Jedynie prawda jest ciekawa

Przełomowe zeznania człowieka ABW?

20.05.2014

Brunon Kwiecień miał się wycofać z pomysłu zorganizowania zamachu na Sejm. Naukowiec został zatrzymany krótko po rezygnacji z akcji.

Brunon Kwiecień miał się wycofać z pomysłu zorganizowania zamachu na Sejm. Stwierdzenia takie znajdują się w zeznaniach funkcjonariusza ABW, który prowadził grę z naukowcem. Kwiecień został zatrzymany krótko po rezygnacji z zamachu.

Adwokat Kwietnia trafił na zaskakujące zeznania, które znajdują się w materiale dowodowym. Okazuje się, że jeden z funkcjonariuszy ABW, którzy prowadzili rozpracowanie Kwietnia, przyznał, że naukowiec wycofał się z planów zamachu na Sejm.

Funkcjonariusz ABW udając, że chce wziąć udział w zamachu, prowadził korespondencję z Brunonem Kwietniem. Wynika z niej, że niedoszły zamachowiec wyczuł prowokację i napisał do agenta w październiku 2012 roku, że rezygnuje z zamachu.

Kwiecień miesiąc po wysłaniu sygnału o rezygnacji z zamachu został zatrzymany.

Adwokat oskarżonego uważa, że w świetle tych dowodów zarzuty stawiane przez prokuraturę są nie do utrzymania. Nie wiadomo jednak, co wniosą zeznania funkcjonariusza ABW. Nie został on jeszcze przesłuchany.

TK,wyborcza.pl
[Fot. Stefczyk.info]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook