczy się ze słynnego już zdjęcia

  Po jednej stoi gniewny, niemal czerwony z wściekłości Marek Chmaj. Obok dumna i wyprostowana Małgorzata Wassermann, przewodnicząca komisji ds. Amber Gold.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook