Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prokuratura nic nie wie na temat remontu Tu-154M w Rosji

09.02.2013

Prokuratura wojskowa nie otrzymała od strony rosyjskiej "kopii dokumentacji technicznej, wytworzonej i zgromadzonej w zakładach realizujących czynności związane z przeprowadzonym na terytorium Federacji Rosyjskiej remontem generalnym Tu-154M nr 101".

Śledczy nie znają kulis remontu Tu-154M. Jak podaje Gazeta Polska Codziennie - prokuratura wojskowa nie otrzymała od strony rosyjskiej "kopii dokumentacji technicznej, wytworzonej i zgromadzonej w zakładach realizujących czynności związane z przeprowadzonym na terytorium Federacji Rosyjskiej remontem generalnym Tu-154M nr 101, zakończonym w dniu 21 grudnia 2009 r.". Przyznał to pytany przez "GPC" rzecznik NPW, płk Zbigniew Rzepa.

Takim obrotem sprawy zaskoczeni są posłowi z parlamentarnego zespołu Antoniego Macierewicza. Sprawa jest podejrzana, bo jak ustalił zespół, dokonująca remontu firma Polit Elektronik już rok wcześniej poinformowała, że otrzyma kontrakt na remont dwóch polskich tupolewów.

W 2009 roku MON, kierowane przez Bogdana Klicha rozpisało przetarg na remont maszyn, ale nagle wycofały się z niego dotychczasowe spółki serwisujące maszyny - czytamy w "GPC". W tej sytuacji przetarg z wolnej ręki wygrało konsorcjum MAW Telecom i Polit Elektronik, które zleciło remont firmie Awiakor. Zwycięskie konsorcjum kontroluje m. in. Oleg Deripaska, oligarcha zaprzyjaźniony z Władimirem Putinem oraz ludzie związani niegdyś z polskimi WSI.

Jak ustaliła "GPC" - procedurze przetargowej nie przyglądało się nigdy Centralne Biuro Antykorupcyjne. Z kolei płk Krzysztof Dusza ze Służby Kontrwywiadu Wojskowego poinformował "GPC" lakonicznie: "SKW na bieżąco realizowała i realizuje pozostające w jej właściwości zadania okreslone w ustawie.

GPC/run

fot. wikipedia

Warto poczytać

 1. dudapapgrygiel 28.05.2017

  Prezydent na pielgrzymce mężczyzn w Piekarach Śl.

  Powołaniem i zadaniem chrześcijan jest czynienie dobra wszędzie tam, gdzie brakuje sprawiedliwości i miłości społecznej - mówił abp Wiktor Skworc do uczestników dorocznej pielgrzymki mężczyzn. W uroczystości uczestniczył prezydent RP Andrzej Duda.

 2. ksszydlopapbednarczyk 28.05.2017

  Ks. Szydło, syn premier, odprawił Mszę prymicyjną

  Ks. Tymoteusz Szydło, syn premier Beaty Szydło, odprawił w niedzielę prymicyjną mszę św. w kościele Matki Bożej Częstochowskiej w rodzinnym Przecieszynie. W Eucharystii uczestniczyła rodzina wyświęconego dzień wcześniej księdza, w tym szefowa rządu.

 3. pispapdelmanowicz 28.05.2017

  Wyjazdowe posiedzenie klubu PiS

  "Podkarpacie potrzebuje przyśpieszenia" - posłowie PiS na wyjazdowym posiedzeniu klubu w Strachocinie. W przyjętym stanowisku podkreślili m.in. konieczność budowy nowych przejść granicznych ze Słowacją i Ukrainą.

 4. macierewiczzolnierzepapSI 28.05.2017

  Weterani świętują w Giżycku

  Kilkuset żołnierzy i funkcjonariuszy służb mundurowych - uczestników misji zagranicznych - wzięło udział w centralnych obchodach Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa, które odbyły się w niedzielę w Giżycku. Do wieczora trwa tam jeszcze piknik weterana.

 5. mid-17526086 28.05.2017

  Łapiński: prezydent USA odwiedzi Polskę

  Krzysztof Łapiński powiedział, że prezydent Duda podczas szczytu NATO w Brukseli spotkał się z Trumpem i było to „dłuższe spotkanie”.

 6. MKaminski2852017 28.05.2017

  SN zbada pytanie ws. prezydenckich ułaskawień

  Sędziowie SN zbada pytanie prawne dotyczące ułaskawienia przez prezydenta Andrzeja Dudę Mariusza Kamińskiego i innych b. członków szefostwa CBA.

 7. Krzysztof-Lozinski-gfdgdfgfdgdfs 27.05.2017

  Łoziński nowym szefem KOD

  "Dziękuję Mateuszowi za pracę, którą wykonał" - powiedział Łoziński.

 8. Antoni-Macierewicz-gfsdgfdg 27.05.2017

  Macierewicz spotkał się z weteranami

  Szef MON odwiedził uczestników zawodów strzeleckich dla weteranów i poszkodowanych na misjach, które odbyły się na strzelnicy k. Orzysza.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook