Jedynie prawda jest ciekawa

Prezydent: Politycy nie powinni działać wbrew ludziom

23.09.2015

Nie wolno realizować rozwoju kraju wbrew ludziom. Niestety w Polsce na przestrzeni ostatnich lat wiele takich sytuacji miało miejsce, jak choćby podwyższenie - wbrew ewidentnemu głosowi społeczeństwa - wieku emerytalnego do 67. roku życia - podkreślił Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Gostyniu (Wielkopolska).

Prezydent Andrzej Duda wyraził w środę nadzieję, że Sejm jeszcze w obecnej kadencji zajmie się prezydenckim projektem dot. obniżenia wieku emerytalnego. Złożenie projektu w Sejmie było dla mnie kwestią wywiązania się z umowy ze społeczeństwem - zaznaczył.

Prezydent - przebywający w środę w Gostyniu (woj. wielkopolskie) - mówił, że politycy nie powinni działać wbrew ludziom. "Niestety w Polsce na przestrzeni ostatnich lat wiele takich sytuacji miało miejsce, jak choćby podwyższenie - wbrew ewidentnemu głosowi społeczeństwa - wieku emerytalnego do 67. roku życia" - powiedział Duda.

Przypomniał, że jednym z elementów umowy, jaką zawarł ze społeczeństwem, nie tylko ze swoimi wyborcami, było obniżenie wieku emerytalnego. "Zobowiązałem się, że złożę stosowny projekt ustawy, złożyłem go i mam nadzieję, że Sejm się nim zajmie. Mam nadzieję, że jeszcze ten Sejm, choć oczywiście słyszę głosy sprzeciwu" - powiedział prezydent.

Andrzej Duda zaznaczył, że zdaje sobie sprawę, iż będzie krytykowany za wszystko, co chce zrobić. "Niemniej ja państwu powiem otwarcie - dla mnie to nie jest kwestia polityki, jakiejś politycznej rozgrywki. Dla mnie to kwestia realizacji umowy, bo ja o tym słyszałem na każdym moim spotkaniu ze zwykłymi ludźmi i się wobec nich zobowiązałem" - mówił prezydent.

Podkreślił, że nie zobowiązywał się wobec polityków, tylko wobec tych, którzy się z nim spotykali. "Tych, którzy później na mnie głosowali, a także tych, o których często mówię - spotykają mnie na ulicy i mówią: myśmy na pana nie głosowali, ale życzymy panu i chcielibyśmy, by pan zrealizował swe zobowiązania. To także dla nich te moje zobowiązania, te elementy umowy ze społeczeństwem realizuję" - powiedział prezydent.

"Jeżeli można powiedzieć, że Wielkopolsce czegoś brakuje, to brakuje zrównoważonego rozwoju, niestety dzisiaj brakuje tego czego zrównoważonego rozwoju w całej Polsce w jednych miejscach bardziej w drugich mniej" - mówił prezydent Duda. "Wierzę, że możemy przywrócić Polskę na drogę dynamicznego rozwoju" - dodał prezydent.

Przed południem w Poznaniu prezydent zwiedził nowo otwarte Centrum Badawcze Polskiego Internetu Optycznego.

 

PAP/mmil

[Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook