Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent: Muszą zostać wyciągnięte wnioski z błędów

26.06.2017

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że aby Polska w przyszłości dobrze i sprawnie się rozwijała, muszą zostać wyciągnięte wnioski z błędów: "Dlatego ogłosiłem, że będę chciał, aby zostało przeprowadzone referendum konsultacyjne ws. nowej konstytucji, w sprawie kierunków rozwojowych".

A. Duda podkreślił, że chciałby, aby każdy z jego rodaków mógł się wypowiedzieć, bo wtedy: "Polacy będą mieli poczucie, że nowa konstytucja jest naszą konstytucją, bo została napisana według wskazówek danych przez polskie społeczeństwo".

Zdaniem prezydenta, nowa ustawa zasadnicza będzie konstytucją obywatelską.

Andrzej Duda był w poniedziałek w wielkopolskim Kępnie. Prezydent podczas swojego wystąpienia mówił o porządku i współpracy w Kępnie i o tym, że chciałby, aby to promieniowało na całą Polskę, jako element solidaryzmu i pracy organicznej. Zaznaczył, że w Kępnie nie występuje bezrobocie.

"To jest wasza wielka zasługa, ogromny sukces, właśnie wasz. Bo to nie jest zasługa państwa, to jest zasługa lokalnej przedsiębiorczości, pomysłowości i odwadze mieszkańców Kępna i okolic, że potraficie wziąć sprawy w swoje ręce, że potraficie zainwestować, uruchomić biznes, dać pracę innym, swoim sąsiadom, czy po prostu ludziom, którzy tej pracy szukają, bo chcą utrzymać rodzinę" - podkreślił A. Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że ma zaszczyt i przyjemność, być świadkiem i uczestnikiem wprowadzania w Polsce wielu dobrych zmian. "Taką pierwszą dobrą zmianą, bardzo odczuwalną jest Program 500 Plus. Cieszę się, że Państwo z niego korzystacie, cieszę się, że wspiera on rodziny" - mówił prezydent.

Dodał, że cieszy się również z przystąpienia Kępna do programu Mieszkanie Plus i że pierwsze 30 mieszkań, w ramach tego programu, niedługo zostanie tu oddanych. W ocenie prezydenta, program Mieszkanie Plus ma być nie tylko szansą dla młodych rodzin, ale także szansą na powrót do Polski dla tych, którzy wyjechali z ojczyzny.

PAP

Fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Warto poczytać

 1. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 2. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 3. 1270onrad 19.04.2018

  Wniosek prezydenta Gdańska do ministra sprawiedliwości o delegalizację ONR

  Wniosek do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o delegalizację Obozu Narodowo-Radykalnego złożył w czwartek prezydent Gdańska Paweł Adamowicz. Jest to jego reakcja na zjazd i marsz ONR, który odbył się w sobotę w Gdańsku.

 4. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 5. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 6. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

 7. duda18042018 19.04.2018

  „W 1944 roku w miejscu warszawskiego getta była pustynia”

  W 1944 r. w miejscu getta warszawskiego była pustynia, zamiarem Niemców było zniszczenie zarówno narodu żydowskiego jak i pamiątek po narodzie żydowskim.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook