Jedynie prawda jest ciekawa

Prokuratura ponownie pyta o aneks WSI

28.01.2016

Jak czytamy w serwisie TVP Info, Prokuratura skierowała do Kancelarii prezydenta prośbę o przesłanie kopii aneksu do raportu o likwidacji WSI.

To kolejny tego typu wniosek wysłany do Pałacu Prezydenckiego w ostatnich latach. Na podobne pismo skierowane do kancelarii Bronisława Komorowskiego, śledczy otrzymali odpowiedź odmowną. Jak zareaguje kancelaria nowego prezydenta - okaże się wkrótce.

Śledczy podkreślają, że bez tego dokumentu nie można sprawdzić, czy informacje tygodnika „Wprost” z 2014 r. o wycieku tajnych dokumentów z aneksu były prawdziwe.

"Postępowanie jest obecnie zawieszone. Przed kilkoma dniami skierowaliśmy do Kancelarii Prezydenta prośbę o nadesłanie kopii tzw. aneksu do raportu o likwidacji WSI. Dokument ten jest niezbędny do podjęcia postępowania" - powiedział tvp.info prok. Przemysław Nowak.

Prokuratorzy już raz przymierzali się do umorzenia śledztwa, ale po wyborach prezydenckich postanowili podjąć jeszcze jedną próbę.

Śledztwo w sprawie wycieku tajnych informacji z aneksu do raportu o likwidacji WSI stołeczna Prokuratura Okręgowa wszczęła w połowie sierpnia 2014 r. Stało się to gdy „Wprost” napisał, że otrzymał 47 stron dokumentów opatrzonych adnotacjami „ściśle tajne” i „egzemplarz pojedynczy”. Pismo pisało wówczas również o „szukaniu haków” na Komorowskiego.

Decyzja nowej kancelarii mogłaby ruszyć do przodu proces, który wydaje się być w martwym punkcie. Dodatkowym aspektem całej sprawy może być odpowiedź na pytanie, czy urzędnicy kancelarii prezydenta Dudy posiadają w sejfie aneks do raportu. I powrót pytania o ujawnienie aneksu.

kk/wpolityce.pl

[fot.WSI/IPN]

Warto poczytać

 1. 1270radziwill 19.10.2017

  Minister zdrowia: nie ma przesłanek do zakazania farmaceutom powoływania się na "klauzulę sumienia"

  W świetle orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego, brak jest przesłanek, by stwierdzić, że farmaceuci nie mogą powoływać się na "klauzulę sumienia" - ocenia minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara.

 2. brexit19102017 19.10.2017

  Czy Polacy będą musieli opuścić Wielką Brytanię?

  Jednym z pytań, które wielu Polaków zadawało sobie po referendum po Brexicie było to, w jaki sposób zostanie potraktowana polska diaspora mieszkająca i pracująca na Wyspach.

 3. Grobybohaterowwiki 19.10.2017

  Na grobach bohaterów zapłoną znicze. Rusza 9 edycja akcji

  Znicze w miejscach masowych egzekucji Polaków w czasie II wojny światowej zapłoną w niedzielę w ramach akcji społecznej "Zapal znicz pamięci". W tym roku akcja ma 9. edycję, jej celem jest upamiętnienie pomordowanych mieszkańców ziem wcielonych do III Rzeszy

 4. MN 19.10.2017

  RDI w obronie usuwanych patriotycznych profili na Facebooku

  Reduta Dobrego Imienia poszukuje osób, których strony i grupy na Facebooku zostały zablokowane samowolnie przez administratorów Facebooka. Informacje o takich poczynaniach posłużą jako dowody w sprawie sądowej - czytamy w przesłanym PAP komunikacie.

 5. Gdansk19102017YT 19.10.2017

  Pościg jak z filmu akcji. Bilans? Roztrzaskany samochód i ranni policjanci [WIDEO]

  6 gdańskich policjantów doznało niegroźnych obrażeń w efekcie pościgu za kierowcą, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna był nietrzeźwy: uciekając uderzył w trzy auta, w tym dwa radiowozy, zatrzymał się dopiero gdy jego auto wpadło na przydrożne bariery.

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook