Jedynie prawda jest ciekawa

Obywatele RP próbowali zakłócić Marsz Niepodległości! Jest komentarz Glińskiego

12.11.2017
ObywateleRP11112017
Obywatele RP próbowali zakłócić Marsz Niepodległości! Jest komentarz Glińskiego

Grupa kilkudziesięciu osób związanych z organizacją Obywatele RP bezskutecznie próbowała zakłócić pochód Marszu Niepodległości.

Wicepremier zauważył, że działania organizacji są skierowane przeciwko społeczeństwu obywatelskiemu. Według niego, Obywatele RP robią to"świadomie", próbując jednocześnie zmieścić się w regułach prawa.

Gliński odniósł się do prowokacji organizacji podczas Marszu Niepodległości. Kilkudziesięcioosobowa grupa usiłowała zatrzymać pochód, co spotkało się z reakcją policji. Zatrzymano 45 osób, jednak wszystkie zostały zwolnione po doprowadzeniu na komendę. Według wicepremiera nie świadczy to o rzekomym ograniczaniu wolności zgromadzeń, ale wręcz przeciwnie - o tym że władze starają się zapewnić bezpieczeństwo podczas manifestacji. - Co za problemem było nieinterweniowanie i pozwolenie żeby sześćdziesięciotysięczny Marsz Niepodległości starł się z kilkudziesięcioma Obywatelami RP - zauważył Gliński.Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego otworzył dziś I Kongres Inicjatyw Pozarządowych. - Im więcej takich konferencji, kongresów, paneli dyskusyjnych, tym bardziej pogłębione wnioski z dyskusji na temat przyszłości trzeciego sektora w Polsce płyną do decydentów - przekonywał Piotr Gliński.

kh
Fot: PAP/Jakub Kamiński

CS149FOTMINI

Czas Stefczyka 149/2017

PDF (4,39 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook