Jedynie prawda jest ciekawa

Prokuratura chce przesłuchać generała

29.11.2011

Gen. Janicki był przesłuchiwany we wrześniu ub. r. Jak podaje gazeta "Nie postawiono mu żadnych zarzutów, gdyż - jak wyjaśnia prokurator Renata Mazur - postępowanie toczy się w sprawie, a nie przeciwko komuś."

Z wezwaniem do prokuratury musi się liczyć także wiceszef BOR gen. Paweł Bielawny, odpowiedzialny w tej formacji za operacje ochronne. Według informatorów "Naszego Dziennika", gen. Janicki miał po katastrofie smoleńskiej sugerować, że to on był odpowiedzialny za przygotowanie tragicznego lotu.

Od początku śledztwa dotyczącego organizacji lotów Tu-154M z 7 i 10 kwietnia 2010 r. przesłuchano ponad 100 osób – przypomina "Nasz Dziennik". Prokuratorzy wystąpili też o billingi siedmiu numerów telefonów. Oficjalnie śledczy nie ujawniają, o czyje telefony chodzi, ale wydaje się oczywiste, że sprawdzenie połączeń telefonicznych szefa BOR jest czynnością nieodzowną.
- Prokuratura wystąpiła o billingi funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu tej wizyty. I te materiały zostaną przekazane, tak jak zawsze czyniło to Biuro Ochrony Rządu - mówi dziennikowi mjr Dariusz Aleksandrowicz, rzecznik BOR.

Niezalezna.pl/"Nasz Dziennik"
[fot. PAP/Tomasz Gzell]
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook