Jedynie prawda jest ciekawa

Seria prezydenckich błędów

14.10.2011

Wydaje się, że „wpadki” prezydenta Bronisława Komorowskiego to serial bez zakończenia. Podczas inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie prezydentowi znów udało się wszystkich zaskoczyć.

Na oficjalnym filmie z uroczystości opublikowanym przez Kancelarię Prezydenta widać jak Komorowski już na początku strzela „gafę”. Zwracając się do rektora UKSW ks. prof. dr hab. Henryka Skorowskiego, tytułuje go księdzem. Później jednak zwraca się już do niego per „panie rektorze”. Prezydent ma także poważny problem z odmianą słów „rok akademicki” w liczbie mnogiej. Jakby tego było mało, gdy już prezydent przebrnął przez odmianę „roków akademickich”, pomylił imię patrona uczelni, nazywając ją Uniwersytetem Stefana Karola Wyszyńskiego.

Po publikacji portalu Niezalezna.pl materiał został bardzo szybko zablokowany i na stronie Prezydent.pl znalazła się jego bardzo okrojona wersja, jednak nadal można go w całości obejrzeć na stronie Niezależna.pl

Prezydenckie „wpadki” i „dowcipy” powoli obrastają już legendą. Słynne było sięgnięcie przez prezydenta po swe ulubione damsko-męskie analogie i zasugerowanie prezydentowi USA Barackowi Obamie, że zdradza go żona, pamiętny jest prezydencki wpis w księdze kondolencyjnej ambasady Japonii z przykładnymi błędami ortograficznymi czy też „dyplomatyczne” zachowanie wobec kanclerz Merkel i prezydenta Sarkozy’ego podczas spotkania w ramach Trójkąta Weimarskiego.

RoJ
[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. 1270pkw 17.12.2017

  Ruszają prace nad zmianami w Kodeksie wyborczym

  Trzy senackie komisje na wspólnym posiedzeniu w poniedziałek rozpoczną prace nad uchwalonymi przez Sejm zmianami w Kodeksie wyborczym oraz ustawach samorządowych. Nowela wprowadza m.in. dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast oraz zmienia sposób wyboru członków PKW.

 2. 1270promocja 17.12.2017

  Antoni Macierewicz: jesteście elitą, armia to fundament bezpieczeństwa i patriotyzmu

  Szef MON Antoni Macierewicz podczas niedzielnej promocji oficerskiej żołnierzy rezerwy podkreślił, że armia to fundament nie tylko bezpieczeństwa, ale wartości patriotycznych. Zaapelował do żołnierzy o przypominanie historii po to, żeby "Polakom nie towarzyszyło kłamstwo".

 3. gdynia17122017 17.12.2017

  Wojsko otworzyło ogień do robotników idących do pracy. Zginęło 45 osób, 1165 odniosło rany

  47 lat temu, 17 grudnia 1970 r. w Gdyni wojsko otworzyło ogień do robotników idących do pracy. Było to najtragiczniejsze wydarzenie w czasie pacyfikacji robotniczych protestów na Wybrzeżu dokonanej przez władze komunistyczne - w jej wyniku zginęło 45 osób, a 1 165 odniosło rany.

 4. KijowskiYT17122017 17.12.2017

  Kijowski nie ma wstydu! Zebrał 32 tysiące złotych i mówi: Będziemy mogli spokojnie przeżyć święta

  Były lider Komitetu Obrony Demokracji najprawdopodobniej zdecyduje się jednak pozostać w Polsce. Sympatycy zorganizowali zrzutkę na jego utrzymanie

 5. Morawiecki17122017 17.12.2017

  Morawiecki o Grudniu'70: to był korytarz do wolności

  Pamiętamy, że Gdynia i ten kawałek Polski przed II Wojną Światową był nazywany korytarzem; dla mnie symbolicznie to, co się działo w 1970 r., potem w 1980 r. to był taki korytarz do wolności - mówił na spotkaniu m.in. z uczestnikami wydarzeń na Wybrzeżu premier Mateusz Morawiecki

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook