Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prokuratura nic nie wie na temat remontu Tu-154M w Rosji

09.02.2013

Prokuratura wojskowa nie otrzymała od strony rosyjskiej "kopii dokumentacji technicznej, wytworzonej i zgromadzonej w zakładach realizujących czynności związane z przeprowadzonym na terytorium Federacji Rosyjskiej remontem generalnym Tu-154M nr 101".

Śledczy nie znają kulis remontu Tu-154M. Jak podaje Gazeta Polska Codziennie - prokuratura wojskowa nie otrzymała od strony rosyjskiej "kopii dokumentacji technicznej, wytworzonej i zgromadzonej w zakładach realizujących czynności związane z przeprowadzonym na terytorium Federacji Rosyjskiej remontem generalnym Tu-154M nr 101, zakończonym w dniu 21 grudnia 2009 r.". Przyznał to pytany przez "GPC" rzecznik NPW, płk Zbigniew Rzepa.

Takim obrotem sprawy zaskoczeni są posłowi z parlamentarnego zespołu Antoniego Macierewicza. Sprawa jest podejrzana, bo jak ustalił zespół, dokonująca remontu firma Polit Elektronik już rok wcześniej poinformowała, że otrzyma kontrakt na remont dwóch polskich tupolewów.

W 2009 roku MON, kierowane przez Bogdana Klicha rozpisało przetarg na remont maszyn, ale nagle wycofały się z niego dotychczasowe spółki serwisujące maszyny - czytamy w "GPC". W tej sytuacji przetarg z wolnej ręki wygrało konsorcjum MAW Telecom i Polit Elektronik, które zleciło remont firmie Awiakor. Zwycięskie konsorcjum kontroluje m. in. Oleg Deripaska, oligarcha zaprzyjaźniony z Władimirem Putinem oraz ludzie związani niegdyś z polskimi WSI.

Jak ustaliła "GPC" - procedurze przetargowej nie przyglądało się nigdy Centralne Biuro Antykorupcyjne. Z kolei płk Krzysztof Dusza ze Służby Kontrwywiadu Wojskowego poinformował "GPC" lakonicznie: "SKW na bieżąco realizowała i realizuje pozostające w jej właściwości zadania okreslone w ustawie.

GPC/run

fot. wikipedia

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook