Jedynie prawda jest ciekawa


Obywatele RP próbowali zakłócić Marsz Niepodległości! Jest komentarz Glińskiego

12.11.2017
ObywateleRP11112017
Obywatele RP próbowali zakłócić Marsz Niepodległości! Jest komentarz Glińskiego

Grupa kilkudziesięciu osób związanych z organizacją Obywatele RP bezskutecznie próbowała zakłócić pochód Marszu Niepodległości.

Wicepremier zauważył, że działania organizacji są skierowane przeciwko społeczeństwu obywatelskiemu. Według niego, Obywatele RP robią to"świadomie", próbując jednocześnie zmieścić się w regułach prawa.

Gliński odniósł się do prowokacji organizacji podczas Marszu Niepodległości. Kilkudziesięcioosobowa grupa usiłowała zatrzymać pochód, co spotkało się z reakcją policji. Zatrzymano 45 osób, jednak wszystkie zostały zwolnione po doprowadzeniu na komendę. Według wicepremiera nie świadczy to o rzekomym ograniczaniu wolności zgromadzeń, ale wręcz przeciwnie - o tym że władze starają się zapewnić bezpieczeństwo podczas manifestacji. - Co za problemem było nieinterweniowanie i pozwolenie żeby sześćdziesięciotysięczny Marsz Niepodległości starł się z kilkudziesięcioma Obywatelami RP - zauważył Gliński.Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego otworzył dziś I Kongres Inicjatyw Pozarządowych. - Im więcej takich konferencji, kongresów, paneli dyskusyjnych, tym bardziej pogłębione wnioski z dyskusji na temat przyszłości trzeciego sektora w Polsce płyną do decydentów - przekonywał Piotr Gliński.

kh
Fot: PAP/Jakub Kamiński

Warto poczytać

 1. Nowoczesnawiki 25.02.2018

  Nowoczesna się sypie? Kolejny polityk opuszcza partię

  Adam Kądziela zrezygnował z członkostwa w Nowoczesnej i funkcji przewodniczącego Forum Młodych Nowoczesnych. Jak poinformował w niedzielę PAP, na razie nie chce angażować się politycznie, lecz będzie odpowiadał za zarządzenie biurem poselskim byłego szefa partii Ryszarda Petru

 2. IPNwiki 25.02.2018

  Gigantyczna skala ataków na Polskę. "Monitorujemy tę sytuację"

  - Obecna krytyka Polaków dotycząca okresu niemieckiej okupacji i ich stosunku do Żydów jest głęboko niesprawiedliwa - ocenił wiceprezes IPN Mateusz Szpytma. "Liczba i skala ataków na Polskę stały się gigantyczne" - zaznaczył.

 3. k2norty25022018 25.02.2018

  "Nie mamy żadnego kontaktu z Denisem Urubką. Odmówił wzięcia ze sobą radiotelefonu"

  Dramatyczne wypowiedzi z wyprawy na K2. Jak poinformował kierownik narodowej wyprawy na niezdobyty zimą szczyt w Karakorum K2 Krzysztof Wielicki.

 4. 1270oppos 24.02.2018

  Beata Mazurek: gdyby nie PiS i J. Kaczyński, opozycja by nie istniała

  Gdyby nie PiS i Jarosław Kaczyński opozycja - szczególnie PO - by nie istniała - oceniła w sobotę rzeczniczka PiS Beata Mazurek, po posiedzeniu Rady Krajowej Platformy. Jak podkreśliła, Polacy są dumnym narodem, a "czas klepania Polski po plecach" się skończył.

 5. nil23022018 24.02.2018

  Premier w 65. rocznicę śmierci "Nila": całe życie poświęcił walce o niepodległość Polski

  Premier Mateusz Morawiecki w 65. rocznicę zamordowania przez komunistów gen. Augusta Emila Fieldorfa "Nila" podkreślił, że był to człowiek, który całe życie poświęcił walce o niepodległość i suwerenność Polski. "Cześć Jego Pamięci" - napisał premier na Twitterze.

 6. 1270konwencja 24.02.2018

  "PO proponuje Polakom dojrzały patriotyzm"

  Podstawowe wartości nowoczesnego konserwatyzmu: poszanowanie dla prawa, instytucji państwowych, tradycji są dziś obecne w PO, a nie w PiS - uważa lider PO Grzegorz Schetyna.

 7. 1270wodzjarek 24.02.2018

  Rekordowe poparcie dla PiS. Totalna opozycja daleko z tyłu

  Ponad połowa respondentów deklaruje chęć oddania swego głosu w wyborach do Sejmu na Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu pracowni Estymator badającego preferencje partyjne Polaków. Na drugim miejscu plasuje się Platforma Obywatelska z 22,9 procentowym poparciem

 8. KotulankaFlickr 24.02.2018

  Zmarła Agnieszka Kotulanka

  Agnieszka Sas-Uhrynowska Kotulanka zmarła 20 lutego w wieku 61 lat - podano na stronie internetowej Szkoły Filmowej w Łodzi filmpolski.pl. Nekrolog za pośrednictwem wyborczej.pl opublikowała w sobotę rodzina aktorki

CS152fotMIni

Czas Stefczyka 152/2018

PDF (5,75 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook