Jedynie prawda jest ciekawa

Prokuratorzy znów jadą do Smoleńska

30.11.2011

Wojskowi prokuratorzy oraz powołani przez nich biegli znów wybierają się do Moskwy i Smoleńska. Mają przesłuchiwać kontrolerów, oglądać sprzęt na lotnisku i dokonywać pomiarów – informuje Naczelna Prokuratura Wojskowa. Tylko dlaczego to wszystko dzieje się tak długo po katastrofie?

Jak podał w komunikacie płk Zbigniew Rzepa, rzecznik wojskowej prokuratury, misja potrwa od 5 do 19 grudnia 2011 r.

- Do Moskwy uda się prokurator Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie oraz biegły – członek zespołu powołanego przez prokuraturę w dniu 3 sierpnia 2011 r., w celu wydania kompleksowej opinii stwierdzającej okoliczności, przyczyny i przebieg katastrofy z dnia 10 kwietnia 2010 r. w Moskwie, polscy biegli oraz prokurator będą uczestniczyć w przesłuchaniach świadków – osób wchodzących w skład obsługi lotniska Smoleńsk „Siewiernyj” w dniu katastrofy – czytamy w komunikacie.

Inna grupa (prokurator oraz trzech biegłych) będzie w Smoleńsku dokonywać pomiarów geofizycznych lotniska „Siewiernyj” oraz weźmie udział w oględzinach jednego z elementów wyposażenia tego lotniska. Później dołączą do zespołu pracującego w Moskwie.

- Efekt czynności zaplanowanych w trakcie pobytu polskich biegłych i prokuratorów w Moskwie i Smoleńsku wykorzystany będzie przez zespół biegłych, o którym była mowa powyżej – napisał płk Rzepa.

To kolejna wyprawa prokuratorów do Rosji. Ostatnio, w lutym, przesłuchiwali w Moskwie kontrolerów sprowadzających samoloty na Siewiernyj w kwietniu 2010 roku.

ruk, www.npw.gov.pl

[fot. wikipedia.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook