Jedynie prawda jest ciekawa


Przeciw rządowi na ulicach Szczecina

13.10.2012

"Dziś się budzimy, Polski bronimy", "Pełne półki, puste głowy, rozbiór Polski już gotowy", "Dość kłamstw w mediach", "Szczecin bez gospodarki to upadek miasta" – to niektóre z haseł, jakie pojawiły się na transparentach w czasie marszu ulicami Szczecina. Przy haśle "Nasz prezydent” widniało zdjęcie Lecha Kaczyńskiego.

Ulicami centrum Szczecina w marszu sprzeciwu wobec rządu Donalda Tuska oraz degradacji ekonomicznej miasta i regionu przeszło kilkaset osób przeszło. Protest pod hasłem "Obudź się Szczecinie" zorganizował m.in. szczeciński oddział Ruchu Przełomu Narodowego, a wspierało go Radio Maryja. Jak mówiła jedna z organizatorek Joanna Rutkowska szczeciński marsz to sprzeciw wobec "polityki rządu, pustych obietnic Donalda Tuska, wzrastającemu bezrobociu, przymusowej emigracji, likwidacji szkół i przedszkoli". - Ilu z was wychodzi z aptek z niezrealizowanymi receptami z powodu zbyt wysokich cen za lek? - pytała retorycznie zebranych na wiecu przed marszem, głównie starszych ludzi.

Marsz zorganizowano także pod hasłami sprzeciwu wobec sytuacji społecznej i ekonomicznej Szczecina i regionu.

Jak mówiła Rutkowska, Szczecin jest ofiarą nieudolnych rządów koalicji PO-PSL. Na terenach postoczniowych powstaje sklep dyskontowy, zamiast obiecywanej przez ten rząd działalności stoczniowej - zaznaczyła.

Protestujący przemaszerowali z Pl. Lotników pod siedzibę PO, gdzie domagali się dymisji rządu, stamtąd dotarli na plac przed szczecińską katedrą, gdzie zakończyli marsz.

Podczas marszu wznosili okrzyki, w tym "Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”, śpiewali pieśni religijne.

Wśród uczestników marszu byli także obrońcy Telewizji Trwam oraz środowiska "Gazety Polskiej".

ruk, PAP

[Fot. PAP / Marcin Bielecki]

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook