Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Szaflik został zaszczuty?

27.08.2012

Krajowy konsultant do spraw okulistyki prof. Jerzy Szaflik, odwołany za nieprawidłowości z przeszczepami rogówki w jego klinice, padł ofiarą polityczno-towarzyskiego „porozumienia”, którego celem było zapewnienie stanowiska znajomemu ministra – twierdzi „Rzeczpospolita”.

Profesor Szaflik został odwołany na podstawie nieprawdziwych zarzutów - czytamy w gazecie. Przed tygodniem tygodniem minister zdrowia Bartosz Arłukowicz odwołał Szaflika z jego funkcji i skierował sprawę rzekomych nieprawidłowości w przeszczepach rogówki do CBA. Jak twierdzi informator gazety, w materiałach, udostępnionych CBA przez Ministerstwo Zdrowia nie ma dowodów, by w prywatnej klinice prof Szaflika dochodziło do korupcji.

Jak czytamy w „Rzeczpospolitej", odwołaniu okulisty towarzyszył artykuł w  „Gazecie Wyborczej” w którym oskarżono profesora o nieprawidłowości. Powstał on bez rozmowy z nim i zawierał nieprawdę - pisze gazeta. Autorzy artykułu napisali na podstawie anonimowych źródeł, że profesor wykorzystując stanowisko krajowego konsultanta z naruszeniem prawa „pobierał” rogówki do przeszczepów z warszawskiego Banku Oka i przekazywał je swojej prywatnej klinice.

Tymczasem, jak pisze "Rzeczpospolita", rógówki stamtąd nie pochodziły, zaś jedyną nieprawidłowością był brak zgody resortu zdrowia na przeszczep rogówki przez dyrektora prywatnej kliniki.


TLa/"Rzeczpospolita"

[fot. PAP/Paweł Pawłowski]

strona internetowa prof. Szaflika: profesorszaflik.pl

Warto poczytać

 1. wystawa21092017 21.09.2017

  Jedno z najcenniejszych artystycznych świadectw Auschwitz zagrożone. Każdy może pomóc

  Franciszkanie szukają funduszy na ratowanie wystawy byłego więźnia Auschwitz Mariana Kołodzieja w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach. Niszczy ją szkodnik zwany kołatkiem. Gwardian ojciec Piotr Cuber powiedział, że zakonnicy nie mają pieniędzy na dezynsekcję.

 2. PalacKultury 21.09.2017

  Mazurek: Gronkiewicz-Waltz złamała prawo i została słusznie ukarana

  Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz złamała prawo, nie stawiając się przed komisją weryfikacyjną; została słusznie ukarana - powiedziała w czwartek rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

 3. Szydlo21092017 21.09.2017

  Szydło: liczę na prawdziwą reformę sądownictwa

  Mam nadzieję, że prezydenckie projekty ustaw o KRS i SN, będą zakładały prawdziwą reformę sądownictwa, bo tego oczekują Polacy - oświadczyła w czwartek premier Beata Szydło.

 4. Grupinskiwiki 21.09.2017

  Farbowany konserwatysta. Poseł PO chce wprowadzenia związków partnerskich!

  Jeśli Platforma Obywatelska wróci do władzy, to będę dążył do tego, żeby "jak najszybciej" wprowadzić związki partnerskie - zapowiedział poseł PO Rafał Grupiński. Dodał, że jego ugrupowanie zmieni także podstawy programowe, po przeprowadzonej przez szefową MEN reformie edukacji.

 5. HGW09082017 21.09.2017

  Urząd Skarbowy wszedł na konto Gronkiewicz-Waltz!

  Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do komisji weryfikacyjnej. Chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach.

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook