Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent rozmawia z opozycją

18.12.2016

"Na 10.00 było zaplanowane spotkanie z Ryszardem Petru. Spotkanie miało trwać 40-45 minut. Zaplanowane są również spotkania z pozostałymi liderami partii opozycyjnych" - powiedział Marek Magierowski w TVN24.

Dyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w „Kawa na ławę” powiedział, że spotkania z liderami opozycji są konsekwencją zapowiedzi prezydenta, że jest gotów do mediacji. Magierowski zdradził, że zaprosił do Pałacu Prezydenckiego również szefa Prawa i Sprawiedliwości, ale jeszcze nie wiadomo, kiedy dojdzie do spotkania. Prezydent w mediacjach widzi szansę zapobieżenie eskalacji sporu.


"Wszyscy zadeklarowali swoją obecność. Prezydent mocno jest zaniepokojony scenami w Sejmie. Chciał porozmawiać z liderami opozycji, ponieważ bardzo zmartwiło go, że zmiany w regulaminie pracy dziennikarzy w Sejmie, stały się dla opozycji pretekstem do zaburzenia pracy Sejmu, a nie dawały podstawy do takiego zachowania. Wielu dziennikarzy, którzy słusznie mieli wątpliwości co do planu Marszałka Kuchcińskiego, było zniesmaczonych postawą opozycji" —mówił Magierowski.

Po Ryszardzie Petru w Pałacu pojawił się szef ludowców, Władysław Kosiniak-Kamysz.

wkt/wPolityce.pl/TVN24

[fot. fratria]

Warto poczytać

 1. NATO25052018 25.05.2018

  Redaktorzy TVN i GW na Sesji NATO pytają o... protest niepełnosprawnych! Odpowiedź przewodniczącego chyba zwaliła ich z nóg!

  Przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO Paolo Alli chyba nie tak wyobrażał sobie wizytę w Polsce, ponieważ zamiast skupić się na kwestiach obronności, polscy dziennikarze próbowali wmanewrować go w zamieszanie związane z protestem niepełnosprawnych w Sejmie

 2. kaczynski02022018 25.05.2018

  Ile pieniędzy ma Jarosław Kaczyński? Zaskakująca kwota

  Grzegorz Schetyna (PO) i Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna) to najbogatsi liderzy partyjni; oboje mają po kilkaset tys. zł oszczędności - wynika z opublikowanych na stronie Sejmu oświadczeń majątkowych posłów za 2017 rok. Najskromniej wygląda stan posiadania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego

 3. LisYT5 25.05.2018

  To już nie jest inna planeta, to inna galaktyka. Ten wpis Lisa świadczy o całkowitym odlocie redaktora

 4. usa25052018 25.05.2018

  Sekretarz stanu USA boi się rosyjskiej ingerencji w wybory

  Sekretarz stanu Mike Pompeo ujawnił na spotkaniu z członkami Izby Reprezentantów, że obawia się ingerencji Rosji i innych wrogich państw w tegoroczne wybory do Kongresu.

 5. horala25052018 25.05.2018

  To, co wydarzyło się w Gdańsku nie powinno mieć miejsca w nowoczesnym mieście. "Powinno rozważyć podjęcie kroków prawnych wobec winnych awarii"

  Politycy PiS zwrócili się do prezydenta Gdyni oraz do włodarzy gmin w rejonie Zatoki Gdańskiej, aby rozpoczęli proces szacowania szkód w związku z awarią przepompowni na Ołowiance.

 6. 1270lupaszko 24.05.2018

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole na ul. im. Szendzielarza "Łupaszki"

  Młodzież Wszechpolska chce organizować patrole, aby na ulicy im. Zygmunta Szendzielarza "Łupaszki" w Białymstoku nie pojawiły się ponownie napisy dotyczące patrona ulicy.

 7. 1270dudasrem 24.05.2018

  Prezydent Andrzej Duda: w tym regionie germanizacja się nie udała

  Śrem to miasto bohaterów niepodległości - powiedział prezydent Andrzej Duda w czwartek na spotkaniu w wielkopolskim Śremie. Prezydent podziękował mieszkańcom za ich wkład w odzyskanie przez Polskę niepodległości. Podkreślił, że w tym regionie "germanizacja się nie udała".

 8. 1270joachim 24.05.2018

  "Będziemy dokładać starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa"

  Będziemy dokładać wszelkich starań, żeby wszyscy obywatele mieli takie samo poczucie bezpieczeństwa, a funkcjonariusze mieli godne warunki, żeby o to bezpieczeństwo dbać - powiedział w czwartek w Gdyni minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński.

CS155fotMINI

Czas Stefczyka 155/2018

PDF (11,86 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook