Jedynie prawda jest ciekawa

Protesty przeciw fałszerstwom i nieudolności PKW

20.11.2014

Ruch Narodowy, Kongres Nowej Prawicy, Demokracja Bezpośrednia i Republikanie wezwały do manifestacji przed siedzibą Państwowej Komisji Wyborczej w Warszawie przeciw "chaosowi, degrengoladzie i nadużyciom" wyborczym.

Na Facebooku organizatorzy zaapelowali:

"Przyjdź (...) w czwartek na godz. 17.00 pod siedzibę PKW przy ul. Wiejskiej 10 i zaprotestuj przeciwko "państwu teoretycznemu". Dołącz do wydarzenia i zaproś znajomych!"

Na stronie wydarzenia:  "Warszawski protest przeciwko fałszerstwom wyborczym i nieudolności PKW!" czytamy:


"1. Mamy setki doniesień o przypadkach, gdy ktoś zagłosował ze znajomymi na kolegę, a ten miał zero głosów w tej komisji. Takie niezgodności można zauważyć i tak stosunkowo rzadko, bo tylko w przypadku kandydatów, którzy dostają kilka głosów, ale nie ma powodu by sądzić, że w przypadku popularniejszych kandydatów głosy również się nie "ulatniają".

2. Członkowie pracujący w komisjach potwierdzają, że wystarczy, że dwie osoby w komisji się znają i mogą unieważnić dowolną liczbę głosów na dowolną partię, dopisując dodatkowy krzyżyk na kartach do głosowania.

3. W tych wyborach – przez problemy z systemem – panował wyjątkowy chaos. Głosy i protokoły przez wiele godzin oczekiwania pozostawały bez nadzoru.

4. PSL miał w poprzednich wyborach nieporównywalnie większy wynik w okręgu mazowieckim – właśnie tam, gdzie była nieporównywalnie większa liczba głosów nieważnych.

5. W tych wyborach WSZĘDZIE liczba głosów nieważnych w wyborach do Sejmiku jest ogromna (20 proc.!) i WSZĘDZIE PSL ma wynik mający się nijak to wszelkich sondaży, odczuć i zdroworozsądkowej oceny poparcia dla PSL–u.

6. KAŻDY mógł wygenerować sobie certyfikat i zalogować się do systemu liczącego głosy jako członek komisji.

7. W Szczecinie system stwierdził, że prezydentem został człowiek, który nawet nie kandydował.

8. W Krakowie w przypadku niezgodności protokołu z liczenia ręcznego z tym, co pokazuje system kazano poprawiać wynik ręczny na ten z systemu.

9. W czasie liczenia głosów doszło do włamań na serwery PKW.

10. Niektóre wyniki są podawane na podstawie poprzednich wyliczeń systemu, niektóre na podstawie liczenia ręcznego, bo system jest niewiarygodny."

"Nie bądź bierny!" – apelują organizatorzy, zachęcają do przyjścia i zamanifestowania swojego sprzeciwu "wobec tych, którzy zmienili nasze państwo w 'bananową republikę'"

"Będziemy domagali się transparentnego procesu wyborczego i wyciągnięcia odpowiedzialności wobec tych, którzy za to odpowiadają" – zapowiadają inicjatorzy protestu.

Również w Krakowie ale o 19:00 pod Wieżą Ratuszową na Rynku Głównym odbędzie się protest "przeciw skandalicznej sytuacji związanej z nieudolnością PKW, oraz licznym fałszerstwom podczas wyborów samorządowych". Protest - jak piszą jego organizatorzy również na Facebooku - jest niepartyjny - ponad podziałami.

Udział w proteście zapowiedziały już: Polska Razem, Nowa Prawica, Stowarzyszenie Studenci dla Rzeczypospolitej, Koliber Kraków, Małopolscy Patrioci, Młodzi dla Polityki Realnej, Młodzież Wszechpolska, ONR Brygada Małopolska, Wiślaccy Patrioci i Ruch Narodowy Małopolska.


Greg/Facebook
[fot. Facebook/Warszawski protest przeciwko fałszerstwom wyborczym i nieudolności PKW!]


Zainteresował Cię artykuł? Znajdź nas na Facebooku!
CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook