Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent i rząd składają kondolencje

24.05.2017

Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i polscy parlamentarzyści złożyli kondolencje rodzinom ofiar zamachu w Manchesterze. „Łączę się w żalu i w modlitwie” - napisał na Twitterze prezydent Duda.

W środę MSZ poinformowało, że w zamachu terrorystycznym w Manchesterze zginęło dwoje Polaków. MSZ potwierdziło także, że wśród rannych jest jeden Polak. Jak podkreślono zarówno on, jak i jego rodzina otrzymują "niezbędną pomoc konsularną". 

"Łączę się w żalu i modlitwie z najbliższymi moich Rodaków, którzy zginęli w zamachu w Manchesterze. Moje myśli są też przy rannym Polaku" - napisał prezydent.

Premier Beata Szydło złożyła w środę kwiaty pod ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie, oddając hołd ofiarom zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Złożyła też wpis w księdze kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie. Kwiaty złożył też szef MON Antoni Macierewicz. 

"Jestem wstrząśnięta wiadomością o zamachu terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałek w nocy w pobliżu hali widowiskowej w Manchesterze. Składam wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin i bliskich osób, które straciły życie w tej tragedii" - napisała premier w księdze kondolencyjnej.

Jak dodała, kategorycznie potępia odrażający akt terroru i przemoc wymierzoną w niewinnych ludzi. 

"Wspólnota międzynarodowa musi w sposób zdecydowany przeciwstawić się działaniom godzącym w bezpieczeństwo obywateli. Nie pozwolimy na destrukcję demokratycznych i tolerancyjnych fundamentów naszych społeczeństw" - podkreśliła we wpisie premier Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz również złożył w środę kwiaty oraz zapalił znicz pod ambasadą Wielkiej Brytanii, oddając hołd ofiarom zamachu. 

Szef MON wpisał się też do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie. 

"To znak, jak bardzo terroryzm dotyka wszystkich i zawsze, i choć bywa wymierzony wobec tylko jednego kraju, zbiera swoje śmiertelne, straszliwe żniwo wśród wszystkich, jest wymierzony w ogóle przeciwko ludzkości, przeciwko wszystkim ludziom, chcącym żyć w spokoju, chcącym żyć w warunkach normalnych, jest najokrutniejszą hańbą ludzkości" - powiedział szef MON dziennikarzom. Jak podkreślił, musimy walczyć z terroryzmem wszelkimi skutecznymi sposobami. 

"Temu będzie poświęcony m.in. szczyt NATO. Polska zrobi wszystko, żeby zwyciężyć tę hańbę, z jaką mamy do czynienia, hańbę ludzkości, tę zarazę, którą trzeba wyplenić" - mówił Macierewicz. 

Również parlamentarzyści uczcili w Sejmie ofiary zamachu w Manchesterze. Posłowie zmówili „Wieczny odpoczynek” w intencji zabitych przez terrorystę.

Co najmniej 22 osoby zginęły, a 119 zostało rannych, z czego 59 musiało być hospitalizowanych, po tym jak w poniedziałek wieczorem, po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, doszło do zamachu bombowego. Do przeprowadzenia zamachu w Manchesterze przyznało się we wtorek Państwo Islamskie (IS).

wkt/PAP

[fot. PAP/Supernak.Pietruszka/Twitter]

Warto poczytać

 1. 1270komunisci 20.04.2018

  Nie będzie zjednoczenia polskich komunistów

  Czarzasty: nie wystartujemy z Partią Razem w wyborach

 2. respectus19042018 19.04.2018

  Kolejny spot kampanii #RespectUs. Nie trzeba milionów, żeby pokazywać polską historię!

  W ostatnich miesiącach na temat mojej ojczyzny wypowiedzianych zostało wiele kłamstw. Teraz oczekują od nas przeprosin.

 3. 1270radalskaa 19.04.2018

  Dobra zmiana dla osób niepełnosprawnych

  Do końca września powstanie pierwsza w Polsce strategia działań na rzecz osób niepełnosprawnych - zapowiedziała w czwartek w Warszawie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 4. 1270chazan 19.04.2018

  Prof. Chazan nowym konsultantem ds. ginekologii i położnictwa

  Profesor Bogdan Chazan został świętokrzyskim konsultantem ds. ginekologii i położnictwa - poinformowała PAP w czwartek rzecznik wojewody świętokrzyskiego Diana Głownia. Na stanowisku zastąpił prof. Wojciecha Rokitę, który z pełnienia tej funkcji zrezygnował pod koniec ubiegłego roku.

 5. 1270zalewska 19.04.2018

  "Wyprawka 300 zł dla uczniów nie wynika z jakichkolwiek oszczędności"

  Propozycja wyprawki 300 zł dla uczniów przed rozpoczęciem roku szkolnego absolutnie nie wynika z jakichkolwiek oszczędności; to są dodatkowe pieniądze, źródło finansowania zostało już wskazane - powiedziała w czwartek minister edukacji narodowej Anna Zalewska.

 6. ojtad18042018 19.04.2018

  „Chryja pod Radiem Maryja”. Feministki organizują prowokację w dniu urodzin ojca Tadeusza Rydzyka

  W dniu, w którym ojciec Tadeusz Rydzyk będzie świętował swoje 73 urodziny, feministki zaplanowały akcję pod siedzibą Radia Maryja w Toruniu.

 7. nowoczesna18042018 19.04.2018

  Nowoczesna pomyliła powstania, które dziś uczciliśmy. Kolejna kompromitacja

  Żenująca wpadka partii Katarzyny Lubnauer. Nie wiedzą, kogo pamięć dziś uczcili

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook