Jedynie prawda jest ciekawa


Prof. Staniszkis: Konieczna jest naprawa państwa

09.08.2014

„Konieczna jest naprawa państwa. To powinien był czołowy postulat PiS” – mówiła w Telewizji Republika socjolog prof. Jadwiga Staniszkis.

Prof. Staniszkis surowo oceniła premiera Donalda Tuska. „Tusk jest specyficzną osobowością, która świeci światłem odbitym. Kiedy zaczynają się problemy, on po prostu gaśnie” – oceniła socjolog. Dodała, że Donald Tusk zniszczył kolektywne rządzenie w Platformie Obywatelskiej. „Dziś jest słaby i histeryczny, i to widać” – dodała.

Wskazała, że „zaskakujące jest, że tyle razy udawało mu się zarządzać kryzysem”. „W taśmach mamy do czynienia z ewidentną korupcją polityczną” – zauważyła prof. Staniszkis. Wskazała, że Donald Tusk jest cyniczny i „tak jak ludzie słabi, często jest mściwy, pamiętliwy, pamiętającym wszystkim urazy”. „To, w co PO celuje, to zawłaszczanie państwa” – stwierdziła socjolog.

Odnosząc się do propozycji PiSu, który ma coraz większe szanse na przejęcie władzy, socjolog wskazała, że „od Prawa i Sprawiedliwości oczekuje, że przed wyborami zadeklaruje, że przywróci pozycję służby cywilnej, która będzie pewną kontrą dla chaosu, jaki tworzy sama administracja”. „Chodzi o powrót wyłącznie do kompetencji i zastąpienie nimi upartyjnienia. To jest potrzebne w polskiej polityce. Konieczna jest naprawa państwa” – podkreślała.

Prof. Jadwiga Staniszkis jednak stwierdziła również, że PiS „też upartyjniał i zawłaszczał państwo, ale na mniejszą skalę niż PO”. „Teraz powinien obrać inną strategię” – dodała.

Zdaniem socjolog naprawa państwa powinna być czołowym postulatem Prawa i Sprawiedliwości. „To jest konieczne. PiS w wyborach samorządowych powinien stawiać na konkretne strategie dla regionów, niezależnie od interesów partyjnych, wszędzie stawiać na zwycięstwo” – podkreślała także prof. Staniszkis. „Wokół PiS jest mnóstwo kompetencji i wiedzy, które się marnują. Jest ich znacznie więcej w PiS-ie niż w PO i Jarosław Kaczyński jeśli chce, potrafi to wykorzystać” – uzupełniała socjolog.

ez,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 2. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 3. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 4. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 5. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 6. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 7. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 8. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook