Jedynie prawda jest ciekawa

Prezydent w Lipnicy Murowanej

20.03.2016

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w Lipnicy uczestniczy w uroczystości z okazji Niedzieli Palmowej.

"Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny mogę z państwem spotkać się w Lipnicy Murowanej na tym pięknie świecie. Z jednej strony na święcie religijnym, katolickim, a  z drugiej strony na wielkim święcie ludowym - wpisanym głęboko w lipnicką tradycję, w tradycję całego regionu" - mówił podczas spotkania z mieszkańcami Lipnicy Murowanej prezydent Andrzej Duda.

Prezydent wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą w Lipnicy uczestniczy w uroczystości z okazji Niedzieli Palmowej. 

Podczas przemówienia podkreślił, że był w tym miejscu wielokrotnie i zawsze panowała tu miła atmosfera.

"Cieszę się, że spotyka mnie ten zaszczyt, aby uhonorować odznaczeniami państwowymi dwie osoby -- pana Stanisława Wieciecha, który od tylu lat upamiętnia to, co ważne w historii tych ziem - wolność i ludzi, którzy o tę wolność w czasie okupacji walczyli. To miejsca pamięci, to wspomnienie i upamiętnianie wyzwolenia więźniów z Nowego Wiśnicza w 44. roku" - mówił prezydent.

Drugą odznaczoną osobą był wielokrotny zwycięzca i rekordzista konkursu na największą plamę Zbigniew Urbański. Prezydent przypomniał, że choć konkursy te organizowane są dopiero od 58 lat, to już mocno wpisały się w lipnicką tradycję.

"Tak się dzieje tylko dlatego, że państwo tę tradycję pielęgnujecie" - podkreślił Andrzej Duda.

Zaznaczył też, że Lipnica jest miastem silnie związanym z chrześcijaństwem. Na koniec złożył wszystkim zebranym życzenia wielkanocne.

"Składam państwu najserdeczniejsze życzenia, spokojnych, spędzonych w rodzinnej atmosferze Świąt Wielkiej Nocy. Życzę, aby cały następny rok był kolejnym dobrym rokiem dla naszej Ojczyzny."

kk/

[fot.PAP/Jacek Bednarczyk]

Warto poczytać

 1. 1270swop 12.12.2017

  Kard. Nycz: w Świątyni Opatrzności Bożej będziemy dziękować za odzyskanie niepodległości

  W Świątyni Opatrzności Bożej będziemy w 2018 r. dziękować za ludzi Kościoła, którzy odegrali ogromną rolę w odzyskaniu przez Polskę niepodległości - zapowiedział we wtorek metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podczas spotkania opłatkowego w tej świątyni.

 2. rulewski12122017 12.12.2017

  Zadziwiający występ senatora Platformy Obywatelskiej. To jest „izba mędrców”?

  W czasie senackiej debaty nad prezydenckimi projektami o SN i KRS, senator Jan Rulewski z Platformy Obywatelskiej pojawił się na mównicy w masce z greckiej tragedii.

 3. 1270expose 12.12.2017

  Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wygłaszanie expose

  Premier Mateusz Morawiecki we wtorek o godz. 16.15 rozpoczął w Sejmie wygłaszanie expose. Głosowanie nad wotum zaufania dla jego gabinetu zaplanowano we wtorek o północy.

 4. policja12122017 12.12.2017

  Chcą Majdanu w Polsce. Nawołują do rzucania koktajlami Mołotowa

  Policjanci z Żar (Lubuskie) zatrzymali 33-latka, który zamieścił na portalu społecznościowym wpis nawołujący do organizacji w Warszawie "drugiego Majdanu".

 5. wimmer12122017 12.12.2017

  Bezgraniczna podłość! Założyciel KOD-u sugeruje, że posłanka Kempa sama podpaliła swoje biuro?

  Paweł Wimmer, jeden z pomysłodawców Komitetu Obrony Demokracji, zasugerował na Twitterze, iż biuro posłanki Kempy to „celowa próba zrobienia dymu”, która jest związana ze „stopniową utratą pozycji” w partii przez posłankę.

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook