Jedynie prawda jest ciekawa


Protest przeciwko zaniedbaniom na kolei

03.04.2012

Przed siedzibą Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwa protest kolejarskich związków zawodowych. W petycji adresowanej do premiera związkowcy apelują o to, żeby rząd zajął się poprawą bezpieczeństwa i sytuacji na kolei.

W demonstracji uczestniczą związkowcy m.in. ze Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych, kolejarskiej "S" i OPZZ. Palą race, trzymają transparenty z napisami "Bezpieczeństwo na kolei musi być priorytetem rządu", "Dość śmierci na kolei", "Pasażer chce płacić za podróż pociągiem, a nie karawanem".       

Przedstawiciele związkowców udali się do siedziby premiera, by zostawić tam petycję. Apelują w niej o to, żeby rząd zajął się poprawą bezpieczeństwa i sytuacji na kolei.      

We wtorek mija miesiąc od katastrofy kolejowej w Szczekocinach, w której zginęło 11 podróżnych i pięciu pracowników kolei.       

Rzecznik resortu transportu Mikołaj Karpiński powiedział we wtorek PAP, że w KPRM planowane jest spotkanie m.in. wiceministra transportu Andrzeja Massela z przedstawicielami protestujących kolejarzy.       

Przewodniczący rady Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ "Solidarność" Henryk Grymel apelował przed KPRM do rządzących o reakcję. Jeśli rząd nie zajmie się bezpieczeństwem na kolei, to "my się tym zajmiemy sami za pomocą strajku generalnego" - mówił.      

Zdaniem związkowców, bezpieczeństwo musi być priorytetem rządu, a nie tylko szeregowych kolejarzy.  

PAP

[fot.PAP/Leszek Szymański]
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook