Jedynie prawda jest ciekawa

Prezydent spotka się z papieżem

23.02.2016

Podczas Światowych Dni Młodzieży w lipcu planowane jest spotkanie prezydenta Andrzeja Dudy z papieżem Franciszkiem - poinformował PAP podsekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Wojciech Kolarski. Dodał, że prezydent Duda weźmie także udział w uroczystościach z udziałem papieża.

Kolarski przypomniał, że prezydent Duda podczas ubiegłorocznej wizyty w Watykanie zaprosił Ojca Świętego do złożenia wizyty w Polsce. 

"I teraz z radością będzie witał papieża Franciszka na polskiej ziemi. Planowane jest spotkanie Ojca Świętego z panem prezydentem, ale oczywiście pan prezydent weźmie udział w uroczystościach koncelebrowanych przez Ojca Świętego" - poinformował. 

Podkreślił, że prezydent jest głową państwa, które będzie gościć miliony młodych pielgrzymów. "Pan prezydent będzie jednym z uczestników Światowych Dni Młodzieży i oczywiście z radością wita wszystkich, którzy przyjadą z całego świata i z całej Polski do Krakowa" - zaznaczył. 

Przypomniał, że Andrzej Duda przekazał Komitetowi Organizacyjnemu ŚDM biało-czerwoną flagę - symbol wolności, "by dumnie powiewała wśród flag państw, których pielgrzymi przyjadą do Polski". 

"To wydarzenie o skali globalnej, zupełnie wyjątkowe. Znakomity moment do promocji Polski. To wydarzenie, w którym Polska może pokazać, jak jest profesjonalna, jak nasze państwo jest sprawne organizacyjnie. Polacy mogą pokazać, że są gościnni i radośnie przyjmują pielgrzymów" - powiedział Kolarski. 

Przypomniał, że ŚDM zbiega się z obchodami jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski. "Nie należy zapominać, że to wydarzenie o charakterze duchowym, które będzie mieć wielkie znaczenie dla Polaków, dla Polski. Pokaże chrześcijańskie korzenie naszego państwa" - powiedział Kolarski. 

Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca 2016 r. Młodzi powitają papieża Franciszka 28 lipca na krakowskich Błoniach. W tym samym miejscu dzień później papież będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej. Na Błoniach odprawiona zostanie też msza na otwarcie ŚDM, której przewodniczyć będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz; w Brzegach k. Wieliczki odbędzie się msza kończąca ŚDM.

PAP

[fot.Fratria]

Wiadomości ze świata

więcej
CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook