Jedynie prawda jest ciekawa


Przerażające sceny przemocy w gdańskiej szkole. Padły strzały!

15.05.2017

Najpierw bulwersujące pobicie jednej z gdańskich gimnazjalistek przez grupę jej rówieśniczek, a teraz kolejny trudny do wyobrażenia incydent. Po tym, jak setki tysięcy internautów z przerażeniem obejrzały bestialskie pobicie jednej z uczennic gdańskiego Gimnazjum nr 3, policja ujawniła, iż 9 maja br. budynek szkoły ostrzelano z broni pneumatycznej! W wyniku zdarzenia ucierpiały dwie 15 letnie uczennice.

Jak udało nam się dowiedzieć od Aleksandry Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, odpowiedzialnego za postrzelenie dwóch 15-latek mężczyznę udało się już zatrzymać. Ze wstępnego rozpoznania wynika, że jego zachowanie nie jest w żaden sposób powiązane z pobiciem gimnazjalistki. Więcej szczegółów zajścia poznajemy z serwisu internetowego Radia Gdańsk, którego reporter ustalił, iż 18 latek używał broni pneumatycznej na metalowe kulki. Pierwotnie ostrzelał drzwi wejściowe i jedną z szyb gdańskiego gimnazjum, później postrzelił 15-latkę przy zbiorniku retencyjnym na osiedlu Pięć Wzgórz. Rykoszetem dostała jeszcze jedna 15-latka. Obie dziewczyny czują się już lepiej, pamiątką po całym zdarzeniu jest jedynie kilka krwiaków. 

W tej samej okolicy doszło do brutalnego pobicia jednej z gimnazjalistek. Film przedstawiający to zdarzenie zbulwersował setki tysięcy internautów. Dziewczyna, która oryginalnie udostępniła go w jednym z serwisów społecznościowych, napisała:

- Cześć wszystkim, dobry wieczór. Drodzy znajomi wczoraj 11.05.2017 roku przed szkołą w Gdańsku miało miejsce pewne zdarzenie. Tak jak widzieliście lub dopiero zobaczycie na podanych niżej filmikach 1. gimnazjalistki dosłownie masakrują i poniżają dziewczynę. Nie są to żadne plotki ani opowieści ponieważ osobiście rozmawiałam z pobitą osobą i za całkowitą zgodą ofiary tej przemocy udostępniam ten filmik, żeby wszyscy mieli świadomość tego co się dzieje dookoła i starali się doprowadzić do zmniejszenia lub nawet do całkowitego zlikwidowania tego typu problemu (pisownia oryginalna).

Szokujące zachowanie uczniów gimnazjum na gdańskim Chełmie przerażało także dlatego, że nikt nie zareagował na przemoc wobec jednej z uczennic. W miejscu, w którym agresywne nastolatki przewróciły swoją koleżankę na ziemię, po czym zaczęły ją lżyć, kopać i bić pięściami, przechodziło kilkadziesiąt osób. Żadna z nich nie zdecydowała się pomóc bitej nastolatce. 

Agresywne nastolatki, które pobiły swoją koleżankę przebywają aktualnie w policyjnej izbie dziecka, gdzie czekają na sprawę w sądzie rodzinnym.

- Niektóre z tych osób, pomimo młodego wieku, miały już konflikt z prawem. Sprawa trafi do sądu rodzinnego, czekamy teraz na ustalenie przez sąd terminu przesłuchania – powiedziała w Radiu Gdańsk Aleksandra Siewert. Choć policja nie łączy obu tych szokujących spraw, to ciężko nie zastanawiać się nad tym, co nakręca tę spiralę przemocy w Gdańsku i kto odpowiada za to przerażające zachowanie nastolatków.


Warto poczytać

 1. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 2. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 3. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 4. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

 5. LGBT 22.04.2018

  Odmówił druku plakatów LGBT, został skazany przez sąd. Na tym jednak nie koniec

  Na 7 czerwca Sąd Najwyższy wyznaczył termin rozpoznania kasacji prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT. Prawomocnie sąd uznał Adama J. za winnego wykroczenia, ale odstąpił od kary

 6. Lichocka22042018 22.04.2018

  PiS zmienia zdanie w sprawie ustawy antyaborcyjnej? "To nieludzki projekt"

  Czy projekt ustawy antyaborcyjnej po raz kolejny upadnie w sejmowym głosowaniu? Po wypowiedzi poseł PiS Joanny Lichockiej można odnieść takie wrażenie. Posłanka określiła proponowane zmiany jako "nieludzkie" - informuje "Fakt"

 7. kacperplazynski22042018 22.04.2018

  Nieoficjalnie: Wiadomo, kto będzie kandydatem PiS-u na prezydenta Gdańska!

  Według informacji ujawnionych w Radiu Gdańsk przez Janusza Śniadka, Prawo i Sprawiedliwość podjęło decyzję dotyczącą wyboru kandydata na prezydenta Gdańska.

 8. 1270szydlo 21.04.2018

  Szydło: nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami

  - Bardzo często słyszymy o problemach obywateli, którzy zostali oszukani przez instytucje finansowe, nasz rząd bezwzględnie walczy z korupcją i oszustami - mówiła wicepremier Beata Szydło w sobotę w Szymbarku w Małopolsce.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook