Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent spotkał się z emirem Kataru

05.05.2017

Tamim ibn Hamad Al-Thani przebywa z wizytą w Warszawie.

„Mam nadzieje, że Katar będzie zainteresowany również ofertą polskiego przemysłu zbrojeniowego” – mówił prezydent Andrzej Duda podczas konferencji prasowej z Emirem Kataru.

Duda mówił o czym obaj panowie rozmawiali.

„Jest to wizyta historyczna. Stosunki polsko-katarskie liczą sobie 28 lat. W ciągu ostatnich 8 lat następuję intensyfikacja relacji gospodarczych. Katar jest największym dostawcą gazu do polskiego gazoportu w Świnoujściu. Ta umowa, która została w roku 2009 w marcu tego roku doczekała się rozszerzenia i te dostawy zostaną zwiększone dwukrotnie. Następuje intensyfikacja współpracy i cieszę się ogromnie z wizyty jego wysokości w naszym kraju , bo mam nadzieję, że przełoży się wymiernie na poszerzenie naszych relacji gospodarczych, kulturalnych jak i w dziedzinie ochrony zdrowia” – stwierdził.

„Są prowadzone rozmowy jeśli chodzi o przemysł produkcji żywności, współpracę jeśli chodzi o współpracę przemysłu farmaceutycznego. Przyjęto 4 umowy międzyrządowe w tym umowa dot. współpracy gospodarczej. Mówiłem jego wysokości, że liczymy na to, że również polskie firmy budowlane będą mogły wziąć udział w wielkim rozwoju inwestycyjnym w Katarze” – dodał. W czasie rozmowy poruszono też kwestię sytuacji na Bliskim Wschodzie.

„Rozmawialiśmy również o kwestiach związanych procesami pokojowymi na Bliskim Wschodzie. Rozmawialiśmy o relacjach izraelsko-palestyńskich, o wojnie w Syrii. Dziękuję jego wysokości, że Katar zajmuje jednoznaczną postawę jeśli chodzi o walkę z terroryzmem. (…) mam nadzieję, że będzie mogła się rozwijać współpraca wojskowa między Polską a Katarem” – stwierdził prezydent i dodał, że istotną rolę w naszych relacjach może odgrywać sprawa przemysłu zbrojeniowego.

„Mam nadzieje, że Katar będzie zainteresowany również ofertą polskiego przemysłu zbrojeniowego” – powiedział.

Wyraził też nadzieję, że przedstawiciele Kataru zjawią się w Polsce, by zapoznać się z ofertą naszych firm produkujących uzbrojenie.

Emir Kataru Tamim ibn Hamad Al-Thani potwierdził, że jego kraj może być zainteresowany polskim uzbrojeniem.

„Polska słynie o lat z dobrej oferty sprzętu wojskowego. Chcemy się nią zainteresować” – powiedział.

„Rozmawialiśmy o konflikcie arabsko-izraelskim. ONZ nie jest dostatecznie zaangażowana w możliwość szybkiego rozwiązania niektórych kryzysów. Dlatego cały czas opowiadamy się za uczciwym rozwiązaniem kwestii palestyńskiej wraz z Izraelczykami” – dodał.

Emir przekonywał, że ma nadzieję na rozwój polsko-katarskiej współpracy.

„Nasze relacje układają się bardzo dobrze. Jestem przekonany, że będą one nadal się dobrze rozwijać”.

Mly

fot. [PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 2. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 3. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

 4. schmidt-20072018 20.07.2018

  Schmidt usprawiedliwia akcję z bagażnikiem. Absurdalne tłumaczenie

  Posłanka Joanna Schmidt na antenie Polsat News odniosła się do ostatnich wydarzeń przed gmachem polskiego Sejmu. Parlamentarzystka zdecydowała się na przewiezienie dwóch osób w bagażniku swojego samochodu

 5. Petruflickr 20.07.2018

  Skandaliczny wpis Petru! Polityk zaatakował Annę Walentynowicz

  Sejm przyjął dziś większością głosów uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2019 Rokiem Anny Walentynowicz.

 6. nurowska20072018 20.07.2018

  To są plany totalnych? Nurowska: "Zrobiłam laleczkę Piotrowicza, wbijam szpilki". Odpowiedź Agnieszki Holland szokuje

  Sympatyzująca z KOD-em polska pisarka Maria Nurowska postanowiła kolejny raz włączyć się w polityczny spór toczący się w Polsce.

 7. duda08032018 20.07.2018

  Prezydent zapowiedział 2-dniowe referendum ws. zmian w Konstytucji

  Prezydent RP Andrzej Duda na piątkowej konferencji zapowiedział dwudniowe referendum dotyczące zmian w konstytucji, które ma się odbyć w dniach 10-11 listopada

 8. 1270zamkniete3opaze 20.07.2018

  Odrażająca manipulacja polskojęzycznej niemieckiej gazety

  To już wyższy poziom manipulacji. Dziennikarze „Gazety Wrocławskiej” z należącej do niemieckiego koncernu grupy Polska Press udowodnili, że im nie jest wszystko jedno. Kto według nich odpowiada za plagę sinic i pozamykane polskie plaże? Wiadomo – PiS

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook