Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent: Muszą zostać wyciągnięte wnioski z błędów

26.06.2017

Prezydent Andrzej Duda powiedział, że aby Polska w przyszłości dobrze i sprawnie się rozwijała, muszą zostać wyciągnięte wnioski z błędów: "Dlatego ogłosiłem, że będę chciał, aby zostało przeprowadzone referendum konsultacyjne ws. nowej konstytucji, w sprawie kierunków rozwojowych".

A. Duda podkreślił, że chciałby, aby każdy z jego rodaków mógł się wypowiedzieć, bo wtedy: "Polacy będą mieli poczucie, że nowa konstytucja jest naszą konstytucją, bo została napisana według wskazówek danych przez polskie społeczeństwo".

Zdaniem prezydenta, nowa ustawa zasadnicza będzie konstytucją obywatelską.

Andrzej Duda był w poniedziałek w wielkopolskim Kępnie. Prezydent podczas swojego wystąpienia mówił o porządku i współpracy w Kępnie i o tym, że chciałby, aby to promieniowało na całą Polskę, jako element solidaryzmu i pracy organicznej. Zaznaczył, że w Kępnie nie występuje bezrobocie.

"To jest wasza wielka zasługa, ogromny sukces, właśnie wasz. Bo to nie jest zasługa państwa, to jest zasługa lokalnej przedsiębiorczości, pomysłowości i odwadze mieszkańców Kępna i okolic, że potraficie wziąć sprawy w swoje ręce, że potraficie zainwestować, uruchomić biznes, dać pracę innym, swoim sąsiadom, czy po prostu ludziom, którzy tej pracy szukają, bo chcą utrzymać rodzinę" - podkreślił A. Duda.

Andrzej Duda podkreślił, że ma zaszczyt i przyjemność, być świadkiem i uczestnikiem wprowadzania w Polsce wielu dobrych zmian. "Taką pierwszą dobrą zmianą, bardzo odczuwalną jest Program 500 Plus. Cieszę się, że Państwo z niego korzystacie, cieszę się, że wspiera on rodziny" - mówił prezydent.

Dodał, że cieszy się również z przystąpienia Kępna do programu Mieszkanie Plus i że pierwsze 30 mieszkań, w ramach tego programu, niedługo zostanie tu oddanych. W ocenie prezydenta, program Mieszkanie Plus ma być nie tylko szansą dla młodych rodzin, ale także szansą na powrót do Polski dla tych, którzy wyjechali z ojczyzny.

PAP

Fot. PAP/Tomasz Wojtasik

Warto poczytać

 1. sasin-22072018 22.07.2018

  Czarczasty grozi więzieniem politykom PiS oraz sędziom. Bezbłędna odpowiedź Sasina

  Robimy to, na co umówiliśmy się z Polakami, umawialiśmy się na radykalną reformę sądownictwa - mówił w niedzielę szef KSRM Jacek Sasin. "Będziecie siedzieć, a sędziowie, którzy pójdą na współpracę z wami, zostaną zwolnieni z wykonywania zawodu" - odpowiedział szef SLD Włodzimierz Czarzasty

 2. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 3. pispzpr21072018 22.07.2018

  Zdewastowano biura parlamentarzystów PiS. Wandale pomazali je farbą

  Przed wejściem do biura pojawił się napis: "Czas na sąd ostateczny", a na drzwiach i oknach napisano: "PZPR".

 4. policja21072018 21.07.2018

  Tak amerykańska policja radzi sobie z demonstrantami

  Warto zestawić obrazki z Polski z tymi, na których widać zachowanie amerykańskich funkcjonariuszy.

 5. monika-miller 21.07.2018

  Seksowna wnuczka Leszka Millera wyjawiła swój sekret. Ostra reakcja dziadka!

  Monika Miller to prawdziwa gwiazda mediów społecznościowych. Znana jest jest nie tylko z powodu swojej urody i dużej liczby tatuaży. Wnuczka Leszka Millera lubi też zaskoczyć media oryginalną i ciekawą wypowiedzią. Nie inaczej było ostatnio, gdy... pochwaliła się swoją biseksualną orientacją.

 6. policja-20072018 21.07.2018

  Dziennikarz TVN wzywał policję do zaatakowania polityków?

  Prowadzący program w TVN24 nawoływał polską policję do wypowiedzenia posłuszeństwa władzy państwowej; czy Discovery akceptuje taki przekaz swojej telewizji? - zapytał w sobotę na Twitterze wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński

 7. w-tyle-wizji-21072018 21.07.2018

  Wzruszający apel prawnuka polskiego bohatera. Ta wypowiedź przejdzie do historii!

  Piątkowe wydanie „W tyle wizji” zostało całkowicie poświęcone protestom przed gmachem Sejmu oraz Małgorzacie Gersdorf

 8. policjasejm21072018 21.07.2018

  Cztery osoby w areszcie po protestach przed Sejmem. Dziennikarz Gazety Wyborczej namawia do walki z policją

  Do „odbijania” zatrzymanych i walki z policją namawiał protestujących Wojciech Czuchnowski, dziennikarz Gazety Wyborczej.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook