Jedynie prawda jest ciekawa


„Prostacki manewr” Owsiaka

30.12.2014

Niebywałe! Jerzy Owsiak odtworzył układ, który pozwala mu na zarabianie na WOŚP.

„Nie przyszłoby mi do głowy, że Owsiak będzie w stanie wykonać taki manewr w trudnym dla niego czasie” – w ten sposób Piotr Wielgucki, bloger posługujący się pseudonimem Matka Kurka, komentuje kulisy powstania nowej firmy Jerzego Owsiaka. Okazuje się, że wraz z nagłośnieniem nieprawidłowości finansowych wokół WOŚP Owsiak chce wyprowadzić swój biznes do nowej firmy.

„Tutaj nic się nie zmienia, nawet nie próbowano wykonać tego manewru w bardziej subtelny sposób” – mówił Wielgucki w TV Republika. „Być może Jerzy Owsiak, przyzwyczajony do pancernego parasola, jaki ma nad głową, doszedł do wniosku, że nikt nie będzie tego dalej sprawdzał” – dodał.

Wielgucki, który na swoim blogu opisał szczegółowo kulisy powstania firmy „Jasna Sprawa” wskazał w Telewizji Republika, że Owsiak zdecydował się na „prostacki manewr”. „Nadal istnieją trzy podmioty, tyle że 'Mrówkę Całą' zastąpiła 'Jasna Sprawa'” – wyjaśniał. Wskazał, że ta piramida firm ma na celu dostarczanie zysków Owsiakowi. „Istnieje firma-dostarczyciel pieniędzy, czyli WOŚP, jest spółka-słup, czyli „Złoty Melon” i zwykła, prywatna firma krzak, czyli beneficjent operacji finansowych. Teraz jest to „Jasna Sprawa”. Ta prywatna firma świadczy usługi na rzecz WOŚP i Złotego Melona i pobiera za to pieniądze” – wyjaśniał bloger Matka Kurka.

Jak widać Jerzy Owsiak ma wciąż wielkie serce. I wielki portfel...

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook