Jedynie prawda jest ciekawa

Przekręty w Ministerstwie Administracji?

21.10.2014

Stołeczna prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko dwóm osobom podejrzanym o ustawienie fikcyjnego konkursu

Wśród nich jest wicedyrektorka departamentu zarządzania kryzysowego i powiadamiania ratunkowego MAC.

Jak poinformował we wtorek PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński postepowanie dotyczy nieprawidłowości w związku z zatrudnieniem pracownika w Ministerstwie Administracji i Cyfryzacji w 2013 r.

"Dwie osoby zostały oskarżone w śledztwie prowadzonym przez agentów CBA pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Wśród nich są wicedyrektor Departamentu Zarządzania Kryzysowego i Powiadamiania Ratunkowego oraz były pracownik tego departamentu" - powiedział PAP Dobrzyński.

Z przekazanych przez CBA informacji wynika, że zastępca dyrektora podjęła decyzję o zatrudnieniu osoby na stanowisku głównego specjalisty w kierowanym przez nią departamencie przed uruchomieniem i przeprowadzeniem procedury konkursowej.

"Przed datą oficjalnego ogłoszenia o rozpoczęciu naboru udzieliła mężczyźnie obietnicy, że zostanie on zatrudniony i następnie zredagowała ogłoszenie o naborze w sposób go preferujący. Ponadto wielokrotnie udzielała mu informacji związanych z procedurą rekrutacji oraz jako przewodnicząca komisji dokonała wyboru jego kandydatury" - powiedział Dobrzyński.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przedstawiła wicedyrektorce zarzut przekroczenia uprawnień. Drugi oskarżony usłyszał zarzut współdziałania z urzędniczką w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

Grozi im od roku do 10 lat więzienia. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego dla Warszawy Śródmieścia.

mc,PAP
[fot. wPolityce.pl]
Słowa kluczowe:

MAC

,

konkurs

,

zarzuty

,

prokruatura

,

afera

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook