Jedynie prawda jest ciekawa


Prezydent Duda w popularnej sieciówce. Groteskowa sytuacja, aktywistka przepytuje go z konstytucji

10.06.2018
pad10062018
Prezydent Duda w popularnej sieciówce. Groteskowa sytuacja, aktywistka przepytuje go z konstytucji

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wybrali się do popularnej sieciowej restauracji, gdzie zostali zaczepieni przez lewicowo-liberalną aktywistkę. Pani Katarzyna Kulerska próbowała dopytywać, dlaczego głowa państwa zgadza się na łamanie konstytucji. Choć odpowiedź prezydenta była dość zdecydowana, to cała sytuacja wyglądała groteskowo.

– Czemu zgadza się pan na łamanie w Polsce konstytucji? – dopytywała się pani Katarzyna, aktywistka zaangażowana wcześniej w liczne protesty. W przeszłości broniła już "sądów", "prawa do aborcji" i "praw kobiet". Tym razem, w restauracji, w której sprzedaje się bułki z kotletami z kurczaków, postanowiła bronić ustawy zasadniczej. Całą sytuację nagrywała, a swoje filmy opublikowała w sieci z informacją:

„Przygoda w KFC z marionetką ( p. Duda obecny "prezydent" ) . Ochrona nie dopuszczała ludzi z telefonami, jednak kiedyś chodziłam do szkoły gdzie p. Konhauser-Duda uczyła. Dzięki przywitaniu się z nią i poproszeniem o zdjęcie (miny mówią wczystko) udało mi się zapytać o Konstytucję”.

(pisownia oryginalna i dosłowny cytat – red.)

Nazywająca prezydenta Dudę „marionetką” (art. 135, § 2. KK! - red.) aktywistka została bardzo szybko bohaterką lewicowych mediów. O jej wyczynie napisano w Onet.pl, Gazecie, Fakcie, NaTemat, a także na portalach wyborcza.pl i radiozet.pl. Niektórzy zauważyli wprawdzie, że kobieta zapytana przez prezydenta o to, które konkretnie elementy konstytucji zostały złamane, nie potrafiła udzielić sensownej odpowiedzi. Ale tak naprawdę, kogo to obchodzi? Wszak liczy się tylko kolejny protest i kolejny „bohater”, który stanął w obronie ważnych „wartości”. Jedna nauka dla prezydenta Dudy z tej sytuacji z pewnością płynie. Fast food szkodzi, warto o tym pamiętać, nie tylko wówczas, gdy jest się głową państwa.

ac/twitter


Warto poczytać

 1. polska20062018 20.06.2018

  Komentarz po bramce Krychowiaka podbija Internet. Niesamowite emocje!

  Są takie wypowiedzi, pytania i monologi komentatorów sportowych, które wszyscy pamiętamy wyjątkowo długo.

 2. lgbt20062018 20.06.2018

  Naczelny Sąd Administracyjny podjął decyzję. Czy w Polsce można wpisać rodziców tej samej płci w akcie urodzenia dziecka?

  Naczelny Sąd Administracyjny oddalił skargę na odmowę wpisu do ksiąg stanu cywilnego brytyjskiego aktu urodzenia dziecka, w którym jako rodzice widnieją dwie kobiety. Utrzymał tym samym wyrok uznający, iż w Polsce nie można w takim akcie wpisać rodziców tej samej płci.

 3. rydzyk20062018 20.06.2018

  Ktoś chce śmierci o. Rydzyka? Prokuratura prowadzi śledztwo

  Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód wszczęła postępowanie ws. nawoływania do zabójstwa założyciela Radia Maryja i TV Trwam o. Tadeusza Rydzyka - poinformowała w środę PAP szefowa toruńskiej prokuratury Judyta Głowacka.

 4. Trzaskowski20062018 20.06.2018

  O co chodzi Rafałowi Trzaskowskiemu? Dziwna niekonsekwencja kandydata PO na prezydenta Warszawy

  Wygląda na to, że Platforma Obywatelska próbuje różnymi sposobami przykryć kryzys wizerunkowy wywołany niezbyt przemyślaną wypowiedzią Rafała Trzaskowskiego o „zamrożeniu funduszy” unijnych na czas rządów PiS.

 5. cba-20062018 20.06.2018

  Zatrzymano 5 osób związanych z ustawianiem przetargów na wielomilionowe inwestycje

  Funkcjonariusze CBA z Bydgoszczy zatrzymali 5 osób związanych z ustawianiem przetargów. Grupa próbowała wpłynąć na inwestycje budowy dworca głównego w Olsztynie oraz modernizację Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

 6. 1270jarrekk 20.06.2018

  Jarosław Kaczyński wycofuje się z polityki? Rzeczniczka PiS komentuje

  Jarosław Kaczyński zamierza zrezygnować z funkcji prezesa partii Prawo i Sprawiedliwość i wycofać się z czynnego udziału w polityce?

 7. sylwester-chruszcz-20062018 20.06.2018

  Sylwester Chruszcz nie wierzy w samobójstwo brata "To był człowiek spełniony"

  Nikt z rodziny i znajomych nie wierzy w samobójstwo mojego brata - mówił w środę poseł Sylwester Chruszcz, brat zmarłego w maju głogowskiego radnego Pawła Chruszcza. "To był człowiek mocno zbudowany wewnętrznie" - podkreślił polityk koła poselskiego Wolni i Solidarni

CS156fotoMINI

Czas Stefczyka 156/2018

PDF (8,87 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook