Jedynie prawda jest ciekawa

Seria prezydenckich błędów

14.10.2011

Wydaje się, że „wpadki” prezydenta Bronisława Komorowskiego to serial bez zakończenia. Podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie prezydentowi znów udało się wszystkich zaskoczyć.

Na oficjalnym filmie z uroczystości opublikowanym przez Kancelarię Prezydenta widać jak Komorowski już na początku strzela „gafę”. Zwracając się do rektora UKSW ks. prof. dr hab. Henryka Skorowskiego, tytułuje go księdzem. Później jednak zwraca się już do niego per „panie rektorze”. Prezydent ma także poważny problem z odmianą słów „rok akademicki” w liczbie mnogiej. Jakby tego było mało, gdy już prezydent przebrnął przez odmianę „roków akademickich”, pomylił imię patrona uczelni, nazywając ją Uniwersytetem Stefana Karola Wyszyńskiego.

Po publikacji portalu Niezalezna.pl materiał został bardzo szybko zablokowany i na stronie Prezydent.pl znalazła się jego bardzo okrojona wersja, jednak nadal można go w całości obejrzeć na stronie Niezależna.pl

Prezydenckie „wpadki” i „dowcipy” powoli obrastają już legendą. Słynne było sięgnięcie przez prezydenta po swe ulubione damsko-męskie analogie i zasugerowanie prezydentowi USA Barackowi Obamie, że zdradza go żona, pamiętny jest prezydencki wpis w księdze kondolencyjnej ambasady Japonii z przykładnymi błędami ortograficznymi czy też „dyplomatyczne” zachowanie wobec kanclerz Merkel i prezydenta Sarkozy’ego podczas spotkania w ramach Trójkąta Weimarskiego.

RoJ
[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Słowa kluczowe:

Bronisław Komorowski

,

prezydent

,

wpadka

CS147fotMINI

Czas Stefczyka 147/2017

PDF (5,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook