Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Szaflik został zaszczuty?

27.08.2012

Krajowy konsultant do spraw okulistyki prof. Jerzy Szaflik, odwołany za nieprawidłowości z przeszczepami rogówki w jego klinice, padł ofiarą polityczno-towarzyskiego „porozumienia”, którego celem było zapewnienie stanowiska znajomemu ministra – twierdzi „Rzeczpospolita”.

Profesor Szaflik został odwołany na podstawie nieprawdziwych zarzutów - czytamy w gazecie. Przed tygodniem tygodniem minister zdrowia Bartosz Arłukowicz odwołał Szaflika z jego funkcji i skierował sprawę rzekomych nieprawidłowości w przeszczepach rogówki do CBA. Jak twierdzi informator gazety, w materiałach, udostępnionych CBA przez Ministerstwo Zdrowia nie ma dowodów, by w prywatnej klinice prof Szaflika dochodziło do korupcji.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej", odwołaniu okulisty towarzyszył artykuł w  „Gazecie Wyborczej” w którym oskarżono profesora o nieprawidłowości. Powstał on bez rozmowy z nim i zawierał nieprawdę - pisze gazeta. Autorzy artykułu napisali na podstawie anonimowych źródeł, że profesor wykorzystując stanowisko krajowego konsultanta z naruszeniem prawa „pobierał” rogówki do przeszczepów z warszawskiego Banku Oka i przekazywał je swojej prywatnej klinice.

Tymczasem, jak pisze "Rzeczpospolita", rógówki stamtąd nie pochodziły, zaś jedyną nieprawidłowością był brak zgody resortu zdrowia na przeszczep rogówki przez dyrektora prywatnej kliniki.


TLa/"Rzeczpospolita"

[fot. PAP/Paweł Pawłowski]

strona internetowa prof. Szaflika: profesorszaflik.pl
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook