Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent: Niezwykłe oddanie strażaków

06.05.2017

„Strażacy to ci, na których patrzy się z szacunkiem i podziwem, strażak to człowiek godny zaufania, kogo podziwia się za odwagę, to człowiek który widzi też łzy wdzięczności” - mówił prezydent Andrzej Duda podczas centralnych uroczystości Dnia Strażaka w Warszawie.

„Gratuluję i z całego serca dziękuje za trud służby, dziękuję za ratowanie ludzkiego życia, za ofiarność i niezwykłe oddanie w służbie Bogu, Polsce, ale przede wszystkim człowiekowi, zwykłemu człowiekowi, którego życie, zdrowie i mienie, na co dzień swoim wysiłkiem ratujecie i zabezpieczanie. Z całego serca dziękuję za to w imieniu Rzeczypospolitej i wszystkich Polaków” - powiedział prezydent. 

„Nie muszę mówić z tego miejsca jako prezydent, że jesteście niezwykle szanowani i lubiani. Strażacy to ci, na których patrzy się z szacunkiem i podziwem, strażak to człowiek godny zaufania, kogo podziwia się za odwagę, to człowiek który widzi też łzy wdzięczności” - mówił Andrzej Duda.

„W imieniu RP proszę o jeszcze. Jak mówiłem do panów generałów i tych, których przed chwilą miałem możliwość odznaczyć, służba może być jeszcze lepsza, nawet jeśli jest wzorowa. Jesteście niezastąpieni, jesteście absolutnie kimś wyjątkowym. Jesteście też niezastąpieni, gdy dzieje się jakieś nieszczęście, wtedy kiedy trzeba nieść bezpieczeństwo” - powiedział, wyrażając także wdzięczność za „wspaniałą służbę w czasie Światowych Dni Młodzieży”. 

„Dziękuję waszym bliskim i składam najserdeczniejsze życzenia z okazji dzisiejszego Dnia Strażaka, ale także z okazji 25-lecia Państwowej Służby Pożarnej” - mówił prezydent, dodając na koniec: 

„Szczęść wam Boże, niech św. Florian ma was i waszych bliskich w swojej opiece, zwłaszcza kiedy jesteście na służbie, byście mogli wrócić bezpiecznie do domów”. 

ak/wPolityce.pl 

[fot. PAP/Rafał Guz]

Warto poczytać

 1. Tusk23042018 23.04.2018

  "Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje ws. Smoleńska"

  Donald Tusk powinien być napiętnowany za szkodliwe decyzje jakie podejmował po katastrofie smoleńskiej; obiecywał, że państwo zrobi wszystko, by szybko i skutecznie ją wyjaśnić i tutaj skłamał - podkreślił w poniedziałek szef KSRM Jacek Sasin

 2. JanPawelIIwiki 23.04.2018

  Były kamerdyner Jana Pawła II przerywa milczenie

  Były kamerdyner Jana Pawła II Angelo Gugel ujawnił, że przed inauguracją pontyfikatu papież przeczytał mu przygotowaną homilię i poprosił o pomoc z włoskim akcentem. Dziennikowi "Corriere della Sera" opowiedział, że widział papieża odprawiającego egzorcyzmy

 3. brudzinski22042018 22.04.2018

  Wiceprezes PiS: "Powinniśmy się bać i czuć odpowiedzialność przed narodem"

  Podczas spotkania w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) szef MSWiA i wiceprezes PiS Joachim Brudziński powiedział, że jego partia nie obawia się "totalnej opozycji" czy zagranicy, ale musi czuć odpowiedzialność przed narodem.

 4. donald220420218 22.04.2018

  Donald Tusk świętuje urodziny. Dostał radę od przyjaciół, którą pochwalił się w sieci

  - Moi przyjaciele przekonali mnie, bym w 61 urodziny wystartował z Instagramem. Więc zacząłem z drobną pomocą moich wnuków – napisał na Twitterze Donald Tusk.

 5. biedron22042018 22.04.2018

  Robert Biedroń namawia do obalenia rządu? I narzeka: "Bycie Polakiem stało się obciachem"

  "Wszystko co sprawi, że odsuniemy te niedemokratyczne siły od władzy jest dobre"

 6. pmm22042018 22.04.2018

  PiS przedstawi nowe rozwiązania dla niepełnosprawnych. Premier Morawiecki zdradza szczegóły

  "Chcemy, żeby Polska była wielka i za rok, i za dziesięć lat, i za sto lat"

 7. Andruszkiewiczwpolsce 22.04.2018

  Te oskarżenia oburzyły Andruszkiewicza. "Jesteście chorzy z nienawiści, leczcie się"

  Posła koła Wolni i Solidarni oburzyły "oskarżenia" pod własnym adresem. Swoim oponentom zasugerował... pójście do lekarza

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook