Jedynie prawda jest ciekawa

Prof. Chazan na wypowiedzeniu

21.07.2014

Uważam że kara, która mnie spotkała jest po pierwsze niezasłużona, ponieważ sprawowałem się całkiem nieźle – powiedział prof. Bogdan Chazan komentując decyzję warszawskiego ratusza o zwolnieniu go z funkcji dyrektora.

- Po drugie, uważam że wysokość tej kary jest niewspółmierna do zarzucanego mi czynu – powiedział Chazan podczas konferencji prasowej.

- Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim za wszelkie wyrazy wsparcia - dodał, wymieniając ooby prywatne, instytucje i organizacje. Podziękował też całemu personelowi szpitalnemu za owocną współpracę.

- Żałuję, że nie dane mi zostało dokończenie budowy szpitala i otwarcia Centrum Zdrowia Rodziny, który planowany jest na wrzesień. Żałuję że nie będę mógł zorganizować jubileuszu 60-lecia szpitala, który odbędzie się we wrześniu - wyliczał prof. Chazan.

Wypowiedzenie wręczyli mu dziś urzędnicy Biura Polityki Zdrowotnej. Hanna Gronkiewicz-Waltz nie miała odwagi, by spotkać się z zasłużonym dla miasta wybitnym lekarzem i dyrektorem, który doprowadził upadającą placówkę do świetności o europejskich standardów.

- Okres wypowiedzenia wynosi trzy miesiące, ale prof. Chazan jest zwolniony z obowiązku świadczenia pracy - stwierdził rzecznik stołecznego magistratu Bartosz Milczarczyk.

Spotkanie prof. Chazana z wiceprezydentem Warszawy Jackiem Wojciechowiczem było zaplanowane na godz. 15.00. Jednak ratusz przyspieszył spotkanie z obawy przed protestami.

Procedura formalna została wyczerpana; spotkanie z prezydentem Wojciechowiczem ma być okazją do rozmowy pracodawcy z pracownikiem, podziękowania za pracę prof. Chazana” - powiedział Milczarczyk.

Manipulacja lobby proaborcyjnego zwyciężyła! Prof. Chazan otrzymał jednak wyrazy poparcia od kilkudziesięciu tysięcy osób. Petycję do prezydent Warszawy podpisało ponad 60 tysięcy osób.

Slaw

[FOTO: wPolityce.pl/ "tvp.info"]

Warto poczytać

 1. 1270pkw 17.12.2017

  Ruszają prace nad zmianami w Kodeksie wyborczym

  Trzy senackie komisje na wspólnym posiedzeniu w poniedziałek rozpoczną prace nad uchwalonymi przez Sejm zmianami w Kodeksie wyborczym oraz ustawach samorządowych. Nowela wprowadza m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz zmienia sposób wyboru członków PKW.

 2. 1270promocja 17.12.2017

  Antoni Macierewicz: jesteście elitą, armia to fundament bezpieczeństwa i patriotyzmu

  Szef MON Antoni Macierewicz podczas niedzielnej promocji oficerskiej żołnierzy rezerwy podkreślił, że armia to fundament nie tylko bezpieczeństwa, ale wartości patriotycznych. Zaapelował do żołnierzy o przypominanie historii po to, żeby "Polakom nie towarzyszyło kłamstwo".

 3. gdynia17122017 17.12.2017

  Wojsko otworzyło ogień do robotników idących do pracy. Zginęło 45 osób, 1165 odniosło rany

  47 lat temu, 17 grudnia 1970 r. w Gdyni wojsko otworzyło ogień do robotników idących do pracy. Było to najtragiczniejsze wydarzenie w czasie pacyfikacji robotniczych protestów na Wybrzeżu dokonanej przez władze komunistyczne - w jej wyniku zginęło 45 osób, a 1 165 odniosło rany.

 4. KijowskiYT17122017 17.12.2017

  Kijowski nie ma wstydu! Zebrał 32 tysiące złotych i mówi: Będziemy mogli spokojnie przeżyć święta

  Były lider Komitetu Obrony Demokracji najprawdopodobniej zdecyduje się jednak pozostać w Polsce. Sympatycy zorganizowali zrzutkę na jego utrzymanie

 5. Morawiecki17122017 17.12.2017

  Morawiecki o Grudniu'70: to był korytarz do wolności

  Pamiętamy, że Gdynia i ten kawałek Polski przed II Wojną Światową był nazywany korytarzem; dla mnie symbolicznie to, co się działo w 1970 r., potem w 1980 r. to był taki korytarz do wolności - mówił na spotkaniu m.in. z uczestnikami wydarzeń na Wybrzeżu premier Mateusz Morawiecki

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook