Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent i rząd składają kondolencje

24.05.2017

Prezydent Andrzej Duda, premier Beata Szydło i polscy parlamentarzyści złożyli kondolencje rodzinom ofiar zamachu w Manchesterze. „Łączę się w żalu i w modlitwie” - napisał na Twitterze prezydent Duda.

W środę MSZ poinformowało, że w zamachu terrorystycznym w Manchesterze zginęło dwoje Polaków. MSZ potwierdziło także, że wśród rannych jest jeden Polak. Jak podkreślono zarówno on, jak i jego rodzina otrzymują "niezbędną pomoc konsularną". 

"Łączę się w żalu i modlitwie z najbliższymi moich Rodaków, którzy zginęli w zamachu w Manchesterze. Moje myśli są też przy rannym Polaku" - napisał prezydent.

Premier Beata Szydło złożyła w środę kwiaty pod ambasadą Wielkiej Brytanii w Warszawie, oddając hołd ofiarom zamachu terrorystycznego w Manchesterze. Złożyła też wpis w księdze kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie. Kwiaty złożył też szef MON Antoni Macierewicz. 

"Jestem wstrząśnięta wiadomością o zamachu terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałek w nocy w pobliżu hali widowiskowej w Manchesterze. Składam wyrazy najgłębszego współczucia dla rodzin i bliskich osób, które straciły życie w tej tragedii" - napisała premier w księdze kondolencyjnej.

Jak dodała, kategorycznie potępia odrażający akt terroru i przemoc wymierzoną w niewinnych ludzi. 

"Wspólnota międzynarodowa musi w sposób zdecydowany przeciwstawić się działaniom godzącym w bezpieczeństwo obywateli. Nie pozwolimy na destrukcję demokratycznych i tolerancyjnych fundamentów naszych społeczeństw" - podkreśliła we wpisie premier Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz również złożył w środę kwiaty oraz zapalił znicz pod ambasadą Wielkiej Brytanii, oddając hołd ofiarom zamachu. 

Szef MON wpisał się też do księgi kondolencyjnej wyłożonej w ambasadzie. 

"To znak, jak bardzo terroryzm dotyka wszystkich i zawsze, i choć bywa wymierzony wobec tylko jednego kraju, zbiera swoje śmiertelne, straszliwe żniwo wśród wszystkich, jest wymierzony w ogóle przeciwko ludzkości, przeciwko wszystkim ludziom, chcącym żyć w spokoju, chcącym żyć w warunkach normalnych, jest najokrutniejszą hańbą ludzkości" - powiedział szef MON dziennikarzom. Jak podkreślił, musimy walczyć z terroryzmem wszelkimi skutecznymi sposobami. 

"Temu będzie poświęcony m.in. szczyt NATO. Polska zrobi wszystko, żeby zwyciężyć tę hańbę, z jaką mamy do czynienia, hańbę ludzkości, tę zarazę, którą trzeba wyplenić" - mówił Macierewicz. 

Również parlamentarzyści uczcili w Sejmie ofiary zamachu w Manchesterze. Posłowie zmówili „Wieczny odpoczynek” w intencji zabitych przez terrorystę.

Co najmniej 22 osoby zginęły, a 119 zostało rannych, z czego 59 musiało być hospitalizowanych, po tym jak w poniedziałek wieczorem, po koncercie amerykańskiej piosenkarki Ariany Grande w hali widowiskowo-sportowej Manchester Arena, doszło do zamachu bombowego. Do przeprowadzenia zamachu w Manchesterze przyznało się we wtorek Państwo Islamskie (IS).

wkt/PAP

[fot. PAP/Supernak.Pietruszka/Twitter]

Warto poczytać

 1. Petru-15062018 19.07.2018

  Troje posłów z zakazem wjazdu na teren Sejmu

  Troje posłów - Ryszard Petru, Joanna Schmidt i Joanna Scheuring-Wielgus, którzy w środę uczestniczyli w zorganizowaniu transportu na teren Sejmu osobom postronnym, nie może wjeżdżać do parlamentu do końca bieżącego posiedzenia - poinformował dyrektor Centrum Informacyjne Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

 2. weiss19072018 19.07.2018

  Szewach Weiss naprawdę obraził Polaków. Tłumaczenie nie pozostawia złudzeń

  W niedawno przeprowadzonym wywiadzie prof. Szewach Weiss wypowiadał się na temat relacji polsko-żydowskich w kontekście II wojny światowej. Jak donoszą angielskojęzyczne media, profesor miał oskarżyć polski rząd na uchodźstwie o mordowanie żydów.

 3. cba18072018 18.07.2018

  Przemysław M. zatrzymany przez CBA. Podejrzany o udział w grupie przestępczej wyłudzającej podatek VAT

  Dzięki wspólnej pracy CBA, ABW i Prokuratury Okręgowej w Zamościu zatrzymano dziś członków zorganizowanej grupy przestępczej, która w latach 2015-2016 działając wspólnie i w porozumieniu naraziła Skarb Państwa na straty sięgające blisko 7 milionów złotych

 4. mazurek09032018 18.07.2018

  To będzie najważniejsza komisja śledcza w tej kadencji. Znamy kandydatów PiS

  Kazimierz Smoliński, Małgorzata Janowska, Marcin Horała, Wojciech Murdzek, Andrzej Matusiewicz, zostaną zgłoszeni jako kandydaci PiS do komisji śledczej ds. VAT

 5. sejm180702018 18.07.2018

  Skandaliczne sceny. Tłum pod Sejmem zaatakował Kornela Morawieckiego!

  Protestujący w środę pod Sejmem chcieli uniemożliwić wyjście marszałkowi seniorowi Kornelowi Morawieckiemu

 6. rostowski18072018 18.07.2018

  Czas na trudne pytania. Rostowski przed komisją śledczą ds. Amber Gold

  W środę po godz. 10 sejmowa komisja śledcza rozpoczęła posiedzenie, na którym przesłuchuje b. ministra finansów w rządzie PO-PSL Jana Vincenta Rostowskiego.

 7. gersdorf03072018 18.07.2018

  Gersdorf: Jestem I prezesem SN do 2020 roku, nikt tego nie zmieni

  Jestem I prezesem Sądu Najwyższego do 2020 r., nikt tego nie zmieni, bo normy konstytucyjne są najważniejsze i nie można ich zmieniać zwykłymi ustawami – powiedziała dziennikarzom Małgorzata Gersdorf, która w środę przybyła do Sądu Najwyższego.

 8. sejm18072018 18.07.2018

  Rozpoczęło się trzydniowe posiedzenie sejmu. Czym zajmą się posłowie?

  Sejm, który w środę po godz. 9 rozpoczął trzydniowe posiedzenie, zajmie się projektem PiS zmian w Kodeksie wyborczym dotyczącym wyborów do PE, projektem dot. zmian w procedurze wyboru I prezesa SN oraz projektem zmian w Prawie o prokuraturze, w ustawie o SN oraz w ustawie o KRS.

Wiadomości ze świata

więcej
CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook