Jedynie prawda jest ciekawa


Przerażające sceny na marszu lewicy! To jest alternatywa dla Marszu Niepodległości

14.11.2017
lewica14110217
Przerażające sceny na marszu lewicy! To jest alternatywa dla Marszu Niepodległości

W sobotę, 11 listopada, ulicami Warszawy przeszedł marsz nazwany przez przedstawicieli lewicy „marszem antyfaszystowskim”. W zamyśle miało on być wyrazem sprzeciwu wobec nacjonalizmu, faszyzmu i nienawiści. Portal DoRzeczy.pl dotarł do nagrań, które pokazują jedną z twarzy tego "różnokolorowego" zgromadzenia - niezwykle agresywnych, zamaskowanych młodych ludzi z lewicy, którzy wzięli udział w lewicowej demonstracji.

Marsz „Za wolność naszą i waszą” zorganizowany został przez tzw. Koalicję Antyfaszystowską "Zmowa Powszechna". W zamyśle twórców ma ona łączyć różne organizacje lewicowe, takie jak Warszawski Strajk Kobiet, Porozumienie Kobiet 8 Marca i Obywatele RP.

Wśród uczestników zorganizowanej przez Koalicję Antyfaszystowskiej demonstracji było widać także transparenty innych organizacji lewicowych i anarchistycznych oraz m.in. Partii Razem, Zielonych i Pracowniczej Demokracji.

Zebrani na marszu lewicy demonstranci trzymali transparenty z napisami: "Za wolność wasza i naszą", "Kobiety przeciw faszyzmowi", "Wolność, równość, sprawiedliwość, "Nie dla faszyzmu, nie dla nacjonalizmu". Podczas przemarszu skandowano m.in.: "Warszawa wolna od rasizmu", "Solidarność naszą bronią", "Nacjonalizm to choroba", "Walka klasowa, nie narodowa".

Na materiałach udostępnionych w sieci widać też ubranych na czarno, zamaskowanych i agresywnych młodych ludzi z Antify.

Warto poczytać

 1. 1270europesjkademokraci 19.01.2018

  Stefan Niesiołowski w PSL? Będzie ratował kolegów

  Koło Unii Europejskich Demokratów chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego - dowiedziała się PAP od polityków tego koła.

 2. 1270ludziesacase 19.01.2018

  Bielan: decyzja polityczna ws. reparacji - po zakończeniu prac zespołu parlamentarnego

  - Kwestia odszkodowań wojennych nie była jeszcze poruszana w oficjalnych relacjach z Niemcami; decyzja polityczna w tej sprawie będzie podejmowana po zakończeniu prac parlamentarnego zespołu ds. reparacji - powiedział w piątek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.

 3. macierewicz25112017 18.01.2018

  Mocna wypowiedź Antoniego Macierewicza w sprawie aneksu WSI. Wszyscy na to czekamy!

  - Aneks do raportu z weryfikacji Wojskowych Służb Informacyjnych powinien zostać ujawniony przez prezydenta Andrzeja Dudę.

 4. duda180102018 18.01.2018

  Historyczne przemówienie. Andrzej Duda wystąpił przed Radą Bezpieczeństwa ONZ

  - Nie tylko agresja, ale próby budowania agresywnych zdolności stanowią naruszenie międzynarodowych norm - powiedział prezydent Andrzej Duda w Nowym Jorku.

 5. Sejm06122017 18.01.2018

  To jest pogrom. PiS z trzykrotnie większym poparciem niż PO

  Gdyby wybory odbyły się w styczniu, na PiS zagłosowałoby 44 proc. osób deklarujących udział w głosowaniu, PO uzyskałaby 15 proc. poparcia, do Sejmu weszłyby też Nowoczesna (6 proc.) i Kukiz'15 (5 proc.) - wynika z sondażu CBOS przeprowadzonego po rekonstrukcji rządu Mateusza Morawieckiego

 6. 1270lekarzzuj 18.01.2018

  Lekarz nie chciał obsługiwać ludzi z PiS. Po awanturze medialnej zmienił zdanie

  Swoją "akcję" uważa teraz za niezrozumiany dowcip i zaleca wszystkim więcej dystansu do rzeczywistości. Słynny w ostatnich dniach lekarz przekonuje, że nigdy nie odmówił pomocy żadnemu pacjentowi

 7. DudaTrump 18.01.2018

  Duda podziękował Trumpowi: Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska

  Prezydent Andrzej Duda podziękował na Twitterze Donaldowi Trumpowi za demaskowanie zjawiska fake news. To reakcja na przyznanie przez prezydenta USA nagród dla mediów w tej kategorii

 8. Kaczynski18012018 18.01.2018

  Kaczyński: nie zmieniamy stanowiska ws. reparacji

  Nie zmieniamy stanowiska w sprawie reparacji - oświadczył prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook