Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Prof. Staniszkis: Konieczna jest naprawa państwa

09.08.2014

„Konieczna jest naprawa państwa. To powinien był czołowy postulat PiS” – mówiła w Telewizji Republika socjolog prof. Jadwiga Staniszkis.

Prof. Staniszkis surowo oceniła premiera Donalda Tuska. „Tusk jest specyficzną osobowością, która świeci światłem odbitym. Kiedy zaczynają się problemy, on po prostu gaśnie” – oceniła socjolog. Dodała, że Donald Tusk zniszczył kolektywne rządzenie w Platformie Obywatelskiej. „Dziś jest słaby i histeryczny, i to widać” – dodała.

Wskazała, że „zaskakujące jest, że tyle razy udawało mu się zarządzać kryzysem”. „W taśmach mamy do czynienia z ewidentną korupcją polityczną” – zauważyła prof. Staniszkis. Wskazała, że Donald Tusk jest cyniczny i „tak jak ludzie słabi, często jest mściwy, pamiętliwy, pamiętającym wszystkim urazy”. „To, w co PO celuje, to zawłaszczanie państwa” – stwierdziła socjolog.

Odnosząc się do propozycji PiSu, który ma coraz większe szanse na przejęcie władzy, socjolog wskazała, że „od Prawa i Sprawiedliwości oczekuje, że przed wyborami zadeklaruje, że przywróci pozycję służby cywilnej, która będzie pewną kontrą dla chaosu, jaki tworzy sama administracja”. „Chodzi o powrót wyłącznie do kompetencji i zastąpienie nimi upartyjnienia. To jest potrzebne w polskiej polityce. Konieczna jest naprawa państwa” – podkreślała.

Prof. Jadwiga Staniszkis jednak stwierdziła również, że PiS „też upartyjniał i zawłaszczał państwo, ale na mniejszą skalę niż PO”. „Teraz powinien obrać inną strategię” – dodała.

Zdaniem socjolog naprawa państwa powinna być czołowym postulatem Prawa i Sprawiedliwości. „To jest konieczne. PiS w wyborach samorządowych powinien stawiać na konkretne strategie dla regionów, niezależnie od interesów partyjnych, wszędzie stawiać na zwycięstwo” – podkreślała także prof. Staniszkis. „Wokół PiS jest mnóstwo kompetencji i wiedzy, które się marnują. Jest ich znacznie więcej w PiS-ie niż w PO i Jarosław Kaczyński jeśli chce, potrafi to wykorzystać” – uzupełniała socjolog.

ez,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Jadwiga Staniszkis

,

Polska

,

polityka

,

państwo

,

PiS

Warto poczytać

 1. mid-17323028-1 23.03.2017

  Szydło: Nie będzie UE bez zasad

  „Czy jesteśmy gotowi, by podejmować odważne decyzje o przyszłości Europy?”

 2. mid-17323015 23.03.2017

  Szef MON odpowiada na zarzuty opozycji

  16 tys. osób zapisało się do Wojsk Obrony Terytorialnej - poinformował w czwartek w Sejmie minister obrony narodowej Antonii Macierewicz. Tłumaczył też, że odejścia wojskowych z armii były w pewniej mierze związane z kwestiami lustracyjnymi.

 3. mid-17321024 23.03.2017

  Premier: Nie ma mowy o rekonstrukcji rządu

  Nie ma w tej chwili absolutnie mowy na temat jakiejkolwiek rekonstrukcji rządu - zadeklarowała w czwartek w TVN24 premier Beata Szydło. Premier dodała również, że czeka na zapowiadany przez PO wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec jej rządu.

 4. mid-17323014 23.03.2017

  Zieliński: W Polsce nie ma zagrożenia terrorystycznego

  - Polska policja jest w kontakcie z brytyjską; ostatnio zwiększamy liczbę oficerów łącznikowych w Wielkiej Brytanii - powiedział wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński.

 5. warsaw-8821121280 22.03.2017

  Spotkanie Duda-Macierewicz 31 marca

  "22 marca br. szef BBN minister Paweł Soloch w imieniu Prezydenta RP Andrzeja Dudy zaprosił na spotkanie ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza”.

 6. mid-17322021 22.03.2017

  Była prezes UOKiK przed komisją ds. Amber Gold

  Przykro mi, że klienci Amber Gold zostali poszkodowani, ale nie czuję się winna, bo w oparciu o ówczesną wiedzę i instrumenty, jakimi dysponowaliśmy, zrobiliśmy to, co uważaliśmy, że możemy zrobić - mówiła b. prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel w środę przed komisją śledczą.

 7. mid-17321059 22.03.2017

  Prezydent: Ważna rola demokracji lokalnej

  „Decentralizacja państwa, przekazanie części władzy publicznej „w dół”, w ręce samorządowych wspólnot, stanowi jeden z istotniejszych elementów polskich przemian”.

 8. mid-17322030 22.03.2017

  IPN wznowił pracę na Cmentarzu Rakowickim

  Na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie specjaliści z IPN i Instytutu Ekspertyz Sądowych prowadzą w środę oględziny szczątków odnalezionych przez badaczy z Fundacji Niezłomni. Dopiero po dalszych badaniach będzie wiadomo, czy udało się odnaleźć miejsce pochówku żołnierzy antykomunistycznego podziemia.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook