Jedynie prawda jest ciekawa


Prokuratura zaprzecza informacjom "Bilda"

28.12.2016

Polscy śledczy zaprzeczają informacjom niemieckiego dziennika "Bild". Powołując się na sekcje zwłok polskiego kierowcy podał on, że Łukasz Urban został postrzelony na kilka godzin przed zamachem na jarmark bożonarodzeniowy w Berlinie i nie mógł bohatersko walczyć z zamachowcem.

Niemiecki „Bild” najpierw, powołując się na wstępną obdukcję, informował o tym, że Polak chwilę przed zamachem stoczył w szoferce bohaterską walkę z terrorystą, próbując zapobiec większej tragedii. Później gazeta zaprzeczyła tym doniesieniom, co zbulwersowało nie tylko Polaków.

Prokuratura Krajowa po sekcji zwłok kierowcy zaprzecza informacjom „Bilda”. Aby uciąć medialne spekulacje podaje, że polski kierowca nie został zastrzelony, gdy Anis Amri ukradł jego ciężarówkę, żył o wiele dłużej.

Jak informuje rmf24.pl:

"Polski kierowca TIRa nie zginął w momencie, gdy napadł na niego zamachowiec z Berlina – ujawnia Prokuratura Krajowa po sekcji zwłok Łukasza Urbana. Badania ciała Polaka zostały przeprowadzone dziś w Zakładzie Medycyny Sądowej w Szczecinie".

Ze względu na dobro śledztwa prokuratura nie potwierdza natomiast, czy na ciele Polaka widać ślady walki stoczonej z zamachowcem.

Na szczegółowe wyniki sekcji zwłok Łukasz Urbana trzeba poczekać około tygodnia.

Przypomnijmy. Do zamachu w Berlinie przyznało się Państwo Islamskie, któremu Amri przysiągł wierność na nagraniu opublikowanym przez propagandową agencję dżihadystów Amak.

wkt/wPolityce.pl/rmf24.pl

[fot. PAP/EPA/BERND VON JUTRCZENKA]

Warto poczytać

 1. 1270putinluk 26.05.2018

  Istnieje niebezpieczeństwo połączenia Białorusi z Rosją

  Istnieje niebezpieczeństwo integracji Białorusi z Rosją i stworzenia przez nie "połączonego podmiotu prawnego"; prezydentem połączonych państw mógłby zostać Władimir Putin, przedłużając sobie tym samym możliwość sprawowania władzy na Kremlu - powiedział w sobotę dyrektor PISM Sławomir Dębski.

 2. 1270wiezababel 26.05.2018

  "Popatrzmy, jak wygląda dzisiejsza Francja, Szwecja czy Londyn. To jest wieża Babel"

  Jeżeli nie przeprowadzimy zmian demograficznych i nie zachęcimy rodzin, by poprawiły dzietność, to żadna polityka gospodarcza w dłuższej perspektywie nie przyniesie skutków - powiedział w sobotę zastępca koordynatora ds. służb specjalnych Maciej Wąsik.

 3. kwiatek 26.05.2018

  Życzenia od premiera Morawieckiego z okazji z Dnia Matki

  Mateusz Morawiecki z okazji Dnia Matki przekazał mamom najlepsze życzenia. Pamiętajmy o naszych Mamach dzisiaj i we wszystkie pozostałe 364 dni roku! - dodał premier we wpisie na Twitterze.

 4. JablonskiPomnik 26.05.2018

  Tak wygląda czysta pogarda i nienawiść. Doktor politologii wzywa do oddawania moczu przy Pomniku Smoleńskim

  Popularny w mediach komentator, a wcześniej pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego wzywa do sikania przy warszawskim pomniku smoleńskim. Czy można upaść niżej?

 5. PolskaUEwiki 26.05.2018

  Polexit coraz bliżej? Jest komentarz polskiego ministra

  Członkostwo Polski w Unii Europejskiej nie podlega dyskusji - nie ma żadnych wątpliwości, że Polska jest i musi pozostać we Wspólnocie - oświadczył wiceszef MSZ Piotr Wawrzyk. Według niego, Polska potrzebuje "stabilnej, elastycznej i respektującej prawa swoich członków" Unii

 6. Jaki26052018 26.05.2018

  Jaki przyznaje: jestem w małym konflikcie z rządem. O co poszło?

  Wiceminister sprawiedliwości i kandydat Zjednoczonej Prawicy w wyborach na prezydenta Warszawy zaskoczył słuchaczy swoją deklaracją

 7. 1270lubnauer 26.05.2018

  Nowoczesna zatopiona. Partia Lubnauer nie weszłaby dziś do Sejmu

  To prawdziwa klęska - Nowoczesna nie tylko jest pod progiem, ale nie zanosi się nawet na to, by w najbliższym czasie ta sytuacja mogła się zmienić. Powodów do zadowolenia nie ma też PiS, który odniósłby "pyrrusowe zwycięstwo" - wynika z sondażu Estymator dla "Do Rzeczy"

 8. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook