Jedynie prawda jest ciekawa


Prokuratura Krajowa: W trumnie prezydenta Kaczyńskiego szczątki innych osób!

01.06.2017

Marek Pasionek, zastępca prokuratora generalnego, poinformował na konferencji prasowej, że w trumnie Lecha Kaczyńskiego ujawniono fragmenty ciał dwóch innych osób.

- Decyzja o ekshumacjach była słuszna. Rozmowy z rodzinami są trudne, ale nie dotarły do mnie od nich sygnały o nieprawidłowościach w pracy prokuratorów - mówił Pasionek. 

- Kilkadziesiąt elementów ciał pozostaje nadal w badaniach. Chcemy, by w 100 proc. potwierdziły tożsamość - powiedział.

-  Sześć ekshumacji do końca czerwca, potem zawieszenie prac na wakacje - zapowiedział. 

- Z czterech ekshumacji nie ma jeszcze wyników badań genetycznych. Są dwa przypadki zamiany ciał, w 9 przypadkach znaleziono części ciał innych osób - podsumował Pasionek.

W ostatnich dniach Prokuratura Krajowa potwierdziła doniesienia "Faktu", że w trumnach generałów Bronisława Kwiatkowskiego i Włodzimierza Potasińskiego znajdowały się szczątki innych ofiar katastrofy z 10 kwietnia 2010 roku. Według "Super Expressu", szczątki pięciu innych osób znaleziono też w trumnie stewardessy Natalii Januszko. 

Już na początku kwietnia prokuratura informowała, że w trakcie prowadzonych od listopada ekshumacji stwierdzono dwa przypadki zamiany ciał, a w pięciu trumnach znaleziono szczątki innych osób.  

Wczoraj, w śledztwie dotyczącym między innymi nieprzeprowadzenia sekcji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, w Prokuraturze Krajowej została przesłuchana - w charakterze świadka - była premier i była minister zdrowia Ewa Kopacz.  

W katastrofie 10 kwietnia 2010 pod Smoleńskiem zginęło 96 osób lecących na uroczystości rocznicy zbrodni katyńskiej, wśród nich prezydent Lech Kaczyński i jego małżonka. 

Warto poczytać

 1. Westerplatte 25.04.2018

  Wojna o Westerplatte. Kto odpowiada za bałagan w miejscu uświęconym krwią Polaków?

  Zaczęło się niespełna tydzień temu od wpisu Pawła Adamowicza na Facebooku: – Urząd Miejski w Gdańsku odwiedził protegowany ministra w asyście kamer TVP - napisał prezydent Gdańska

 2. Kijowskiwiki 25.04.2018

  On wrócił! Kijowski protestuje pod Sejmem

  - Gdyby przeciwko obecnej władzy protestowało Stowarzyszenie Łysych (o ile takie istnieje), Kijowski ogoliłby się na glacę i na pewno dołączyłby do protestu. Tak bardzo kocha demokrację i praworządność. I cudzą kasę - skomentował obecność byłego lidera KOD pod Sejmem jeden z internautów

 3. Tarczynskiwpolsce 25.04.2018

  Tarczyński nie wytrzymał: kiedy twój pan Michnik przeprosi za brata?

  Rosyjska propaganda odkryła potencjał pana Tarczyńskiego - napisał na Twitterze redaktor Gazety Wyborczej Bartosz Wieliński. Poseł udzielił szybkiej repliki

 4. lichocka25042018 25.04.2018

  Lichocka dla wPolsce.pl: Projekt „Zatrzymaj aborcję” ma rozbić prawicę

  Ten projekt jest zły, jest źle napisany również dlatego, że jedne dzieci - te chore - ma chronić, a inne dzieci - zupełnie zdrowe - pozwala zabijać - powiedziała w środę o projekcie "Zatrzymaj aborcję" posłanka PiS Joanna Lichocka.

 5. 1270migalskis12 25.04.2018

  Gdzie ten człowiek ma serce? Popis bezduszności w wykonaniu Marka Migalskiego.

  Gdy cały świat emocjonuje się dramatyczną walką o życie małego Alfi’ego Evansa, są ludzie, na których bezduszność maszyny urzędniczej nie robi wrażenia. Godną politologa wrażliwością społeczną zabłysnął były europoseł Marek Migalski.

 6. 1270andrzejdudaalfie 25.04.2018

  Prezydent Duda: Musimy ocalić Alfiego Evansa!

  Prezydent Andrzej Duda zabrał głos w sprawie małego Alfie'go Evansa

 7. 1270andrzejdudaetiop 25.04.2018

  Johann: konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany

  Konstytucja RP wymaga korekty lub całkowitej zmiany - ocenił w środę przedstawiciel prezydenta w KRS Wiesław Johann. Jego zdaniem należy jasno określić relacje pomiędzy władzą wykonawczą, sądowniczą a ustawodawczą.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook