Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent w Lipnicy Murowanej

20.03.2016

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w Lipnicy uczestniczy w uroczystości z okazji Niedzieli Palmowej.

"Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny mogę z państwem spotkać się w Lipnicy Murowanej na tym pięknie świecie. Z jednej strony na święcie religijnym, katolickim, a  z drugiej strony na wielkim święcie ludowym - wpisanym głęboko w lipnicką tradycję, w tradycję całego regionu" - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Lipnicy Murowanej prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w Lipnicy uczestniczy w uroczystości z okazji Niedzieli Palmowej. 

Podczas przemówienia podkreślił, że był w tym miejscu wielokrotnie i zawsze panowała tu miła atmosfera.

"Cieszę się, że spotyka mnie ten zaszczyt, aby uhonorować odznaczeniami państwowymi dwie osoby -- pana Stanisława Wieciecha, który od tylu lat upamiętnia to, co ważne w historii tych ziem - wolność i ludzi, którzy o tę wolność w czasie okupacji walczyli. To miejsca pamięci, to wspomnienie i upamiętnianie wyzwolenia więźniów z Nowego Wiśnicza w 44. roku" - mówił prezydent.

Drugą odznaczoną osobą był wielokrotny zwycięzca i rekordzista konkursu na największą plamę Zbigniew Urbański. Prezydent przypomniał, że choć konkursy te organizowane są dopiero od 58 lat, to już mocno wpisały się w lipnicką tradycję.

"Tak się dzieje tylko dlatego, że państwo tę tradycję pielęgnujecie" - podkreślił Andrzej Duda.

Zaznaczył też, że Lipnica jest miastem silnie związanym z chrześcijaństwem. Na koniec złożył wszystkim zebranym życzenia wielkanocne.

"Składam państwu najserdeczniejsze życzenia, spokojnych, spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Wielkiej Nocy. Życzę, aby cały następny rok był kolejnym dobrym rokiem dla naszej Ojczyzny."

kk/

[fot.PAP/Jacek Bednarczyk]

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook