Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Protest z niespodzianką

10.05.2012

Przed Sejmem trwa protest NSZZ "Solidarność" przeciw rządowym propozycjom podniesienia wieku emerytalnego, które podczas tego posiedzenia omawiają posłowie. Związkowcy rozstawili miasteczko namiotowe na skwerze przed wjazdem do Sejmu.

Protestujący przygotowują niespodziankę dla parlamentarzystów. Planują zablokować w piątek wyjazdy z Sejmu, by utrudnić posłom szybki powrót do domu.

Jeszcze dziś odbędzie się "namiotowe" posiedzenie Komisji Krajowej "Solidarności". Będzie to pierwszy taki przypadek w historii Solidarności.
Odbędzie się również debata na temat emerytur z udziałem ekspertów.

Przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Łódzka „Solidarności”, Waldemar Krenc powiedział Polskiemu Radiu, że jeśli rząd nie wycofa się z reformy emerytalnej w obecnym kształcie, niewykluczone, że protesty i demonstracje związkowców zakłócą Euro 2012. "Jeżeli się komuś wydaje, że pan premier będzie miał spokojne mistrzostwa to jest w błędzie" - zadeklarował Krenc.

Andrzej Jaworski, poseł PiS z Gdańska, zapowiedział, że w piątek do Warszawy przyjadą autokary ze związkowcami ze Stoczni Gdańskiej, którzy zamierzają demonstrować przed Sejmem i Kancelarią Prezydenta.

Nad rządowym projektem zmian w systemie emerytalnym pracują obecnie posłowie.

Projekt zmian w systemie emerytalnym zrównuje i wydłuża wiek emerytalny kobiet i mężczyzn do 67 lat.

TLa/PAP/Polskie Radio

[fot.PAP/Leszek Szymański]


Słowa kluczowe:

NSZZ "Solidarność"

,

protest

,

sejm

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook